Aaron Stanford: Pyro byl ve druhém díle komplexní postavou, ve třetím to s ním šlo z kopce

Aaron Stanford: Pyro byl ve druhém díle komplexní postavou, ve třetím to s ním šlo z kopce

7.9.2024 16:27


Postava Pyra si prošla velice zajímavým vývojem ve druhém díle. Z floutka, který neustále o sobě pochyboval, se stal sebevědomý muž, který zoufale hledal otcovskou figuru – a když ji nenašel v Profesorovi X, našel ji v Magnetovi. Herec Aaron Stanford si uvědomuje, že tato verze Pyra byla nejlepší.


Herec Aaron Stanford byl šestadvacetiletý herec, když se upsal filmu X-Men 2. Stanfordovi tento projekt otevřel dveře do Hollywoodu a pořádně nastartoval jeho pozdější kariéru. Právě tento film je mnohými fanoušky stále považován za stále jeden z nejlepších X-Menovských filmů, který kdy vznikl pod studiem Fox. Jednalo se o film z roku 2003, přesto už tehdy snímek značně prohluboval komiksový žánr a dával postavám nový rozměr, což do té doby bylo naprosto nevídané (s výjimkou druhého Spider-Mana od Sama Raimiho, pozn. red.).

Jednou z takových postav byl právě i Pyro. Toho jsme sice na kratičký moment zahlédli už v prvním díle, ale to šlo jen o drobné cameo. Ve druhém byl Pyro daleko důležitější postavou, neustále soupeřil se svým rivalem / kamarádem Icemanem, pochyboval o X-Menech a vlastně i o celé škole pro nadané.

(Aaron Stanford: Pyro byl ve druhém díle komplexní postavou, ve třetím to s ním šlo z kopce. Foto: Disney)

Herec Aaron Stanford si moc dobře uvědomuje, že právě Pyro ve druhém díle byl asi tou nejzajímavější verzí, kterou jsme kdy v hrané podobě viděli:

Jsem toho názoru, že ve všech filmech je Pyro dost jiný, nemyslíte? Ale Pyro v X-Men 2 je za mě tou nejvíce zajímavou verzí, neboť se jedná o komplikovanou postavu. Tvůrci si dali opravdu záležet – prožili jsme jeho bolest, která byla propletena v celém filmu. Třeba v Bobbyho domě, jak se dívá na obrázek šťastné rodiny jeho kamaráda. A je vidět, jak to v něm vře.

Mnozí X-Meni by mohli vývoj Pyrovi závidět. Co se ale tak pokazilo, že ve třetím díle byl St. John Allerdyce úplně neviditelný? Kdyby tenkrát Bryan Singer u třetího dílu zůstal, vše mohlo dopadnout jinak. Jenže on si chtěl splnit svůj dětský sen a natočit film o Supermanovi (který se mu stejně vůbec nepovedl). Ke kormidlu X-Menů se dostal Brett Ratner, hollywoodský rutinér, který ságu zničil a dostal na slepé místo. A i k tomu se herec vyjádřil:

Film nám tak naznačuje, že Pyro má příběh, o kterém nevíme. Co se stalo s jeho rodinou a co přesně tady jde? A pak jsou tu všechny ty scény s Magnetem. Vůbec poprvé se Pyro cítí sám sebou. Není zrůdou, není vyvrhelem, stal se bohem mezi otravným hmyzem. Pyro prošel ve druhém díle zajímavým vývojem, ale ve třetím se všechny tyto věci nějak vytratily a nezbylo z toho nic. Ve trojce se stal velice jednoduchou postavou, která sloužila pouze jako záporák, jenž se snaží zabít Profesora X. Nic víc.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!