Potvrzeno: Rozšířené verze se nedočkáme

Potvrzeno: Rozšířené verze se nedočkáme

11.9.2016 16:42


Po rozpačitých recenzích ze zahraničí se okamžitě začalo mluvit o rozšířené verzi filmu, která by mohla vykoupit původní sestřih Warcraftu. Až čtyřicet minut nových scén jsme mohli vidět v prodloužené verzi, nakonec tomu tak nebude. Proč se této verze tedy nedočkáme?

O čem se už dlouho mluvilo, bylo nyní oficiálně potvrzeno. Žádná rozšířená verze filmu se konat nebude. I když bylo natočeno asi čtyřicet minut scén, které nikdo nikdy neviděl, a tudíž by se nějaká prodloužená verze nabízela, nic podobného nás nečeká. Proč tomu tedy tak je? Není škoda, že čtyřicet minut neviděné stopáže skončí u ledu?

Dle slov režiséra Duncana Jonese prý ani nelze udělat prodlouženou verzi. Nejde o to, že by Blizzard a studio Legendary nechtěli zafinancovat a dodělat digitální triky čtyřicetiminutových nových scén, ale pravdou je, že film prošel v průběhu natáčení velikými změnami. Jones se rozhovořil o tom, že když přijímal post režiséra, přišel za studiem s jasnou představou, jak by měl film vypadat.

Studio bylo spokojené a Jonesovi na vše kývlo. Jak už ale bývá zvykem u velkých studií, nakonec do režisérovy vize začalo rýpat a měnit vše na poslední chvíli. Co všechno se změnilo? Jones si už sám vše nevybavuje, hovořil ale o tom, že se několikrát přepisoval scénář, z neznámých důvodů se měnily kulisy, různé detaily byly změněny, nahrazeny a přidělány do filmu a některé scény se musely několikrát přetáčet.

(Duncan Jones mluví o Warcraftu. Foto: Blizzard)

Ve výsledku to tedy znamená, že většina čtyřicetiminutových scén je nepoužitelných, protože nejsou konzistentní s původním filmem. Dle Jonese se spíše jedná o jeho scény, které chtěl do filmu dát, ale nakonec nemohl, protože studio se rozhodlo změnit to a zase ono. Duncan si pochopitelně stál za svými názory, jelikož má ale za sebou jako režisér pouze tři filmy, těžko si může vyskakovat na studio.

Duncan Jones také promluvil o tom, že je zcela odlišné točit nízkorozpočtový film, kde má všechno pod kontrolou a velkofilm, kde mu neustále dýchá studio na záda a mění jeho vize. I tak je v součtu s Warcraftem spokojený, spousta jeho nápadů zůstala nezměněná, ale bohužel i velká část byla změněna. Jones Warcraft miluje, za svým filmem si stojí, přiznal se ale, že by film byl (zřejmě) lepší, kdyby mu studio nechalo volnou ruku.

Jones není první a ani poslední obětí toho, kdy studio mladým a převážně nezkušeným režisérům do filmů zasahuje. Své o tom ví například Josh Trank, který loni vpustil do kin Fantastickou čtyřku, která skončila naprostým fiaskem. I on tvrdil, že měl zcela jinou vizi, kterou mu studio překopalo. Bohužel velkofilmy v dnešní době točí méně zkušení režiséři, ti s velkým jménem nemají zapotřebí se se studii přít a natočí si něco komornějšího.

Jaký máte názor na současné zasahování studií do vizí režisérů? Je třeba kontrolovat nezkušené režiséry, aby film neskončil ještě hůř, nebo by bylo lepší jim nechat volnou ruku?


Jít na Warcraft | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!