Recenze: Neuvěřitelná jízda hned na úvod druhé série Westworldu

Recenze: Neuvěřitelná jízda hned na úvod druhé série Westworldu

20.4.2018 14:07


Na druhou řadu Westworldu jsme si museli počkat takřka rok a půl. Ovšem hned v první epizodě nám tvůrci zprostředkovali natolik úžasnou podívanou, že to stálo za to úmorné čekání.


Před premiérou nové série mých oblíbených seriálů raději vždy krotím svá očekávání, ačkoli natěšenost bývá velká. Zvlášť v případě seriálů, u kterých se na novou řadu muselo čekat tak jako v případě Westworldu velice dlouho. A jelikož finále první řady nasadilo laťku hodně vysoko, byla šance na lehké zklamání v úvodu druhé sezóny velká. To se ovšem nekonalo. Po celou více než hodinovou stopáž jsem zírala s otevřenou pusou, vychutnávala si jeden úchvatný záběr za druhým a na konci trpěla při pomyšlení, že na další díl budu muset čekat celý týden.

Pokud jste při sledování první série měli problém s udržením pozornosti ohledně toho, co se odehrává v té které časové ose, mám pro vás špatnou zprávu. Skoky mezi časovými liniemi si tvůrci nenechají ujít ani ve druhé řadě. Ačkoli v prvním díle to ještě není tak horké. Sledujeme v podstatě jen události odehrávající se zhruba jedenáct dní po vzpouře robotů z finále první řady, a také události, které následovaly bezprostředně po zastřelení Roberta Forda. Na úvod nám toho ale tvůrci naservírují tolik, že očekávání toho, na co se můžeme těšit ve zbytku sezóny, rázem vystřelí k nejvyšším metám.


Nejvíce prostoru dostává v úvodní epizodě Bernard v podání famózního Jeffreyho Wrighta. Jeho snahy neodhalit své pravé já doslova berou dech, stejně jako jeho rozpolcenost v okamžicích, kdy sleduje, jak zásahový tým popravuje ostatní výtvory. Když je řeč o týmu, který přijel do parku dát věci do pořádku, za zmínku rozhodně stojí jeho velící Karl Strand, nová postava, jež si okamžitě získá vaši pozornost. Aby také ne, když ho ztvárňuje Gustaf Skarsgård známý jako Floki ze seriálu Vikings. Doufejme, že ho uvidíme co nejčastěji, rozhodně je zajímavým přírůstkem k hereckému obsazení.

První epizoda je úžasnou jízdou, která skvěle navazuje na předchozí finále, a tvůrci v čele s Jonathanem Nolanem a Lisou Joy se nedočkavým fanouškům bohatě odměňují za jejich trpělivost. A když už si myslíte, že premiérový díl lepší být nemůže, neodpustí si na závěr zvrat, kvůli kterému budete jako na trní čekat na další epizodu.

Premiéra druhé série nás čeká už 23. dubna a seriál budete mít možnost opět sledovat na českém HBO a HBO GO. První díl si však můžete zároveň vychutnat v kinech CineStar, která pořádají 23. dubna od 20:00 speciální promítání první epizody. Akce se týká jen majitelů klubových karet CineStar a je zdarma (lístky lze vyzvednout pouze na pokladnách multikina). Pokud můžete této možnosti využít, rozhodně neváhejte, velké plátno váš zážitek ještě umocní.

Foto: HBO


Jít na Westworld | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!