Nejdůležitější odkazy v prvních dvou dílech

Nejdůležitější odkazy v prvních dvou dílech

3.11.2019 23:18


Již zítra se na HBO dočkáme třetího dílu seriálu Watchmen, proto je na čase si připomenout několik nejdůležitějších odkazů, kterých jsme se zatím dočkali.


Dr. Manhattan na Marsu

Už v prvním díle jsme se dozvěděli, že nejmocnější bytost v celém vesmíru aktuálně pobývá na Marsu a se Zemí není v kontaktu. Po celém světě jsou však instalovány buňky, díky kterým se lidé mohou Manhattanovi dovolat a prosit jej o pomoc, případně radu. Tak kdy se hrdina vrátí?

Manhattan odešel ze Země.


Prezident Robert Redford

Richard Nixon díky svým obrovským úspěchům dokázal zůstat v čele Spojených států po čtyři volební období, následně ho ale nahradil Robert Redford. Krizi padajících olihní už totiž Nixon neustál. Redford je prezidentem i v sérii Doomsday Clock a působí jako náhrada za Ronalda Reagana. Redford je každopádně ve funkci velmi činný a jeho Redfordace rozdělují americkou společnost.

Redford nastoupil hned po Nixonovi.

Úsměvy

V první epizodě sestavila Angela Abar z vajíček úsměv, čímž odkázala na poznávací znamení dávno mrtvého člena Watchmen Komedianta. Tento antihrdina se v seriálu objevil i na billboardu propagujícím snímek American Hero Story, ve kterém působil společně s hrdinou Hooded Justice.

Komediant není v seriálu zapomenut.

Komediant a Hooded Justice na billboardu k novému filmu

Stopy krve

Na Komedianta odkazuje i několik záběrů na šerifskou hvězdu Judda Crawforda, který zemřel na následky oběšení v prvním díle. Pří zabírání této důležité součásti uniformy tulského policisty totiž vidíme hvězdu se stopami krve, čímž seriál odkazuje na Komediantovu smrt ze začátku celé ságy, případně Snyderova filmu.

Judd zanechal na svém odznaku stopy krve.

Zrození Doctora Manhattana

Na Veidtově panství jsme ve druhém díle viděli divadelní představení, ve kterém klonovaní otroci předváděli vznik Dr. Manhattana. Znamená to snad, že Veidt je i po letech posedlý svým sokem?

Veidt Manhattanovo zrození sleduje na svém panství.

Hooded Justice

Vraťme se ještě na chvíli k filmu American Hero Story, ve kterém s Komediantem vystupoval i hrdina Hooded Justice. Ten v minulosti patřil mezi Minutemany a masku nosil kvůli tomu, že sám nevěděl, kdo vlastně je. V seriálu, konkrétně ve filmu American Hero Story tak nepřekvapí jeho hláška „Kdybych věděl kdo jsem, masku nenosím“.

Hooded Justice patří mezi klasické postavy.

Odkazy na Sůvu

V prvních dvou dílech jsme se dočkali i několika odkazů na Dana Dreiberga alias Sůvu, dalšího z členů Watchmen. Angela například při pátrání v Juddově pokoji používá brýle, které připomínají jeho součást kostýmu, policejní složky Tulsy zase mají v arzenálu lodě, jež vypadají jako Sůva. A nakonec, když Angela pije v Crawfordově kanceláři kafe, činí tak z hrnku ve tvaru Sůvy. Kde se ale Dreiberg nachází v době seriálu?

Angelin hrnek je velmi povedený.

Senátor Joe Keene

Zatímco jeho otec byl zodpovědný za Keeneův akt, jenž učinil z maskovaných mstitelů ilegální hrdiny, mladý Joe, jehož se dočkáme v zítřejší epizodě, buduje kariéru jako jeden z nejbližších podporovatelů Roberta Redforda. V něčem sice navazuje na otcovo dílo, zároveň ale hodlá učinit za dost i nepřiměřeným zásahům policie.

Keene zčásti pokračuje v otcově odkazu.

KKK kostým Judda Crawforda

Ve druhé epizodě odhalila Angela v Crawfordově pokoji jeho kostým, jenž v mnohém připomínal hábit Ku-klux-klanu. Crawford přitom v průběhu první epizody odmítal rasismus i útoky Sedmé kavalerie a Angela ho považovala za blízkého přítele. Tak kde je pravda?

Bílý kostým připomíná hnutí KKK.

Který odkaz vás zaujal nejvíce?

Foto: HBO


Jít na Watchmen | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!