Čeho lituje Robert Kirkman na celém seriálu nejvíce?

Čeho lituje Robert Kirkman na celém seriálu nejvíce?

21.12.2021 14:00


Robert Kirkman je tvůrcem komiksu Živí mrtví, který dodnes slouží jako předloha pro seriál The Walking Dead. Vždy se ale najde něco, čeho na svém díle člověk lituje, a u Kirkmana tomu není jinak. O co se jedná v jeho případě?


Co se týče komiksu, Kirkman ze všeho nejvíc lituje toho, že v 28. čísle nechal Rickovi useknout ruku. Provedl mu to Guvernér, aby mu ukázal, že si s ním není radno zahrávat. I když na to bylo v seriálu hned několikrát odkázáno, nikdy se to nestalo, protože Ricka jako protagonistu seriálu by to výrazně omezovalo.

A co seriál? Kirkman lituje věci, která fanoušky paradoxně zajímala nejvíce. Na konci první řady naše skupina dorazila do Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v Atlantě, kde doufali, že naleznou lék a záchranu. Nic takového se v komiksu nikdy nestalo a Kirkman lituje toho, že to do seriálu dali. Proč?


„Kdybychom to mohli udělat znovu, epizodu o CDC bych vynechal. Příliš rychle jsme zjistili příliš mnoho odpovědí. Přijde mi, že první řadu jsme mohli zakončit lépe.“

(Z návštěvy CDC nebyl autor nijak nadšený. Foto: AMC)

Kirkman byl vždy ohledně odhalení původu nákazy a nalezení léku zatvrzelý, protože o tuhle stránku apokalypsy mu v jeho příběhu nikdy nešlo. On chtěl jenom ukázat příběh skupinky obyčejných lidí, která se snaží přežít. Není pravděpodobné, že by takováto skupina někdy zachránila svět, jako se to děje v jiných zombie projektech.

Pravda je taková, že v komiksu nikdy nebyl původ nákazy odhalený a nikdy nebyl nalezen lék ani prostředek na urychlení rozkladu zombií. I více než dvacet let po začátku apokalypsy jsou chodci pořád hrozbou a pořád jim patří svět.

Univerz The Walking Dead se ale neustále rozšiřuje a dostáváme projekty, které nejsou Kirkmanovou předlohou vázány, proto se nyní začala řešit i tato stránka apokalypsy. My musíme jenom čekat na to, jak se všechno vyřeší.

Zdroj článku: Winter is Coming


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!