Stanice Cinemax odvysílala celou druhou řadu Warriora, která nám přinesla nespočet soubojů v každé epizodě. Podívejme se společně, jak se nám druhá série líbila.
Ah Sahm zápasí v každé epizodě
Ve druhé řadě jsme naskočili do rozjetého vlaku přesně v ten moment, kdy jsme z něj na konci první řady vyskočili. Ah Sahm se stále hledá. V hlavě mu pořád koluje porážka s Li Yongem, během první řady. Během všech zápasů se snažil přijít na to, co v souboji udělal špatně, aby se to již neopakovalo.
Díky tomu se tak celou druhou řadou doslova prorveme. Můžeme tak prohlásit, že jde o jednu velkou rvačku a seriál tak divákům dává přesně to, co nám v upoutávkách slibuje. Akce střídá akci a na nic jiného není v seriálu čas. Drobným únikem od bojů je vztah mezi Ah Toy a Nellie Davenportovou.
(Zing narazil na tvrdé nepřátele)
Nedá se říct, že by druhá série měla jednu hlavní postavu, kolem které se celý děj odehrává. Ano, máme tu jasného Ah Sahma, který společně s mladým Junem táhnou seriál již od samotného začátku, ale i tak tvůrci nezapomněli na ostatní postavy a pro každého připravili zajímavý příběh. Celá série je jakousi skládačkou, do které perfektně zapadají příběhy jednotlivých postav a nedá se říct, že by někdo vyloženě hrál druhé housle.
Skvěle do příběhu zapadají i čtyři nováčci. Jejich příběhy se rozvíjí pozvolna, ale každý má v seriálu své místo a dostane prostor zazářit.
Jenom boje nestačí
Warrior má jedno velké mínus. Děj plný bojů zcela jistě neosloví takovou vlnu diváků. Plochý příběh by šel zcela jistě vylepšit promyšlenými podvody, které by dostávaly jednotlivé postavy do úzkých. Podobný koncept skvěle fungoval ve Spartacovi, kde kromě zápasů jsme sledovali, jak mazané jednotlivé postavy jsou, všichni určitě máme v hlavě postavu Ashura, který nás překvapoval v každé epizodě. Dobrým náznakem ke změně může být postava Waltera Buckleyho, ten se ale dostal ke kormidlu až příliš pozdě.
Stejně tak i seriál Banshee, který stavěl na soubojích, mohl rozvíjet silný příběh, který někam směřoval.
Seriál trpí jasnou absenci hlavního záporáka. Chvilku se jednotlivé tongy bijí mezi sebou, když je potřeba, tak se spojí a jdou proti Irům. V jedné epizodě je hlavním záporákem Zing, poté Mai Ling a najednou je to Dylan Leary a ve výsledku všechny přeskočí Walter Buckley. Tohle by bylo dobré nějakým způsobem usměrnit a soustředit se na vývoj hlavního padoucha.
(Dylan se ve druhé řadě dočkal nové lásky)
Verdikt
Po velmi vlažném startu seriál vyběhne super rychlostí přímo do cíle a bez jediného zaváhání nám nabídne to, co v první sérii skončilo bez výsledku. Souboj mezi Dylanem a Ah Sahmem patřil mezi nejočekávanější události druhé řady. Je tedy poměrně škoda, že s ním tvůrci přišli až na závěr. Celou sérii tak můžeme brát jako Ah Sahmovo cvičení na důležitý boj. Servíruje se nám tak notná dávka soubojů, které se mnohdy spíše podobají tanečním krokům, což rozhodně není na škodu. Seriál má spád, šmrnc a rozhodně u něj neusnete. Právě díky takové dávce soubojů si seriál bude hůře hledat širší publikum. Pokud ale seriál zkusíte, rozhodně si nemyslíme, že byste toho někdy mohli litovat.
Hodnocení druhé řady: 80 %
Jak hodnotíte druhou řadu vy?
Foto: Cinemax
Mně se zase líbí, že zde není jeden hlavní zaporak. Nebezpečí , podraz ci spojenectví může přijít odkudkoliv. Jako v životě.
Bylo to výborné. Souboj s Learym jsem také čekal o něco lepší, ale přebral jsem to tak, že ten největší boj není o technice, jako o tom vědět proč vlastně bojujeme. A to je fajn message. Masakr v čínské čtvrti byl „krásně brutální“ a skvostně natočený. Absence hlavního padoucha beru naopak jako plus. Celým seriálem se totiž nese téze, že svět není černobílí, s jedním padouchem by to tak moc nedávalo smysl. A jsem rád že to neskončilo úplným Happy endem. Druhá série za mě rozhodně předčila tu první, a to se jen tak u nějakého seroše říct nedá. Nové postavy potěšili. Rád bych viděl 3. sérii tak, že se Ah Sam stane vigilante a bude trestat všechny, co páchají v Čínské čtvrti špatnotu :D.
Ještě teď jsem celej vlhkej.
za mě TOP! snad bude víc serii :)
Jednoho záporáka? Autor články by si měl dát facku, co by z toho pak bylo za lejno? Za mě 2. série 100 %.
Právě v tom je síla seriálu, záporáci jsou vlastně všichni i Ah Sahm a mají ambice, kvůli kterým zabíjí, podvádí, intrikují a katarze těchto jednání se projevila v tažení na čínskou čtvrť, nebo v souboji Ah Sama s Learym, převzetí moci Juna nad tongem další. A výborně ukazuje, jak se to může negativně projevit i na vyloženě kladné postavě jako Penelope (paní „továrniková“), nebo Lee. Finále druhé série si velmi silně volá o pokračování, snad bude vyslyšeno, nevím jak je to se sledovaností.
Proste na každého protivníka si našiel Ah Sahm nejakú konkrétnu techniku a Learyho totálne odflakol, úplne bez rozmyslu len udieral, a tak schytal kopu rán, ktorým sa z neznámeho dôvodu vôbec ani nevyhýbal, pri tom sa mohol a vedel..
Celá séria sa mi páčila, práve tie súboje boli úplná pecka, až na poslednú časť. Tam som nechápal ako Ah Sahm mohol s takými skillmi, s toľkými víťazstvami, ešte aj pred tým co sa rozhodol zlepšiť a pracoval chvíľu v tej továrni tak boli s Learym tak vyrovnane na tom, a po takýchto masívnych tréningoch ho dal tak horko ťažko?? Ako ten súboj bol totálna hlúposť, keď Leary je celkovo omnoho pomalší a Ah Sahm pred tým väčších a mohutnejších protivníkov zložil podstatne ľahšie a rýchlejšie…
Mne sa práveže absencia hlavného záporáka docela pozdáva, je to bližšie k realite a je to neopozerané :)
Predsa len, v realite je to vacsinou viacero ludi ktorí vám pijú krv a kazdý den moze byt na prvej priečke niekto iný.
Za 5/5 a doufám, že bude navzdory problémům třetí.