Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

Druhá série Westworldu očima redaktorů Edny

19.8.2018 13:35


Pokračování Westworldu jedny nadchlo, druhé zase zklamalo, rozhodně se však kolem něj opět vedly bouřlivé diskuze. Už první série ukázala, že toto komplikované dílo není určeno pohodlnějším divákům a druhá řada šla ještě o kus dál. Jak se našim redaktorům líbila?


@KevSpa

Druhá série se podle předpokladů nevyhnula kritice ze strany diváků. Z mého pohledu dost nepochopitelně, na druhou stranu chápu, že pro řadu z nich už to bylo příliš zmatené a moc velký zápřah na mozkové závity. Tím rozhodně nechci nikterak urážet inteligenci těch, kteří ne všechno pobrali, ale zkrátka mám pocit, že v dnešní době divák příliš zpohodlněl a jakmile po něm nějaké dílo vyžaduje přemýšlet, je to hned špatně a šmahem to sfoukne slovy „nuda“. Já však složitost Westworldu naopak vítám, jednoduchých seriálů, při kterých není třeba příliš zapojovat mozek, je víc než dost. Druhá série mě ani na okamžik nenudila, líbilo se mi, že hned několik dílů bylo úzce zaměřených na určité postavy, dějové a časové linie či dokonce zcela nové světy mimo Westworld. Týden co týden jsem si s nadšením nechala zavařit mozek a ještě dlouho zpracovávala po vizuální stránce dokonalé dílo, které lze pitvat takřka donekonečna, a přesto divák ne vždy najde jasné odpovědi. Jsem hodně zvědavá, co si na nás tvůrci přichystají ve třetí sérii.

@Lucifrid

První řadu Westworldu jsem sjela skoro na posezení a té druhé se nemohla dočkat. Po tak dlouhé pauze bylo mé natěšení a očekávání obří a Westworld ho dokázal do puntíku naplnit. Jak mě první řada přejela jako parní válec, tak ta druhá ji v tomto ohledu překonala. Takové mindfucky jsem snad nikde jinde nezažila a finále mi mozek rozmašírovalo na totální kaši. I po přečtení článků s vysvětleními, projití časové osy po milionté a zkouknutí nějakých videí z toho mám stejně v hlavě maglajz. Což je ale dobře, protože ten wow efekt jen tak nezmizí. Ale pojďme zmínit pár konkrétních věcí – nové postavy se extrémně vydařily, hlavně ty ze Shogun Worldu a pak taky Akečeta. Jeho epizoda byla nádherná a dojemná, ale o chlup víc se mi líbila změna prostředí a návštěva Shogun Worldu. Dlouhou dobu to pro mě byla nejlepší epizoda druhé řady, ale poté přišlo mindblowing finále, jež nás dostalo na kolena. Co se postav týče, hodně překvapil Muž v černém a následné odhalení, dost se mi znechutila Dolores a ještě víc jsem si zamilovala Maeve. K Bernardovi mám takový vztah nevztah, ale je to každopádně velice zajímavá postava. Tou byl Lee, který fakt bavil a scény s ním jsem si užívala. Vychválit samozřejmě musím i nádherné scenerie, skvělou hudbu a na prvním místě příběh. Westworldu jsem se kdysi trochu vyhýbala, ten hype mě od toho odrazoval, ale teď patří mezi mé nejoblíbenější seriály a ničí mě, že na další řadu budeme muset zase dlouho čekat.


@Erzik

Ještě teď si pamatuji, jak moc jsem se těšil na první sérii. Jak velká očekávání jsem měl od svého oblíbeného tvůrce Jonathana Nolana. Dostal jsem něco jiného, než jsem čekal, a chvílemi jsem i pochyboval, ale nakonec jsem byl maximálně spokojený, byť dost zmatený. U druhé série to bylo už o dost přímočařejší, dával jsem si pozor na to, co bylo v první matoucí, a i když nemohu říct, že jsem se v tom hladce orientoval, tak myslím, že mě to daleko méně iritovalo a více jsem si užíval celý průběh série, který mi přišel daleko akčnější a svižnější než v té první. Zvratů bylo opět mnoho a postavy procházely v krátkém sledu drastickým vývojem, většina linek mne maximálně bavila, nakonec i ta s Dolores. Maeve jako Neo Westworldu místo Matrixu byla úžasná – fakt jsem u těch scén ani nedýchal. Takže za mě osobně to bylo takřka bezchybné, letos zatím asi to nejlepší, co jsem viděl, a přestože netuším kolik potenciálu tam ještě může být, tak se velice těším na další sérii.

@BottleOfWater

První sérii Westworldu jsem zhlédla letos na konci dubna a to během jediného týdne. Zanechala mě naprosto bez dechu, a tak jsem s potěšením přivítala fakt, že můžu rovnou plynule navázat na druhou řadu. Bezesporu to byla zase jedna velká jízda, i když tedy pěkně spletitá. Musím přiznat, že časové linie mi dělaly velké problémy už od začátku, ale tak nějak jsem doufala, že se v nich časem budu trochu lépe orientovat. Bohužel byly moje naděje liché a častokrát se mi z té usilovné snahy všechno si to spojit dohromady málem zavařila hlava. Občas jsem si říkala, jestli není děj zbytečně moc překombinovaný a zažila jsem i chvíle, kdy jsem se trochu ztrácela, ale pak do sebe naštěstí jednotlivé dílky zapadly. Druhá série rozhodně nebyla chudá na překvapivé a silné momenty, já ovšem musím vyzdvihnout příběh Akečety, který mě skoro až dojal. Pomyslnou třešničkou na dortu byly samozřejmě herecké výkony a nelze opomenout ani hudbu. Za zmínku určitě stojí třeba coververze písničky Heart-Shaped Box od Nirvany. Abych to shrnula, tak je pro mě Westworld úžasná a precizní skládačka, jejíž pokračování budu netrpělivé vyhlížet a to nejenom kvůli potitulkové scéně.

Jak se líbila druhá série Westworldu vám? Podělte se o své dojmy v diskuzi.

Foto: HBO


Jít na Westworld | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!