The Walking Dead skončí 11. sérií, na konec naváže spin-off o Darylovi a Carol

The Walking Dead skončí 11. sérií, na konec naváže spin-off o Darylovi a Carol

10.9.2020 10:00


Stanice AMC vydala nejobsáhlejší novinku za posledních několik let, protože právě bylo rozhodnuto o osudu jejího největšího seriálu. The Walking Dead sice končí, ale univerz The Walking Dead je teprve na svém začátku.


Jeden z nejsledovanějších seriálů současnosti spěje ke svému konci. Během pandemie koronaviru měli tvůrci čas přemýšlet nad budoucími příběhy a nedávno přišli s rozhodnutím. Seriál The Walking Dead měl pokračování otevřené dokořán, oficiálně byla sice potvrzena pouze jedenáctá série, ale předpokládalo se, že se seriál dočká ještě několika řad. Nyní však stanice AMC přišla s překvapivými zprávami, které jsou dobré i špatné.

Dobré zprávy jednoznačně převažují, a proto si představíme tu teoreticky jednu jedinou špatnou zprávu – seriál The Walking Dead se již nedočká dalšího pokračování, nadcházející jedenáctá série bude jeho vůbec poslední. Jak však bylo řečeno, toto je vskutku jediná špatná zpráva, která se týká budoucnosti univerza The Walking Dead, a proto si nyní představíme ty dobré.


Jak všichni víme, desátá série se již za necelý měsíc dočká šestnácté epizody A Certain Doom, která měla původně představovat finále aktuálního příběhu. Z letošního Comic-Conu však víme, že se na jaře roku 2021 dočkáme dodatečných šesti epizod, které završí příběh desáté řady.

(Tito dva jsou více než schopni utáhnout svůj vlastní seriál.)

Poté přijde na řadu série jedenáctá, kterou seriál skončí. Avšak tato poslední řada bude netradičně dlouhá. Bude se skládat z 24 epizod, přičemž všechny by měly být odvysílány do konce roku 2022. Když si tedy vše sečteme, do konce seriálu The Walking Dead zbývá celých 31 epizod, do kterých počítáme i blížící se šestnáctý díl desáté série.

Tvůrci mají asi jasno v tom, proč se rozhodli ukončit seriál právě takto, ale je pravděpodobné, že v tom sehrála svou roli koronavirová krize. Naopak však toto rozhodnutí působí dobře, na naše hrdiny totiž čeká poslední příběh z komiksů, po kterém již přišel konec. Seriál tedy s největší pravděpodobností zpracuje celý komiks a nebude si vymýšlet vlastní příběhy.

Avšak i tento definitivní konec má jedno velké pozitivum. Společně s oznámením závěru seriálu stanice AMC potvrdila, že na události The Walking Dead naváže spin-off o Darylovi a Carol. Kromě toho, že si těchto dvou budeme užívat i nadále, je tedy i potvrzeno, že Daryl a Carol přežijí veškeré události seriálu The Walking Dead.

(Dočkáme se už konečně Guvernérova návratu?)

Spin-off o Darylovi a Carol bude mít premiéru v roce 2023 a pracovat na něm bude současná tvůrkyně The Walking Dead Angela Kang. Kromě tohoto spin-offu, se zároveň dočkáme ještě jednoho, který je pracovně pojmenován jako Tales of the Walking Dead (Příběhy ze světa Živých mrtvých). Ten bude zaměřen především na epizodní zápletky, skrze které poznáme osudy spousty dalších postav, jež přežívají ve světě apokalypsy.

Fanoušci se mohou těšit na oba nové seriály, protože zatímco ten první se zaměří na pro nás známé duo, tak ten druhý bude soustředit svou pozornost na zcela nové postavy. Nicméně tvůrci uvádějí, že se u druhého projektu pravděpodobně dočkáme i epizod zaměřených na známé postavy. Že bychom se konečně dočkali dlouho očekávané epizody zaměřené na Guvernéra? Popřípadě se tu svého prostoru dočká i Negan? Uvidíme.

Co říkáte na tuto vlnu novinek? Seriál The Walking Dead nás naučil to, že to, co je mrtvé, může ještě žít. Paradoxně tak s koncem The Walking Dead přijde ještě více projektů odehrávajících se v tomto univerzu. Máme se na co těšit.

Zdroj článku: EW; Foto: AMC


Jít na The Walking Dead | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!