Komediant

Komediant

Jeffrey Dean Morgan Sezóny 1 2009 - 2009


Vlastní jméno: Edward Morgan Blake

Přezdívka: Komediant (Comedian)

Někdo jako: Peacemaker, Nick Fury, režisér Blake Edwards (hříčka s jménem)

Zvláštní schopnosti: Žádné

Povaha: Nemilosrdný, cynický, brutální a sprostý rváč. Přesto zároveň velmi inteligentní a prohnaný.

Historie

Narodil se v roce 1924, maskovaným hrdinou se stal už v roce 1939, kdy se připojil k prvním ochráncům zákona. Tam ho upoutala především Hedvábný přízrak, kterou se pokoušel (neúspěšně) znásilnit v roce 1940. Především díky tomu byl vyloučen z této skupiny, o rok později byl pobodán a vážně zraněn. Následně odchází bojovat do války, stane se oslavovaným hrdinou především díky akcím v Pacifiku. S Hedvábným přízrakem se opět setká v roce 1948, o rok později se narodí Laurie (druhý Hedvábný přízrak), ale kromě její matky nikdo neví o tom, že otcem je Blake.

V padesátých letech byl jediným vládním superhrdinou, sloužil často jako ochranka. Při zavraždění JFK buď asistoval nebo znal vraha, ale jeho vina se nikdy neprokázala. Společně s Doktorem Manhattanem bojovali ve Vietnamu, kde Blake sloužil hlavně pro špinavou práci. S jednou vietnamskou dívkou tam měl dítě, ale stačil jí zabít ještě před porodem. Je naznačeno, že Blake přímo zabil autory reportáže o Watergate, než ji stačili uveřejnit a díky tomu zůstal Nixon v úřadě. Po přijetí zákona o zákazu hrdinů byl Blake spolu s Manhattem jediný oficiální ve službách vlády.

V příběhu

Komediant je hned na začátku zavražděn, čímž se spustí spletitý koloběh vyšetřování a konspirací. Rorschach později odhalí jeho pravou identitu a jméno, které byly celou dobu skrývány.