Warcraft

Warcraft


Zfilmovat počítačové hry bývá většinou tvrdý oříšek pro filmaře. Musí totiž několikahodinovou pouť ze hry přetáhnout na filmové plátno, kde mají omezený čas k odvyprávění svého příběhu. Proto také vznikla celá řada neúspěšných filmů podle her. Fanoušci Prince z Persie či Lary Croft asi ví své. Tvůrci Warcraftu nechtěli, aby jejich počin dopadl stejně.

O filmu se začalo mluvit už od roku 2006, ale projekt měl hned zpočátku značné problémy. Nevědělo se, jaký příběh z tak obsáhlého světa vytáhnout. O film projevilo zájem studio Legendary Pictures a pomoc příslibilo i studio Blizzard Entertainment, kteří stojí za vznikem hry. O scénář se postaral Charles Leavitt s Chrisem Metzenem a také Duncanem Jonesem, který byl nakonec zvolen režisérem filmu.

(Skřeti v Azerothu. Foto: Legendary Pictures)

Tvůrci chtěli, aby film byl epický a zazněla v něm zapamatovatelná hudba. Proto vybrali ke složení soundtracku zkušeného Ramina Djawadiho, který už má zkušenosti s jinou fantasy – seriálem Game of Thrones. Film dostal rozpočet 160 milionů dolarů a trvá celkem 123 minut. Premiéra prvního filmu Warcraft: První střet je stanovena na 10. června 2016.

Děj filmu je zasazen do světa Azerothu. V hlavních rolích uvidíme Bena Fostera, Travise Fimmela, Paula Pattona, Dominica Coopera, Toby Kebbella, Roba Kazinskyho a další. Tvůrci mají naplánované další pokračování a doufají, že Warcraft se stane úspěšnou fantasy ságou a bude úspěšný jako počítačové hry. Vše ale záleží na úspěchu prvního filmu.

Thumbnail Play icon


Žádné hlasy s komentářem. Buď první!