Tvůrci slibují fanouškům pokračování

Tvůrci slibují fanouškům pokračování

1.8.2016 17:23


Fanoušci Warcraftu mohli být v minulých týdnech trošku nervózní, zda studio po nevyrovnaných tržbách odsouhlasí pokračování. Nyní se ozývají pozitivní zprávy z Číny, že pokračování se určitě dočkáme.

Warcraft: První střet si celkem odnesl z kin slušných 433 milionů dolarů, z toho 48 milionů přiteklo z Ameriky a zbývajících 385 milionů dolarů ze zbytku světa. Po vyvíjejících se tržbách v posledních týdnech se čísla už měnit nebudou. Asi bychom mohli donekonečna polemizovat, zda film vydělal dost, aby se zaplatil 160 milionový rozpočet.

Studio ale nyní přistupuje k tématu s novou taktikou. Je si vědomo, že příliš diváků a především kritiků Warcraft neoslovil, a proto studio Legendary Pictures společně s Blizzard Entertainment upíná pozornost na Čínu, odkud přiteklo nejvíce dolarů do hlubokých kapes studia. Není vyloučena budoucí koprodukce s Čínou a ta si je už nyní jistá, že pokračování bude. Oficiální twitterový kanál Warcraft filmu pozitivně oznámil následující:

Cesta Warcraftu v kinech pomalu končí. Ale nová kapitola právě začala. Je to pouze začátek, ne konec. Nyní se ještě loučit nebudeme, protože se s vámi setkáme znovu.

(Rozeběhnou se kamery ještě jednou? Foto: Blizzard)

Zprávu lze vyložit spousty způsoby, ale je to nejkonkrétnější zpráva, co jsme za poslední týdny dostali. Warcraft téměř splnil hranici, kterou měl podle Hollywood Reporteru splnit, aby bylo odsouhlaseno pokračování (450 milionů dolarů), takže by bylo škoda, kdyby to studio ještě jednou s Warcraftem nezkusilo. Nové potenciální hráče se zřejmě oslovit nepodařilo, a tak by se od příštího filmu cílilo pouze a jen na fanoušky, pro které měl být film už od začátku.

A jak by to bylo s režisérem? Duncan Jones, který miluje Warcraft, sám dokonce nutil svůj tvůrčí tým hrát povinně hru, aby věděli, o čem vůbec Warcraft je. Už před filmem bylo rozhodnuto, že Jones další film režírovat nebude, ale celá situace se nyní mohla změnit. Kdyby byl Duncan znovu osloven, kývl by na to, sám to přiznal v jednom z rozhovoru.

Navíc nyní, když Warcraft nemá úplně pevnou půdu pod nohama, se mohou ostatní režiséři obávat, zda by do projektu šli, aby si nepokazili své tvůrčí jméno. A Jones by to riskl rád. Ať už kvůli sobě či fanouškům. Materiálu na zfilmování je stále dost, ale Duncan už předem prohlásil, že by rád čerpal ze hry Warcraft II: Tides of Darkness. Navíc už prozradil, že by v dalším filmu rád představil Taureny.

Nyní se rozsvítila nová naděje na druhý díl. Dostane Warcraft pokračování? A viděli byste rádi Taureny v akci?


Jít na Warcraft | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!