Kde se natáčel seriál Westworld?

Kde se natáčel seriál Westworld?

5.6.2019 22:24


Chcete vědět, kde všude se natáčely dechberoucí záběry ze seriálu Westworld? Prohlédněte si některé z nejzajímavějších lokací, které filmaři vybrali.


Když před třemi lety na obrazovky vtrhnul seriál Westworld, fanoušci ho naprosto hltali a nemohli se od něj ani na chvíli odtrhnout. Zároveň vedli sáhodlouhé debaty o tom, jak daná série skončí a co asi znamenají jednotlivé symboly, náznaky i opakující se fráze. Kromě toho ale všem učaroval také sci-fi westernový svět, který se divákům postupně odkrýval. Chcete vědět, kde všude se tyto dechberoucí záběry natáčely? V tom případě si v našem článku prohlédněte některé z nejzajímavějších lokací, kam se filmaři vydali.

State Route 128

Pokud jste velkým fanouškem Westworldu a chcete navštívit některé z nejzajímavějších lokací, určitě byste neměli vynechat State Route 128, která se nachází nedaleko Národního parku Arches v Utahu. Když se po této cestě vydáte, budete si moci prohlédnout spoustu vyhlídek a zajímavých míst, jejichž záběry se v seriálu nejednou objevily.


Filmaři zde totiž natáčeli například scény, kdy Teddy a ostatní turisté přijíždí vlakem do tematického westernového parku. Aby se jim podařilo pořídit co nejautentičtější záběry, kde můžete za oknem vidět kouzelnou ubíhající krajinu, štáb umístil vlak přímo na vrchol speciálního náklaďáku a jezdil s ním po State Route 128 tam a zase zpátky.

Dead Horse Point State Park

Další zajímavou lokací, kterou si filmaři pro natáčení seriálu zvolili, je určitě Dead Horse Point State Park ve státě Utah. Jestliže vám učaroval tajemný Muž v černém, určitě vás bude zajímat, že nezapomenutelná scéna, kde tato postava skalpuje jednoho z výtvorů, se natáčela právě zde.

Město Moab

Nedaleko leží také malebné a zaprášené město Moab, které si už zahrálo v nespočtu slavných filmů. Tato oblast se díky svému kouzlu ukázala být tou pravou také pro dramatický westernový park, kam zavítají hosté, aby ukojili své nejtajnější touhy. Moab je v podstatě takovou vstupní bránou, která vede k ikonickým rudým skalám Národního parku Arches, a proto se zde natáčelo mnoho důležitých exteriérových scén.

Castle Valley

Dvacet šest kilometrů severovýchodně od města Moab se nachází městečko Castle Valley, kde žije něco málo přes tři stovky obyvatel. Terénem se zde vine řeka Colorado River a nad městem se tyčí mohutná pískovcová skála jménem Castle Rock. Jelikož se svým vzhledem tato krajina plná skalních věží a nekonečných plošin podobá arizonskému Monument Valley, lidé si je často pletou. V seriálu se na pozadí objevilo panorama obou těchto zajímavých míst a některé záběry vznikly také v nedalekém Fisher Valley.

Melody Ranch Motion Picture Studio

Pokud vás zajímá, kde se natáčely záběry starých westernových budov ve městě Sweetwater, musíte se vydat na Melody Ranch do slunné Kalifornie. Toto místo filmaři zvolili pro exteriérové scény, kde můžete vidět třeba hlavní ulici, místní salón Maripoosa, ve kterém pracovala Maeve, nebo také vlakové nádraží. Ve skutečnosti se jedná o filmový ranč, který využívají hollywoodští producenti k natáčení svých trháků z divokého západu. Melody Ranch Studio najdete v kalifornském Santa Clarita Valley. Poprvé otevřelo své brány filmařům roku 1915 a od té doby zde vznikl nespočet známých filmů a seriálů, jako je například Deadwood nebo Nespoutaný Django.

Melody Ranch nabízí filmařům obrovské westernové město, kde najdou všechny lokace, po kterých jejich srdce touží, včetně plně vybaveného salónu, banky, vězení, kostela nebo třeba farmy. Kromě záběrů z městečka Sweetwater se tu natáčely také scény druhé řady, kde se hlavní postavy přesouvají do světa šógunů.

Paramount Ranch

Dalším filmovým rančem, který filmový štáb při natáčení Westworldu využil, se stal kalifornský Paramount Ranch. Ten se nachází nedaleko města Agoura Hills a podobně jako předchozí lokace filmařům nabízí spoustu zajímavých westernových exteriérů i interiérů. Než sem dorazili tvůrci seriálu Westworld, natáčely se zde hity jako Doktorka Quinnová, Akta X nebo Mentalista. Pokud se ale zrovna nenatáčelo, filmoví fanoušci nebo obyčejní turisté si mohli toto zajímavé místo v klidu projít a prohlédnout.

V listopadu 2018 tento unikátní filmový ranč, kde se natáčely třeba záběry Dolores před kostelem v Escalante, bohužel podlehl obrovskému požáru, který se prohnal jižní Kalifornií. Tvůrci Westworldu na místě sice zrovna nepracovali, zpráva o devastujícím ohni je ovšem silně zasáhla. V současné době probíhá snaha o návrat tohoto místa do původního stavu.

Lake Powell

Spoustu záběrů z druhé řady se filmaři opět rozhodli natočit v americkém státě Utah. Mezi nové lokace patřilo také jezero jménem Lake Powell, které se nachází na hranici mezi Utahem a Arizonou. Toto místo učarovalo režiséru Jonathanu Nolanovi natolik, že ho chtěl v seriálu okamžitě využít. Můžete ho proto vidět hned v premiérovém díle druhé řady.

Coral Pink Sand Dunes State Park

V druhé sezóně hraje důležitou roli také oblast s názvem Coral Pink Sand Dunes State Park. Tady se natáčely třeba různé letecké záběry nebo scény, kde se objeví skupina válečníků kmene Ghost Nation.

Další zajímavá místa

Jestli vás zajímá, kde byste našli sídlo společnosti Delos, které svým vzhledem připomíná řecký chrám, jedná se o nemovitost v Malibu. V Arnoldův dům se zase proměnil jeden ze čtyř slavných textilních bloků jménem Millard House, který navrhl slavný architekt Frank Lloyd Wright. Dům vznikl roku 1923 v Pasadeně a než se dostal do národního registru historických budov, vyvolal mezi kritiky značnou kontroverzi.

Diváky zaujaly také nové lokace, které ve druhé sérii představily další futuristické zábavní parky společnosti Delos. Scény z indického parku Raj World se natáčely v Pasadeně, jako skvělé místo pro tyto záběry totiž posloužil místní Langham Hotel. Co se týče parku Shogun World, některé scény zobrazující japonskou zahradu vznikly na místě jménem Huntington Library Garden, které se také nachází v Pasadeně.

Znáte všechna místa, kde se seriál Westworld natáčel, nebo jste o některých z nich slyšeli poprvé? Dejte nám vědět v komentářích.

Foto: Shutterstock


Jít na Westworld | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!