Seriál je dotočený a jak si herci užívali hraní před živým publikem?

Seriál je dotočený a jak si herci užívali hraní před živým publikem?

15.11.2020 15:00


Prvním oficiálním MCU seriálem je WandaVision, který si odbude premiéru ještě letos. Tento ambiciózní seriál bude dohromady mixovat klasické komiksové scény s komediálními prvky, které můžeme znát ze sitcomů 50. a 70. let. Začínáte se na tuto pecku těšit?


Dobrá zpráva, konečně je dotočeno. I když seriál WandaVision měl být hotový (podle druhého covidového plánu) již zhruba před měsícem, nakonec se vše o něco málo protáhlo. Nyní ovšem produkce slaví úspěšný konec. Jelikož se dotočilo až nyní, oprávněně jsme se obávali o letošní premiéru, nicméně podle posledních zpráv bychom se první epizody měli dočkat hned z kraje roku 2021.

Nejdříve měl mít náš seriál premiéru hned po odvysílání druhé řady seriálu The Mandalorian (tedy na konci prosince 2020), to se nakonec ale nestihne. Nově je premiéra stanovena na 15. ledna 2021. Tvůrce Kevin Feige prohlásil, že seriál bude odkazovat na spoustu dění v první až třetí fázi, ale na své si přijdou i noví fanoušci. Pakliže k seriálu přibruslí někdo, kdo nikdy neviděl žádný předchozí film ze světa MCU, měl by si ho užít i tak. Jelikož je seriál laděný do komediálního žánru, snadno si ho půjde oblíbit, pokud jste byli fanoušci série The Dick Van Dyke Show.


Dále bylo potvrzeno, že určité pasáže seriálu byly skutečně točeny před živým publikem, jak se již delší dobu spekulovalo. Všichni zúčastnění podepsali smlouvy o mlčenlivosti, aby nevyzradili žádné spoilery z příběhu. Podle všeho mělo jít o dobrovolníky, kteří se chtěli zúčastnit natáčení, blízké přátele lidí ze studia a podobně. Prakticky si tak Marvel zkusil neoficiální testovací projekce, kterými prochází většina komerčních filmů.

(Romantika v seriálu pochopitelně nebude chybět. Foto: Disney/Enterta­inment Weekly)

Pro všechny herce bylo hraní před živým publikem opravdovou výzvou. Prakticky hráli jako v divadle a čekali na reakci diváků, kteří měli dovoleno se volně smát a reagovat na probíhající scény. Uvidíme, jak tyto pro komiksový seriál hodně netradiční scény budou fungovat v širším měřítku, protože se jedná o formát, který jsme v MCU neviděli a málokdo ho čekal.

Podle vyjádření Elizabeth Olsen a Paula Bettanyho to ovšem fungovalo skvěle. Herci se několikrát dočkali velkého aplausu a diváci se smíchy popadali za břicho, takže herci chtěli hrát dál a dál a bavit publikum i nadále. Bettany dokonce vtipkoval, že by po seriálu mohli herci vyrazit na turné po divadlech a jednotlivé scény sehrát znovu před živým publikem.

A jak bude seriál dlouhý? Zde se zdroje trošku rozcházejí, ale Kevin Feige znovu o sérii mluvil jako o šestihodinovém filmu, takže minimálně šest sedm epizod rozhodně čekat můžeme. Na druhou stranu se to trošku hůře počítá, protože streamovací stanice Disney+ nemá nějakou univerzální délku svých epizod. Feige dále prozradil, že seriál bude skutečně takovým úvodem do čtvrté fáze.

Bude se podle vás jednat spíše o odpočinkový seriál, nebo se v něm skutečně stane něco, co bude mít velký vliv na zbytek světa v MCU?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na WandaVision | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!