Kevin Feige veřejnosti vysvětluje, proč tak dlouho trvalo přivést Deadpoola do MCU

Kevin Feige veřejnosti vysvětluje, proč tak dlouho trvalo přivést Deadpoola do MCU

10.7.2024 16:17


Myslíte si, že další pokračování Deadpoola zbrzdil scénář, nedostatečná vize či jiné projekty Ryana Reynoldse? Takto to rozhodně nebylo a šestileté čekání na další díl má své vlastní opodstatnění. Kevin Feige vzal na sebe zodpovědnost a prozradil, proč to trvalo tak dlouho.


Poslední film s Deadpoolem jsme viděli v roce 2018, což už je dlouhých šest let. Proč to trvalo tak dlouho? Kevin Feige nabídl pro EW upřímnou odpověď. Akvizice studia Fox do společnosti Disney byla poprvé oznámena v prosinci roku 2017 a dokončena v březnu 2019. Feige připomíná, že šlo o rozsáhlý a komplikovaný projekt a i on pochopitelně všem aspektům nerozuměl.

(Kevin Feige veřejnosti vysvětluje, proč tak dlouho trvalo přivést Deadpoola do MCU. Foto: Disney+)

Aby ale nenastaly nějaké komplikace a na poslední chvíli právní tahanice, Feige a studio nestálo o to, aby se veřejně oznámil film s Deadpoolem, dokud akvizice není právně v pořádku. Strategie v tomto ohledu byla jasná a bylo nutné se za každé situace držet na uzdě, aby se společnost Disney vyhnula případným právním tahanicím. Feige celé ty roky odpovídal na nepříjemné dotazy novinářů, které musel rychle shodit ze stolu a poskytnout co nejvíce diplomatickou odpověď – v tomto ohledu se s tím (snad jako vždy) popral se ctí a zachoval klidnou hlavu. Film s Deadpoolem se oznámil až tehdy, kdy postava byla 100% pod střechou společnosti Disney.

A to pochopitelně někdy trvá, i když by si každý fanoušek přál svého oblíbeného hrdinu mezi ostatními vidět co nejdříve. Zdá se, že by studio i Feige stálo o Deadpoola už trochu dříve, ale zkrátka to nešlo. A to je zřejmě také důvod, proč se ani s X-Meny nepočítalo do čtvrté fáze, neboť to nebylo prakticky možné. Teď už je ale vše v pořádku a studio si může postavy z Fantastické čtyřky, Deadpoola a již zmíněných X-Menů využívat dle své libosti.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře