Proč bonusové díly desáté řady prostě nefungují?

Proč bonusové díly desáté řady prostě nefungují?

23.3.2021 18:00


Kvůli koronavirové krizi se musely změnit všechny plány týkající se natáčení nadcházejících epizod. Těch jsme se sice dočkali, ale není to taková podívaná, jakou jsme očekávali.


Nucený návrat

Když svět zasáhla koronavirová krize, silně to ovlivnilo natáčení seriálů a filmů. Herci a štáb si museli dát nucenou dovolenou a kamery se začaly rozjíždět až loni na podzim. Seriál The Walking Dead byl jedním z prvních amerických seriálů, který se vrátil k natáčení, protože bylo potřeba vytvořit nějaké další epizody, aby se na seriál nezapomnělo (kvůli dlouhým pauzám mezi sériemi často odpadá velké procento diváků). V té době se však tvůrci ještě necítili na plnohodnotné pokračování, a tak nám raději věnovali několik vyplňujících dílů, ve kterých spíše prohlubují jednotlivé charaktery. Kvůli tomu tyto díly vznikly tak nějak nuceně.

Koronavirové podmínky

S tím se ruku v ruce pojí i koronavirové podmínky na place. Aktuálně platí to, že herci nesmí natáčet v nijak velkém množství, a tak jsou tyto bonusové epizody ideální pro natáčení. V dílech to jde často vidět, což seriálu moc neprospívá. Jednotlivé postavy jsou často sami, jen málokdy se jich na jednom záběru sejde více jak pět. Ideálními příklady jsou například Daryl či Princezna – zatímco Daryl trávil čas o samotě v lese, Princezna byla neustále sama zavřená ve vagónu. Takto koncipované díly by zřejmě nikdy nevznikly, kdyby tu nebyl koronavirus.


Epizodní zápletky s jednou hlavní postavou

Už v minulosti se ukázalo, že tvůrcům moc nejdou epizodní zápletky, ve kterých je pozornost věnována jen jedné postavě. Těchto epizod jsme se dočkali už ve druhé polovině čtvrté série, a ty už tehdy nebyly moc dobře hodnoceny. Nyní se k tomu tvůrci vrátili, a opět to moc nefunguje. Měli by si možná vzít příklad od tvůrců Fear the Walking Dead, ti nám totiž v šesté řadě aktuálně nabízejí epizody s jednou hlavní postavou v čele, a funguje to skvěle.

Nudný příběh a malá souvislost s komiksy

Trochu nadějněji působila devatenáctá epizoda One More, která se soustředila na Gabriela a Aarona, nicméně kromě ní se scenáristé moc nepředvedli. Nejenom, že nám nebyli schopní představit poutavý a zajímavý příběh, ale zároveň ani nezpracovali žádnou podstatnou událost z komiksů. Ano, například v díle Splinter se zaměřili na Princezninu šílenost z komiksů, ale celý díl věnovaný tomuto tématu? Tak to opravdu nejde.

Dostali jsme přesně to, na co jsme byli připravováni 

Avšak i přesto, že současné díly moc nefungují, se v jednom ohledu musíme tvůrců zastat – ti nás před premiérou nejnovějších dílů varovali, že všech šest epizod bude odlišných. Tvrdili totiž, že v nich bude zcela jiná atmosféra a že se v nich zaměří především na prohloubení jednotlivých charakterů. Přesně k tomu nakonec i došlo, takže tentokrát je nemůžeme obviňovat z toho, že slibovali něco, čeho jsme se nakonec nedočkali.

Souhlasíte s námi, nebo si myslíte, že jsou nejnovější díly stejně dobré jako ty předchozí?

Foto: AMC


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!