Vision

Vision

Paul Bettany Sezóny 1 2021 - 2021


Stvořen Tonym Starkem a Brucem Bannerem, kdy měl Vision tvořit protipól proti Ultronovi. Jeden z členů Avengers.

Původně se jednalo o umělou inteligenci J.A.R.V.I.S., kterou stvořil Tony Stark. Vision měl vzniknout jako nové tělo pro Ultrona, ale Stark se rozhodl do těla nahrát svou umělou inteligenci. Vision je navíc poháněn jedním z kamenů Nekonečna známým obecně jako Kámen mysli. Vision byl ve všech ohledech jiný než Ultron a také ho posléze zničil, protože ohrožoval lidstvo.

Vision má plné vědomí, takže se následně oprostil od svého stvořitele. Stal se plnohodnotným členem Avengers. Po konfliktu Stevea Rogerse a Tonyho Starka se Vision přesunul do Evropy, kde s Wandou Maximoff žil poklidný život, dokud jim cesty nezkřížili poskoci samotného Thanose. Ti ostatně prahnuli po Kamenu mysli.

Tehdy dokázal Vision ještě uniknout, ale nedostal příliš času navíc. Ve Wakandě ho našel sám Thanos, který Visionovi kámen vzal, čímž ho usmrtil. V seriálu ovšem vidíme Visiona živého a zdravého. Jak přišel opět k životu, aktuálně nevíme. Ve snovém světě žije Vision šťastně s Wandou, kde jsou manželé, a čekají děti. Jak dlouho ovšem tato idylka potrvá?
loading…