James McAvoy otevřeně mluví o svém možném návratu jako Profesor X

James McAvoy otevřeně mluví o svém možném návratu jako Profesor X

1.10.2021 15:57


Naděje umírá vždy poslední. X-Meny má sice pod taktovkou studio Disney, které ale zatím s novým filmem poměrně otálí. Stále tu tak existuje šance, že se objeví někdo ze starých známých. Čtvrtá fáze navíc otevírá dveře do multivesmíru, takže když může přijít Spider-Man, proč ne mutanti?


Pouť Profesora X skončila (nechronologicky) snímkem Dark Phoenix. Tam jsme ho viděli naposledy a hrál ho James McAvoy. Studio Disney po akvizici Foxu již vlastní práva na X-Meny a ostatní mutanty, ale zatím se příliš nehrne do využívání těchto postav. Jednou se jich ale určitě dočkáme a otázka tak zní, zda u toho bude McAvoy nebo jiní herci, kteří s ním spolupracovali na posledních filmech.

Z minulosti víme, že například Patrick Stewart (starší verze Profesora X) měl debatu s Kevinem Feigem o možném návratu, ale zřejmě šlo jen o přátelskou schůzi. Stewart s rolí definitivně skončil již ve filmu Logan a podobně to cítí i McAvoy. Ten bere tuto kapitolu jako uzavřenou a sám se k celé situaci staví jako Hugh Jackman – svou úlohu splnil, je nutné se posunout dál.


(Pokud tu máme multivesmír, naděje na našeho Profesora X tu stále je. Foto: Disney)

McAvoy na druhou stranu přiznává, že se roli upsal, protože se mu extrémně líbil scénář. A rád se k dalším dílům vracel právě kvůli scénáři (zvlášť scénář prvních dvou jeho filmů – First Class a Days of the Future Past – se herci velice zamlouval). A právě dobrý scénář ho vždy dokáže přemluvit, aby se k něčemu vrátil, i když už kdysi řekl, že toto je konečná.

McAvoy si dále pochvaloval práci studia Disney a Kevina Feige. Prý to bez staré party určitě zvládnou, ale kdyby chtěli staré herce zakomponovat do nových příběhů, tak by to bylo skvělé. Nicméně McAvoy si další filmy ze světa X-Menů užije tak či tak. Série je v dobrých rukou a on je rád, že u toho bude alespoň jako fanoušek.

Co si z toho celého vzít? McAvoy by se zřejmě přemluvit nechal, pokud by nějaké příběhová dvířka umožnila důstojný návrat jeho postavy. O mladších hercích, se kterými McAvoy vystupoval, asi nemusíme mluvit. Ti projevili zájem už v minulosti. Zájem ale stačit nemusí a ani nebude. Zdá se, že Feige by stál o trio Hugh Jackman, Patrick Stewart či Ian McKellen, ale o novou partu velký zájem zřejmě nemá.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!