Carl Grimes

Carl Grimes

Chandler Riggs Sezóny 9 2010 - 2022


Mladý syn Ricka a Lori, který je jejich nadějí na budoucnost.

Carl je synem Ricka a Lori a jejich jediným dítětem. Když začne apokalypsa, Shane ho s jeho mámou odveze do Atlanty, ale tehdy ji armáda zbombarduje a oni se do King Couty již nevrátí. Vytvoří si tábor, kde se Carl skamarádí s Carolinou dcerou Sophií. Carl se zblíží se Shanem, obdivuje ho a má ho jako otcovský vzor. Je moc rád, když se jeho otec vrátí, ale pořád zůstane ke Shaneovi vzhlížet.

Když se Sophia ztratí, Carl chce nějak prokázat svou cenu, a chce ji pomoct hledat. Rick nakonec souhlasí a vezme ho s sebou a Shanem. Narazí na jelena, kterého se chce Carl dotknout, když skrz jelena proletí Otisova střela a zasáhne Carla. Otis odvede Ricka na Hershelovu farmu, kde ho Hershel začne operovat a Rick mu dává krevní transfúze.

Díky vybavení, které Shane přinese ze zdravotnického tábora, se Carla podaří zachránit a rychle se zotavuje. Po smrti Sophie začne být náladový a odmlouvá. Ukradne Darylovi zbraň a provokuje chodce, který se vyprostí z bláta a později přivodí smrt Dalea. Carla to velmi zasáhne a tak Darylovu zbraň odevzdá Shaneovi, který to řekne jeho rodičům.

Rick si pak s Carlem promluví a dovolí mu nechat si zbraň, aby byl v bezpečí. Carl pak sleduje Ricka a Shanea do lesa, a když vidí, jak se Shane změnil v chodce a chce napadnout Ricka, bez váhání ho zastřelí. S Rickem pak zapálí stodolu, aby odlákali chodce, a spolu s Hershelem opustí farmu a vrátí se na dálnici, kde se setkají se zbytkem skupiny.

Během osmi měsíců po pádu farmy se z něj stane plnohodnotný člen skupiny, který nemá potíže zabíjet chodce. Během této doby začne cítit klukovskou lásku k Beth. Když jeden z vězňů vpustí do věznice chodce, Carl se s Lori a Maggie musí ukrýt uvnitř, kde Lori začne rodit. Když si jeho máma uvědomí, že jiná možnost není, rozloučí se s Carlem a Maggie provede císařský řez. Carl pak svou mámu zastřelí, aby se neproměnila v chodce.

Když to zjistí Rick, sesype se, a Carlovi neposkytne žádnou útěchu. Když pak jde Rick do Woodbury zachránit Maggie a Glenna, Carl čistí další část věznice od chodců, když narazí na Tyreeseho a Sashu. Pomůže jim, ale pak je zamkne, protože o nich musí rozhodnout jeho otec. Rick později vezme Carla s Michonne do King County, aby tam našli zbraně proti Guvernérovi. Carl tehdy střelou spacifikuje Morgana a s pomocí Michonne získá fotku své mámy pro svou sestru. Tehdy se ti dva spřátelí a Carl řekne otci, že Michonne by mohla být jednou z nich.

Předtím, než se skupina připraví na Guvernérův útok, Carl navrhne Rickovi, aby jeho sestru pojmenovali Judith po jeho učitelce ze školy, a Rick souhlasí. Když pak Guvernér zaútočí, Carl je s Hershelem a Beth v lesích, kde narazí na jednoho kluka, který bojoval za Guvernéra. Kluk se vzdá a položí zbraň, ale k Hershelovu šoku ho Carl zastřelí, protože nechce riskovat, aby se nestalo něco podobného jako tehdy, když se Rick neujistil o smrti Andrewa a ten způsobil smrt jeho mámy.

Rick chce Carla ochránit před tím, aby nepřišel o své lidství, a tak mu zabaví zbraň a začne ho učit farmaření. Carl si najde kamaráda Patricka, ale jinak ho tento nový způsob života nebaví a chce zpátky svou zbraň. Tu dostane, až když se ve věznici rozšíří chřipka a lidé se začnou měnit v chodce. Carl s Beth a Judith tak musejí do karantény. Když se chodci začnou tlačit na plot, Rick si vezme Carla na pomoc a společně ho opravují. Pak ale plot padne a Rick s Carlem společně střílejí chodce, a Rick si uvědomuje, že Carl již není dítě.

Když Guvernér zničí věznici, Carl se shledá s Rickem, ale kolébku Judith najdou prázdnou a od krve. Společně opustí věznici, jenže Carl je na Ricka rozlobený a trucuje. Když Rick upadne do bezvědomí, Carl si na něm vybije svůj vztek a začne po něm křičet, čímž přivolá chodce. Postará se o ně a pak zjistí, že si celkem dobře poradí i sám. Když si však v noci Carl začne myslet, že Rick zemřel a změnil se v chodce, rozbrečí se všechno odvolá.

Připojí se k nim Michonne a zatímco se Rick zotavuje, oni dva se vyberou hledat zásoby, během čehož se jejich přátelství ještě víc prohloubí. Později narazí na ceduli ukazující na Terminus a vydají se tam. Vystopuje je Joeova skupina a jeden z jejich členů drží Carla, ale Rick ho zachrání a toho muže ubodá. Druhý den i s Darylem pokračují do Terminu, kde je zajmou kanibalové a zamknou je ve vagónu se zbytkem skupiny.

Když utečou, díky Carol se znovu shledají s Judith a pokračují do Washingtonu. Když zaslechnou volání o pomoc, je to Carl, kdo donutí Ricka konat a zachránit Gabriela. Rick ho varuje, že cizím lidem nemůžou věřit, ale Carl to s nimi ještě nevzdal. Po příchodu do Alexandrie si nemůže zvyknout na starý způsob života, ale skamarádí se s Ronem a s Enid, se kterou si vytvoří blízký vztah.

Z toho důvodu k němu začne Ron cítit zášť, což se ještě zhorší, když Rick zabije jeho otce. Když se chodci dostanou do Alexandrie a Carl s Ronem zůstanou osamotě, poperou se. Když pak všichni vyjdou ven, a chodci sežerou Sama a Jessie a Rick jí usekne ruku, Ron chce Ricka zabít, ale zastaví ho Michonne a propíchne ho mečem. Ron však naslepo vystřelí do vzduchu a kulka škrábne Carla do pravého oka. I když je Carlův stav vážný, Denise se ho podaří zachránit a Carl přežije.

Když Maggie onemocní a Rick ji jde zavézt na Hilltop, Carl ho doprovází. Cestou však padnou do léčky Spasitelů a Carl musí pokleknout před Neganem. Když se po všem Rick pořád nehodlá podvolit, Negan přikáže Rickovi, aby mu usekl ruku, jinak zabije dalšího. Rick se sesype a je připraven to udělat, když ho Negan zastaví a Carl zůstane nezraněn.

Když Negan dorazí do Alexandrie, Carl na jednoho Spasitele vytáhne zbraň, a Negan je ohromen jeho odvahou. Když později zjistí, že Enid odchází na Hilltop, vydá se za ní a zkusí řídit auto. Když se jim cestou porouchá, pokračují na kolečkových bruslích a Carl se jí přizná, že se chce vydat do Svatyně a zabít Negana. Poté se políbí a Carl odchází. Ukryje se do dodávky Spasitelů, kde narazí na Ježíše. Rozhodnou se vyskočit, ale Carl nedodrží slovo a zůstane v autě.

Po příchodu do Svatyně postřílí několik Spasitelů samopalem, ale zbraň je na něj moc silná a je rychle spacifikován. Spasitelé ho začnou mlátit, ale Negan je zarazí, protože takhle se k hostům nechová, a udělá mu prohlídku Svatyně. Poté chce vidět, co má Carl pod obvazy, a když se Carl rozbrečí, Negan se mu omluví. Pak chce jako trest za smrt svých lidí, aby mu Carl zazpíval písničku.

Negan se rozhodne odvést Carla zpátky do Alexandrie. Protože tam Rick není, Negan trvá na tom, aby mu Carl udělal prohlídku. Carl se pak vydá s Rickem a zbytkem skupiny na Hilltop, aby tam sehnali pomoc v boji proti Neganovi. Pak se vypraví do Království a poté pomáhá na dálnici s demontáží výbušnin. Když pak Negan dorazí do Alexandrie a Rick ho zradí, jsou zrazeni Mrchožrouty a Rick s Carlem znovu klečí před Neganem. Negan je připraven umlátit Carla, když se přiženou lidé z Království a Hilltopu a zaženou Spasitele.

Během příprav na válku se Rick s Carlem vydávají hledat zásoby a narazí na Siddiqa, kterého chce Rick zastřelit, ale Carl mu v tom zabrání, protože věří, že venku jsou pořád i slušní lidé. Během války Carl zůstává v Alexandrii, ale vyplíží se ven, aby Siddiqa našel a odvedl ho do Alexandrie. Během toho je však při boji s chodci pokousaný do boku.

Carl zavede Siddiqa domů a pak pro všechny své blízké napíše list na rozloučenou. Také si hraje s Judith a užívá si poslední hodiny života. Večer na Alexandrii zaútočí Negan a protože Carl nemá co ztratit, nabídne se, aby ho Negan zabil a ostatní ušetřil. Negan je ohromen jeho odvahou, ale nepřistoupí na to a zahájí útok. Carl všechny odvede do kanalizace, kde se skupina dozví o jeho kousnutí. Nad ránem, když Spasitelé odtáhnou, se s Rickem a Michonne vydává do kostela, kde se s nima rozloučí a zastřelí se. Rick s Michonne ho pak pohřbí na hřbitově v Alexandrii. Díky Carlovu dopisu se pak Rick rozhodne, že Negana nezabije.

Carl Grimes v komiksu

Když začne apokalypsa, Shane zaveze Carla s Lori do Atlanty, kde se musejí usadit v táboře na okraji města. Když se vrátí Rick, Carl je moc šťastný, a Rick ho začne učit střílet a dovolí mu nosit zbraň, aby se mohl chránit, což se vůbec nezamlouvá jeho matce. Když ale v noci tábor přepadnou zombie, Carl ji přesvědčí o opaku tím, že ji svou zbraní zachrání.

Když se Rick a Shane pohádají, Shane uteče do lesa a Rick jde za ním. Carl je následuje a je svědkem toho, jak Shane namíří na Ricka svou brokovnicí a chce ho zastřelit, a tak ho Carl zabije střelou do krku. Otci řekne, že to bylo mnohem těžší, než zabíjet zombie.

Skupina je na cestě a hledá zásoby. Carl chce být užitečný a poprosí otce, zda může jít na lov spolu s ním a Tyreesem. Rick mu dá souhlas, čehož lituje, když Carla v lese postřelí Otis, který ho zdálky považoval za zombii. Otis je zavede na Hershelovu farmu, kde mu Hershel zachrání život. Zatímco se Carl zotavuje, Sophia mu nabídne, zda nechce být jejím klukem, a Carl na to kývne.

Ti dva jsou moc dobří přátelé a snášejí spolu útrapy věznice. Carl je také připraven chránit svou nově narozenou sestru Judith, o které přemýšlí jako o té šťastné, protože si nebude pamatovat nic ze světa před apokalypsou. To se však nestane, protože během Guvernérova útoku na věznici Judith zemře spolu s Lori, což Carl velmi těžce nese.

Trucuje a nechce jíst, zlobí se na Ricka, protože je nedokázal ochránit. Když Rick upadne do bezvědomí, Carl na něj začne křičet a dávat mu vše za vinu. Přivolá na sebe zombie, ale nakonec se o ně postará a uvědomí si, že již není dítě a dokáže se o sebe postarat. Říká bezvědomému otci, že může umřít, pokud chce, že on už to zvládne. Když to však uprostřed noci skutečně vypadá, že Rick zemřel, Carl začne brečet a všechno vezme zpátky.

Když se Rick začne zotavovat, Carl se také smíří se smrtí matky a sestry a přestane trucovat. Je moc šťastný, když narazí na Michonne, a pak na zbytek skupiny včetně Sophie, kteří se usadili na Hershelově farmě. Když se objeví Abraham a jeho parta, rozhodnou se k nim připojit, ale před cestou Rick varuje Carla, aby byl vždy obezřetný a nikomu nevěřil.

Rick vezme Carla a Abrahama do Cynthiany, aby vzali zbraně pro cestu do Washingtonu. Cestou je přepadnou tři násilníci a jeden z nich chce Carla znásilnit, než se Rick vysvobodí a ubodá ho k smrti. Když ráno říká Abrahamovi, jak se bojí, že by ho Carl neměl rád, kdyby věděl, co všechno udělal, Carl je poslouchá a řekne mu, že ho má rád právě proto, že by pro něj udělal cokoliv.

Když malý Ben zabije svého bratra Billyho, skupina neví, co s ním udělat. Abraham ho navrhne zabít, ale Dale o tom nechce ani slyšet a tak nevědí, co dál. Carl je poslouchá a ví, co se musí udělat, proto se v noci vplíží do dodávky a Bena zastřelí, ale bude se kvůli tomu ještě dlouho trápit. Pak hned utíká do stanu, aby nikdo nevěděl, kdo to udělal. Viděl ho pouze Morgan, který si to nechá pro sebe.

Když si po zabití kanibalů Rick myslí, že za ním stojí Abraham, svěří se mu, jak ho děsí to, co jim provedli, a že kdyby to věděl Carl, vyděsil by se. Za Rickem však stál právě Carl, který se mu pak přiznal, že to on zabil Bena, protože věděl, že se to musí udělat, a nikdo z dospělých to provést nemohl. Rick pro něj má pochopení a oba si popláčou.

Po příchodu do Alexandrie si Carl hned hraje s ostatními kluky, ale večer se svěří Rickovi, že se mu osada nelíbí, protože všichni předstírají, že se svět nezměnil, a on si na to nechce zvyknout, protože kdyby museli Alexandrii opustit, mohlo by ho to oslabit a on by mohl umřít. Kvůli tomu se ani nechce účastnit oslav Halloweenu. Také přistihne Ricka, jak telefonuje s Lori, a dost ho to vyděsí. Když později Alexandrii napadne malá skupina útočníků, Carl je rád, protože to ostatní lidi alespoň vyvedlo z jejich sebeklamu.

Když se do Alexandrie dostanou chodci, Rick k sobě přichýlí Jessie a Rona, který má Carlovi za zlé, že Rick zabil jeho otce, ale Carl mu pohrozí, že i on již několik lidí zabil, a tak ho Ron nechá být. Carl dohlíží na pokousaného Morgana, který mu dává rady do života. Když pak skupina odchází pokrytá vnitřnostmi zombií, Ron a Jessie jsou sežráni a Jessie drží Carla tak pevně za ruku, že mu ji Rick musí useknout.

Když Douglas zaslechne výkřiky, vyjde ven a začne na zombie střílet. Když ho pak sežerou, Douglas slepě střílí do vzduchu a jedna kulka zasáhne Carla do oka. Rick s ním běží za Denise, které se ho podaří zachránit, ale Carl zůstane pár dní v bezvědomí a když se konečně probere, nepamatuje se na spoustu věcí, včetně smrti své matky. Rick mu to bolestivě připomene, ale Carlovi se časem začne pamět vracet a uzdraví se.

Když v Alexandrii drží Ježíše, Carl se vkrade za ním a promluví si s ním. Je přesvědčený, že Ježíš mluví pravdu, a díky tomu rozhovoru také Ježíš důvěřuje Rickovi, a tak se vydají na Hilltop. Rick přikáže Carlovi zůstat v Alexandrii, ale on neuposlechne a schová se v autě. Přijdou na to až moc daleko, a tak se i Carl podívá na Hilltop. Carl je později s Rickem na další cestě na Hilltop, když je zastaví Spasitelé a oni musejí pokleknout před Neganem.

Carlovi se nelíbí Rickův vstřícný přístup, a když jsou Spasitelé v Alexandrii, ukryje se v jejich dodávce a po příchodu do Svatyně na ně začne střílet a pár jich zabije. Je zpacifikován, ale Negan je jeho odvahou ohromen a udělá mu prohlídku Svatyně. Pak chce, aby mu Carl ukázal své zranění, ale když začne brečet, omluví se mu a chce, aby mu jako trest za smrt svých mužů zazpíval písničku. Protože chce s Rickem udržet mír, odveze Carla zpátky do Alexandrie.

Od té doby již obvaz přes oko nenosí a zranění si zakrývá dlouhými vlasy. Carl doprovází Ricka do Království a moc se mu tam líbí. Když si Negan znovu přijde pro zásoby a Rick proti němu povstane, je to Carl, kdo na Negana vystřelí a trefí jeho pálku, ze které pořádný kus odštípne. Negan zuří a chce, aby mu Carla vydali, jinak všechny zmasakruje, ale oni odmítnou a Negan je zahnán.

Když se Rickova armáda vydá do války, Carl zůstává v Alexandrii. Když pak Negan na osadu zaútočí, jeden výbuch Carla odhodí, ale Carlovi se nic nestane. Poté se přesunou na Hilltop, kde Carl v noci bojuje proti Spasitelům. Když je Negan poražen, Carl nesouhlasí s Rickovým rozhodnutím ušetřit Negana a vplíží se na ošetřovnu, kde ho chce zastřelit, ale Rick ho přesvědčí, že to není správné a že již nebudou zabíjet.

Po válce Carl začne nosit sluneční brýle bez jednoho sklíčka, aby tím druhým zakryl své zranění. Také začne brát Andreu jako svou novou mámu. Pravidelně dochází za Neganem a promlouvá s ním, Negan mu zase radí v klukovských záležitostech a Carl je pro něj jediným přítelem. Carl se však netají tím, že si pořád myslí, že by ho měli zabít. Carl je v Alexandrii ve velké oblibě, protože je synem velkého Ricka Grimese, a holky se do něj můžou zbláznit, ale on je zdrženlivý. Věnuje se vyřezávání dřevěných figurek, ale jinak se jenom poflakuje, a to ho hrozně vytáčí. Chce se přestěhovat na Hilltop a učit se u Earla za kováře.

Rick nechce být tak daleko od něj a tak rozhovor pořád odkládá, ale nakonec mu dá svolení a doprovodí Carla na Hilltop. Carl se znovu setká se Sophií a také zjistí, že Earl už si učně našel, což ho frustruje. Earl však Carlovi řekne, že klidně může mít dva učně. Rick odchází a Carl se rozkoukává po svém novém domově. Zachrání Sophii před dvěma kluky, kteří ji mlátí, ale zajde příliš daleko a umlátí je do bezvědomí lopatou, kvůli čemuž jejich rodiče zuří.

Maggie je nucena dát Carla do cely, než se situace uklidní. Ve vedlejší cele drží Lydii, se kterou se Carl skamarádí. Když ho Maggie pustí, Carl za ní dochází a dokonce jí dá svůj klobouk, protože se díky němu vždy cítil bezpečně. Přemluví Ježíše a Maggie, aby ji pustili a dovolili mu ukázat jí, že život na Hilltopu není špatný. Lydia je moc ráda, že se s ní někdo konečně baví jako s člověkem, a odmění se Carlovi tím, že se s ním pomiluje.

Také Carla přesvědčí, že nemusí skrývat to, čím doopravdy je, a on si tak přestane zakrývat své zranění. Zamiluje se do ní, protože ona je jediná, kdo ho vidí takového, jaký skutečně je, a když se Maggie rozhodne vydat ji Alfě, ostře protestuje. Když si Šeptači Lydii odvedou, Carl se je vydá sledovat. Alfa ho zajme a odvede ho do jejich tábora, aby mu ukázala, jak žijí, a aby viděl, že si s nima není radno zahrávat.

Když si pro Carla přijde Rick, Carl nechce odejít bez Lydie, a zajde to tak daleko, že ji Alfa zavrhne, a tak se s nimi Rick vrací domů. Cestou narazí na hranici s kůly, kde je i Carlův nejlepší kamarád Josh. Po příchodu do Alexandrie mají lidé vůči Lydii vztek, a Rick se bojí, že by tím mohli ohrozit i Carla, a tak je pošle zpátky na Hilltop s Andreou jako doprovodem. Když pak Šeptači zaútočí na Hilltop a zapálí ho, Carl je první, kdo útok zaznamená a všechny vzburcuje, čímž zachrání spousty životů. Sám je zasypán troskami, když se snaží zachránit Briannu, jeho však najde a zachrání Aaron.

Všichni lidé z Hilltopu odcházejí do Alexandrie, která je právě pod útokem hordy chodců. Zatímco Maggie a její jezdci hordu odvádějí, Carl vzburcuje ostatní a ti vyrazí do boje. Když je Alexandrie vyčištěná, vrací se pokousaná Andrea a Carl se s ní může alespoň rozloučit. Po její smrti nechce nechat otce osamotě, ale také se chce vrátit na Hilltop a pomoci ho přebudovat. Rick mu ale dá souhlas a tak se Carl vrací a pustí se do práce. I díky jeho nasazení je pak Hilltop zanedlouho obnovený.

Sophia je smutná, protože Carl se věnuje pouze Lydii a jí chybí kamarád, a tak si na ni Carl najde víc času, kvůli čemuž zase začne Lydia žárlit. Carl ji však ujistí, že miluje pouze ji. Když začne mít Maggie obavy z toho, že Rick ještě ze své návštěvy Společenství neposlal žádnou zprávu, Carl trvá na tom, že se tam vypraví. Cestou narazí na Princeznu, která se ze Společenství právě snažila utéct, aby se vyhla konfliktům, ale Carl ji přemluví, aby dala lidské společnosti ještě šanci.

Carl se znovu sejde s otcem, který právě řeší občanské nepokoje ve Společenství. Když je po všem, chystají se vrátit do Alexandrie. Sebastian však v noci Ricka zabije a když ho jde Carl ráno probudit, objeví v jeho pokoji svého otce jako zombii, kterou automaticky zastřelí, až poté na něj dolehne, co se stalo. Když je Sebastian dopaden, Carl za ním přijde do cely a slibuje mu, že ho bude pravidelně kontrolovat, a že kdyby se mu někdy povedlo utéct, Carl ho dopadne a přivede zpátky. Pak doprovází otcovo tělo do Alexandrie a neví si představit, jak bude žít bez něj.

O dvacet let později je Carl ženatý se Sophií a mají dcerku Andreu. Žijí na malém statku, a Carl pracuje spolu s Lydií jako poslíček, který roznáší věci po jejich části Společenství. Když na svém pozemku objeví zombii, hned ji zabije mečem, který mu věnovala Michonne. Jde do města, kde zjistí, že zombie utekla Hershelovy z jeho putovní šou. Carl se na něj zlobí, protože není správné, aby Hershel takto riskoval a ukazoval zombie jako atrakci, ale Hershel v tom problém nevidí a podá na Carla žalobu za ničení soukromého majetku.

U soudu se však objeví Maggie, která to chce urovnat a jako prezidentka Společenství nařídí Carlovi, aby mu jako náhradu obstaral novou zombii. Carlovi je to proti srsti a tak ze vzteku v noci zabije všechny Hershelovy zombie. Poté vyráží s Lydií do práce a zastaví se až za Eugenem na stavbě mezikontinentální železnice. Cestou se také zastaví u Negana se zásobamy, ten se mu však jako vždy vyhýbá. Po návratu ho doma čeká šerif Kapoor, který ho odvede do města ke slyšení u Nejvyššího soudu Společenství. Tomu však naštěstí pro Carla předsedá Michonne, která s ním souhlasí a zbaví ho obvinění. Carl se vrací domů, kde přečte Andree pohádku o Rickovi.

Foto: AMC
loading…