Robert Kirkman prozradil, zda se dočkáme pokračování Neganova komiksu

Robert Kirkman prozradil, zda se dočkáme pokračování Neganova komiksu

20.11.2022 13:00


Negan je bezpochyby nejoblíbenější komiksovou postavou, přičemž spoustu jeho fanoušků štve, že jeho postava dostala otevřený konec, a tak chtějí pokračování. Jak se k tomu staví autor komiksové předlohy?


Neganův příběh v komiksu Živí mrtví skončil ve 174. čísle, ve kterém se ho Maggie rozhodla zabít, ale nakonec ho ušetřila, aby dál žil se svými výčitkami. Stalo se tak poté, co byl Negan po válce s Šeptači vyhoštěn z Alexandrie. Usadil se v malém domku, kde pak spálil druhou Lucille, kterou si vyrobil, a každý den navštěvoval hrob, kde zakopal zlomené zbytky první Lucille. Nechodil tam však za baseballovou pálkou, ale pomyslně za svou ženou, jejíž ostatky nikdy nepochoval a nechal je hnít na podlaze v nemocnici, kde zemřela.

Negan se pak nakrátko objeví v úplně posledním čísle komiksu, kde ho vidíme klečet před kamenným náhrobkem s nápisem Lucille. Pořád žije sám v onom domku a straní se ostatních, dokonce i Carla, který mu tam nosí zásoby.


(Chcete vidět, co bude dál? Foto: Image Comics)

Po konci komiksu jsme se dočkali speciálního čísla Negan Lives!, kde narazí na ženu jménem Lucy a rozhodne se, že se vrátí do nemocnice a najde ostatky své ženy, aby je mohl pohřbít. Komiks končí tím, že se s úsměvem zeptá Lucy, jestli se k němu nechce přidat, aby viděla, co bude dál. Z posledního čísla komiksu víme, že se mu to zřejmě podařilo, protože improvizovaný dřevěný křížek zaměnil za zmiňovaný kamenný náhrobek. Dočkáme se někdy toho, „co bylo dál?“

Robert Kirkman odpověděl: „Neganův příběh nabízí spoustu možností, ale jistým způsobem to již bylo vypovězeno. Líbí se mi, že čtenáři mají začátek a v posledním čísle také konec, a sami si můžou vymyslet, co bylo mezi tím. Neřekl bych "nikdy“, pokud jde o jeho další příběh, ale v současnosti nemám žádné plány. Podle mě není špatné dát si od komiksu Živí mrtví přestávku. A konec to není, vždyť nás čekají ještě dvě komiksové knihy o Clementine!


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!