X-Men: Apocalypse (2016)

X-Men: Apocalypse (2016)

2016


Nový film ze stáje Fox nás vezme do osmdesátých let, kdy se zničehonic probouzí dávný mutant Apocalypse, který po dlouhém spánku zjistil, že lidstvo sešlo z cesty a je potřeba začít odzačátku. Škola profesora Xaviera tak musí ze svých řad vytáhnout ty nejodvážnější studenty, aby se postavili šílenému záporákovi.

Informace

Originální název: X-men: Apocalypse
Premiéra: 19. 5. 2016
Režie: Bryan Singer
Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris, Simon Kinberg, Bryan Singer
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: John Ottman
Hrají: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Oscar Isaac, Rose Byrne, Evan Peters, Josh Helman, Sophie Turner, Tye Sheridan, Lucas Till, Kodi Smit-McPhee, Ben Hardy, Alexandra Shipp, Lana Condor, Olivia Munn, Monique Ganderton, Fraser Aitcheson, Ally Sheedy, Anthony Konechny, Lukas Penar, Joanne Boland, Manuel Tadros, T.J. McGibbon, Tómas Lemarquis, Stan Lee, Stephen Bogaert, John Bourgeois, Dan Lett, Shawn Campbell, Joe Cobden, John Ottman, Željko Ivanek, Hugh Jackman, Jason Deline
Stopáž: 143 minut
Naše hodnocení: ?

Potitulková scéna

Na úplném konci titulků Budoucí minulost najdete scénu, která vůbec nijak nesouvisí s dějem filmu a je pouze a jen upoutávkou na díl další. Je však zvláštní tím, že se v ní neobjevuje nikdo, koho jsme zatím mohli v sedmi X-Men filmech vidět a také podle časového odhadu, protože se odehrává ve starém Egyptě. Kdo tedy je vlastně tajemný mladík v kápi a co má společného s X-Men?

Apocalypse

Galerie záporáků v X-Men je slušná přehlídka zla. Když se podíváme na tu desítku těch úplně nej, tak z první pětky jsme už mohli všechny vidět – samozřejmě Magneto, ale také Dark Phoenix, William Stryker a naposledy také Sentinels. Zbývá jediný – dávný mutant zvaný Apocalypse. Jeho skutečné jméno je En Sabah Nur a poprvé se postavil X-Menům v comicsové linii X-Factor. Postupně bylo odhaleno, že je 5.000 let starý, je sice původem člověk, ale první mutant svého druhu a navíc ovládá mimozemské technologie k nám kdysi zavlečené. Jeho největší zbraní je ale totální nadvláda nad časem – může jim cestovat tam i zpět. Starý Egypt byl pouze začátek, cestoval během dlouhých tisíců let dopředu, během středověku si to například rozdal s Thorem a jednou také způsobil zcela odlišnou časovou linii celého světa Marvel.

X-Men: Apocalypse

Ještě před premiérou Budoucí minulosti bylo jasné, že další film v řadě X-Men bude právě celovečerní film s podtitulem Apocalypse. Nejedná se tedy o odkaz na situaci z Budoucí minulosti, ale o jméno tohoto mutanta, který bude zřejmě hlavním záporákem filmu. O něm je zatím známo velmi málo, má se odehrávat v 80.letech 20.století. Zdá se, že film bude hodně zkoumat dávný původ mutantů, tedy něco, k čemu má Apocalypse rozhodně co říci. V hlavních rolí se opět objeví Profesor X (James McAvoy), Magneto (Michael Fassbender), Mystique (Jennifer Lawrence), Beast (Nicholas Hoult), Quicksilver a podle všeho uvidíme i mladší verzi Storm, Jean-Grey nebo Cyclopse. Jediným zatím ohlášeným nováčkem je Gambit (v podání Channinga Tatuma). Naopak o Wolverinovi zatím ani slovo, což není až tak překvapivé vzhledem k časovým událostem. Ale Hugh Jackman nemusí být smutný, protože na rok 2017 se chystá samostatný film opět pouze o Wolverinovi.

Kdy to vypukne?

Pod filmem je opět jako režisér podepsán Bryan Singer, aktuálně probíhají přípravné práce, s natáčením se letos nezačne, ale musí nejpozději příští rok, protože premiéra je už je pevně stanovena na 27.5.2016.


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!