Ozymandias

Ozymandias

Matthew Goode Sezóny 1 2009 - 2009


Adrian Veidt, nejgeniálnější člověk na světě.

Vlastní jméno: Adrian Veidt

Přezdívka: Ozymandis

Někdo jako: Thunderbolt, Alexander Veliký

Zvláštní schopnosti: Žádné.

Povaha: Sám sebe skromě nazývá nejinteligentnějším žijícím člověkem (Manhattana nebere jako člověka). Velmi velmi bohatý obchodník se sklonem k megalomanismu..

Historie

Narodil se velmi bohatým imigrantům v roce 1939. Od mala se projevoval jako neuvěřitelně inteligentní, až to bylo podezřele i jeho rodičům. Od jisté doby až do jejich smrti v roce 1956 tak Adrian raději předstíral, že se učí jen průměrně. Jejich obrovské dědictví věnoval Adrian charitě a odcestoval do Evropy a Asie, aby (doslova) následoval cestu svého vzoru Alexandra Velikého.

Po svém návratu se přidal k maskovaným ochráncům, ale jejich ideály a práce mu brzy přišly obyčejné a tak jako první skupinu opustil a to již v roce 1975 (dva roky před osudným zákonem). Opět zbohatl a to především díky své píli a zájmu o unikátní vědecké projekty. Zároveň propůjčil svůj superhrdinský image marketingu (figurky, podobizny atd), což jeho jmění ještě navýšilo.

V příběhu

Stojí stranou a nechce se účastnit žádných akcí. Věří, že se ho netýká a raději dál vede svůj byznys.Žádné hlasy s komentářem. Buď první!