Tržby: Film pomalu vyklízí kina, na jaké částce končí?

Tržby: Film pomalu vyklízí kina, na jaké částce končí?

10.7.2016 17:00


Warcraft: První střet si už odbyl premiéru po celém světě a pomalu končí svou dlouhou pouť v kinech. Jak si polepšil oproti minulému týdnu? A bude to stačit, aby se už studio rozhodlo v odsouhlasení pokračování?

Warcraft: První střet k dnešnímu dni nasbíral z celého světa 422 milionů dolarů. Z Ameriky si celkem odnesl 46 milionů dolarů, což je nárůst oproti minulému týdnu o 2 miliony dolarů. Film v Americe pomalu končí a nyní už nemůžeme čekat v žádný zázračný vývoj tržeb. V příštích dnech navíc film bude zcela stáhnutý z programu kin, takže už nebude mít kde cenné dolary vydělat.

(Uvidíme hrdiny ještě jednou? Foto: Blizzard)

Ze zbytku světa si První střet odnesl pěkných 376 milionů dolarů. Oproti minulému týdnu je to tedy nárůst o 8 milionů dolarů. Filmu ještě pomohly tržby z Argentiny, Peru, Chile a Japonska, kde si První střet minulý týden odbyl svou premiéru, ale i zde budou tržby v příštích dnech stagnovat. Warcraft se zřejmě nepřenese přes magických 450 milionů dolarů, což uváděl Hollywood Reporter jako nutně dosažitelnou částku k odsouhlasení pokračování.

Warcraft může děkovat především fanouškům z Číny, kde se jedná o jednu z nejúspěšnějších amerických premiér. Film si odsud odnesl okolo 200 milionů dolarů, což je téměř polovina celkových tržeb. Pokud bude odsouhlaseno pokračování, nikdo by se nemohl divit, že by Blizzard chtěl na pokračování spolupracovat právě s Čínou (nebo celkově Asií). V minulosti tomu tak například bylo u celovečerního Iron-Mana 3 či sólovce Wolverina.

V dalších dnech a týdnech budeme situaci okolo Warcraftu bedlivě sledovat. Také se můžete těšit na nové tematické články a postřehy z filmu.


Jít na Warcraft | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!