Oscar Isaac přiznává, že podílení se na X-Men: Apocalypse nebyla taková zábava, jak prvně čekal

Oscar Isaac přiznává, že podílení se na X-Men: Apocalypse nebyla taková zábava, jak prvně čekal

4.5.2022 17:36


Můžete být sebelepší herec, ale někdy vám zkrátka role nesedne, nebo je scénář tak mizivý, že ani ta největší hvězda roli nevylepší. Oscar Isaac si v roce 2016 jednu takovou roli zkusil a nebylo to úplně podle jeho představ. Proč se vůbec tomuto projektu upsal a co za tím hledal?


Již je to šest let od posledního X-menovského filmu Bryana Singera. Snímek X-Men: Apocalypse se příliš nepovedl a otevřeně to přiznává prakticky každý herec, který se na snímku podílel. Byly potíže se scénářem a hlavně s režisérem Bryanem Singerem. Existují i takové zvěsti (a dost možná i důkazy), že Singer chodil na natáčení stále pozdě a celou řadu scén natočil pomocný štáb, kdy se pan režisér neobtěžoval dorazit ani na plac.

Těžko říci, zda by to na výsledku něco změnilo. Přeci jenom už i ten scénář na papíře moc nefungoval. Podobné pocity z toho má i herec Oscar Isaac, který si zde zahrál hlavní zápornou postavu Apocalypse. Proč se vůbec herec k projektu přidával? Už jako malý měl X-Meny rád. Navíc v roce 2016 ještě nebyl tak známý herec jako nyní a chtěl být v jednom projektu společně s Michaelem Fassbenderem, Jamesem McAvoyem či Jennifer Lawrence.


(Nejdříve Apokalypse, nyní Moon Knight. Povedlo se aspoň jedno? Foto: Disney+)

Oscar Isaac nepopírá, že celkový zážitek z filmu je prazvláštní. Svou postavu měl rád, ale když ho štáb navlíkl do kostýmu, ve kterém se prakticky nemohl hýbat a nic neviděl, nadšení se malinko vytratilo. Všechny herce, kvůli kterým se chtěl na projektu podílet, prakticky a doslova neviděl. Sám Isaac by si přál, aby tento film byl lepším snímkem, aby s jeho postavou bylo naloženo jinak a spoustu dalšího. Nicméně natáčení si i přes tyto patálie užil a vzpomíná na to v dobrém.

Jsou to zkrátka rizika, která jako herec musíte podstoupit. Isaac se tak stal možná nejzbytečnějším záporákem v dějinách X-Menů, ale někdo si zkrátka i tohoto Černého Petra musel vybrat. Nyní se Isaac upsal Marvel Studios a prohání se ve sdíleném MCU světě jako Moon Knight. To byla sázka na jistotu. První reakce na seriál jsou ale malinko rozpačité. I Marvel Studios se někdy utne a tento projekt je toho důkazem. Snad bude mít Isaac větší štěstí na komiksové role.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře