Stanice Cinemax během dubna přišla s další akční seriálovou novinkou, která je plná pěstních soubojů. Pojďme se podívat, jak se dařilo Ah Sahmovi v dobývání San Francisca.
Stanice Cinemax nás seriály rozhodně nezahlcuje, ale když už s něčím přijde, tak to stojí za zhlédnutí. Jejich první seriál Strike Back se pyšní velké oblibě a úspěch si odnesly i seriály Banshee, The Knick či C.B. Strike. Musíme uznat, že i Warrior se jim povedl.
Jednoduše za svým cílem – všechny zmlátit
Do Ameriky proudí davy Číňanů, aby našli lepší život, než který mají v Číně. Mezi nimi je i Ah Sahm, který do Ameriky přijel s trochu jiným cílem. Najít svoji sestru, ať to stojí, co to stojí. Hned po připlutí na sebe upozorní, když se popere s celníky. Všimne se ho Wang Chao, který ho prodá tongu Hop Wei. Ah Sahm se tak najednou stává členem jednoho z nejvlivnějších čínských gangů, tím však jeho cesta začíná.
Hned na začátku si musíme připustit, že Warrior maličko zaostává komplikovanosti děje týče. Celý příběh je dost přímočarý a všechny postavy ploché jako Nizozemsko. Hned víte, co od koho můžete čekat. Všichni se vám vybarví hned při prvním setkání a nikdo se vás nepokusí překvapit. To je nejspíš jediná věc, kterou bychom seriálu vytkly. Chtělo by to přidat na zajímavých zvratech.
Warrior tu ale není od toho, aby vás překvapoval komplikovaným dějem. Od toho tu máme jiné seriály. Bojovníkovi jde především o pěstní souboje, kterých nám seriál nabídne nespočet a všechny taneční kreace vás dostanou. Zařadíte-li seriál mezi oddechovky, u kterých můžete zcela vypnout, tak si seriál užijete.
Výborně se tvůrcům podařilo vystihnout i prostředí. Na jednu stranu vidíme staré rozvíjející se a blyštivé San Francisco, které záhy vystřídá špinavá Čínská čtvrť, kde většina lidí žije bídným životem, za kterým do Ameriky určitě nepřišli.
Hrají v tom samí kačeři a cibule
Nejedná se o žádný recept na vaření, celým seriálem vás bude provázet čínský slang, takže občas zazní slova jako cibul, kačer, kuli, tong. V případě, že holdujete seriálům v originále a bez titulků, tak tady pozor. Občas mezi sebou postavy mluví čínsky, takže byste pak mohli přijít o značnou část dialogů. Dialogy jsou v seriálu vyvážené a vhodné. Rozhodně vás nezačnou v žádné scéně nudit. Nikdo si tu nevylívá srdéčko a nikdo tu nemluví o jaderné fyzice.
Postav nám seriál nabídne požehnaně. Tichý a klidný Ah Sahm, kolem kterého se to celé točí se dá dohromady s mladým Ťunem. Ambiciózním bojovníkem, který hájí zájmy svého otce. Ah Toy nám představí svůj bordel, kam občas zavítá i místní starosta Samuel Blake, kterého má pod kontrolou jeho poradce Walter Buckley. Penelope Blakeová se stala paní starostovou jen proto, aby pomohla svému otci Byronovi Mercerovi dosáhnout výhodného kontraktu pro jeho společnost. Díky novému kontraktu se Byron dostane do křížku s Iry, které vede ranař Dylan Leary. Na vše se snaží dohlédnout policisté Bill O'Hara a Richard Lee. Obchodníkem se vším je v Čínské čtvrti Wang Chao, který dodává zboží i pro Mai Ling, která je hlavou tongu Long Zii. Krátkým výčtem postav jsme tak nacpali události první řady do 119 slov. Teď už je jen na vás, jestli dáte seriálu šanci.
Verdikt
Stanice Cinemax patří k těm stanicím, které bez mrknutí oka ukončí seriál hned, když jsou s ním nespokojení a stejně to funguje i s obnovováním. Warrior získal druhou řadu hned po třech epizodách, takže diváky stanice zcela jistě zaujal a zaujal i nás. Rozhodně nepůjde o davovou podívanou, notná dávka násilí rozhodně nebude všem pochuti. Zvláště když právě na soubojích seriál staví. Pokud toto překousnete užijete si skvělou akční jízdu, která vás bude bavit.
Hodnocení první řady: 85 %
Foto: Cinemax
Jak hodnotíte Warriora vy? Napište nám své hodnocení.
Mai Ling i Ah Sahm rozšiřují svůj byznys
Ohodnoťte postavy z první řady
Warrior nyní bojuje na Netflixu
Warrior získává třetí řadu a stěhuje se na HBO Max
Warrior si vybojoval druhou řadu
Jason Tobin prozrazuje, kdy se dočkáme druhé řady