Náhlé vydání druhé série Warrior Nun a nulový marketing nepochybně vedly ke zrušení seriálu. Připravil Netflix seriál o úspěch?
Od chvíle, kdy Simon Barry oznámil zrušení Warrior Nun, se na mnoha sociálních sítích objevuje hashtag #SaveWarriorNun, který dokazuje rozsah a oddanost fanouškovské základny. Zatímco Netflix často uvádí jako hlavní důvod rozhodnutí o zrušení nebo obnovení určitých seriálů počet diváků, druhá série Warrior Nun strávila tři týdny v týdenním žebříčku Top 10 anglicky mluvených seriálů na Netflixu, přičemž se dostala na páté místo, a do 27. listopadu, tedy pouhých 17 dní po svém uvedení, měla celosvětově více než 66 milionů zhlédnutí. Warrior Nun se ukázala být úspěšnou komiksovou adaptací, takže je těžké pochopit, proč se ho Netflix rozhodl nyní zrušit.
Zatímco Netflix v posledních letech zrušil nespočet projektů zaměřených na YA a mladistvé, Warrior Nun je jedinečný případ v tom, že druhá sezóna je podle měření na Rotten Tomatoes jedinou nejlépe hodnocenou sezónou seriálu v historii Netflixu. Druhá sezóna má perfektní 100 % hodnocení od hrstky kritiků, ale ještě působivější je 99 % skóre od diváků, které má od více než 8 000 diváků. I když druhá sezóna seriálu není doslova nejlepší sezónou na Netflixu, byla mimořádně dobrá a fanoušci se kolem seriálu shromáždili, aby se ho pokusili zachránit pro třetí sezónu. Od počátku to však bylo odsouzeno k záhubě, vzhledem k tomu, jak rychle se druhá sezóna objevila a zase zmizela ze seznamu 10 nejlepších seriálů Netflixu.
Když Netflix v říjnu nečekaně zveřejnil finální oficiální trailer na druhou sérii Warrior Nun a oznámil, že druhá série bude mít premiéru jen o měsíc později, mnozí byli překvapeni, ale zároveň se jim ulevilo, že se konečně objevily nějaké konkrétní zprávy. Listopad byl však na Netflixu nabitý měsíc a druhá sezóna Warrior Nun byla zasazena mezi několik těžkých titulů. Mezi ně patřily např. 5. série The Crown, 1. série 1899, 3. série Dead to Me a 1. série Wednesday. To je dost těžké soupeřit s jakýmkoli seriálem, natož u seriálu, který neměl téměř žádnou marketingovou podporu.
Vzhledem k tomu, že Netflix věděl, že v listopadu vydá několik velkých titulů, je s podivem, proč do již tak nabitého pořadníku přidal Warrior Nun – zejména proto, že v původním oznámení o vydání se hovořilo pouze o „letošní zimě“, což znamená, že nebyl stanoven žádný termín. Seriály jako The Crown a Wednesday od Tima Burtona byly vydány s vybudovaným publikem, a přesto se zdálo, že marketingové úsilí Netflixu se zcela soustředí na tyto tituly, vytváří masivní billboardové kampaně a neustále je tlačí v doporučení. Wednesday a Warrior Nun mají také podobné cílové skupiny, takže je těžké pochopit, proč Netflix nutí diváky vybírat si mezi těmito dvěma seriály, když Warrior Nun mohl být stejně dobře uveden o několik měsíců později, aby měl čas se nadechnout.
Netflix je bohužel známý tím, že ruší seriály ještě předtím, než mají šanci dokončit svůj příběh a využít svůj potenciál, a Warrior Nun se zdá být nejnovější obětí ve válce streamovacích služeb. V současné době se zdá, že pokud originální seriál od Netflixu neláme rekordy, jako například Wednesday, Stranger Things nebo Monster: The Jeffrey Dahmer Story, Netflix se příliš zdráhá dát čemukoli skutečnou šanci. Ale bez náležitého marketingového úsilí trvá nějakou dobu, než si seriál najde své publikum, a Warrior Nun je rozhodně ukázkovým příkladem seriálu, který si našel své demografické publikum navzdory všem nepříznivým okolnostem.
Kromě toho, a to je možná ještě zlověstnější, se v rozhodnutích Netflixu o zrušení seriálů může objevit další trend. Druhá sezóna seriálu Warrior Nun se zaměřila nejen na nadpřirozeno, ale také na rozkvétající vztah mezi Avou a Beatrice – dobře napsaný a komplexní románek mezi dvěma mladými ženami, který se odehrával v době, kdy kolem nich hořel svět. Jejich vztah sice nebyl hlavní náplní seriálu, ale rozhodně byl důležitou součástí jeho solidně napsaných postav, a nyní je Warrior Nun dalším z dlouhé řady zrušených seriálů, v nichž se objevovaly sapfické vztahy, jako například u seriálů First Kill, Everything Sucks! a GLOW. Zrušení Warrior Nun na Netflixu je jistě zklamáním, ale bohužel ne až tak překvapivým.
Foto: Netflix
#8 JakeDeffe: Netflix je přitaženej za vlasy, protože platí GLAAD a ti jim za to udílej ocenění.
#7 Zira: To byl jen vtípek, protože zrovna Netflix, to už mi přijde fakt přitažený za vlasy. Co se týče sociálních sítí, tak pokud se to řeší v US, tak tam mají poslední dobou ve zvyku za vším hledat nenávist vůči nějaký skupině, ne? Pokud u nás, tak to už by bylo zvláštní. Nevím to, protože nemám profil ani na jedné, tím pádem jsem v tomhle trochu mimo obraz.
#9 Huholoman#4 JakeDeffe: Jen jsem poukazovala na fakt, který řeší na sociálních sítích dost fanoušků seriálu a je dobré se nad ním pozastavit. Každopádně netvrdím, že to byl ten hlavní důvod nebo jeden z důvodů. Každopádně pokud nevydají oficiální prohlášení, proč vlastně seriál zrušili, což stejně neudělají, tak jsou tohle pouze spekulace jako u všech ostatních seriálů.
#8 JakeDeffeNějak se mi nezdá, že by v dnešní hyperkorektní době Netflix rušil seriály s LGBT tématikou. Ale je to škoda, ten seriál má potenciál a určitě by šel vylepšit v další séri.
#1 witcherrr: Na Unified Koreu mi nešahej ! :-D náhodou je docela sranda to sledovat, když to člověk nebere vážně. A akorát mam pak chuť na rewatch originálu :)
#4 JakeDeffe: Nová doba.. nová doba! :D
„v nichž se objevovaly sapfické vztahy, jako například u seriálů First Kill, Everything Sucks! a GLOW.“ To mi jako chce editor/ka říct, že zrovna Netflix ruší seriály s gay tématikou? To snad ne :D
#5 Zilwicky #7 ZiraJo zrušení mě štve a tentokrát musím s článkem souhlasit žádná kampaň a vydané v době kdy běželi největší hity to opravdu zavání sabotáží a cíleným zrušením.
#1 witcherrr: Počkej až netflix zničí assasins creed a horizon zero dawn! Zaklínače už zničil!
Je to škoda mě se obě série líbily, leč druhá série upustila od humoru a odlehčenosti a hnala se více za akcí. A jak se píše prostě marketing byl velmi slabý, jeden/dva trailery a finíto, zatímco leč výborná Wednesday dostala toho prostoru mnohokrát více v upoutávkách, reklamách aj.
Spíš mohli zrušit Money Heist:Korea, což je naprosto zbytečný seriál, když člověk viděl originál. :(
#2 Basim #6 azoxid