Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

Tvůrci vysvětlují, proč u New Mutants nevyšel crossover a jedno malé cameo z Deadpoola

25.8.2020 15:29


Již za pár dní bychom měli mít možnost vidět film New Mutants. Těsně před premiérou se dozvídáme ještě o potenciálních plánech studia, kde se samozřejmě nezapomínalo na velký crossover. A malého pomrknutí jsme se mohli dočkat hned v prvním filmu, proč k němu nakonec nedošlo?


Režisér Josh Boone fanoušky ubezpečil, že ve filmu se stále dočkáme několika referencí na X-Menovský svět. Půjde pouze o malé easter eggy, kterých si všimne jen větší fanda světa mutantů. Boone od začátku věděl, že jeho film bude spíše samostatný. A podle jeho úspěchu se mělo rozhodnout, zda se v budoucnu dočkáme nějakého většího propojení s postavami z jiných filmů o mutantech.

Jelikož Boone chystal rovnou trilogii, právě ve druhém a třetím díle jsme se měli dočkat nějakého propojení a dost možná nějaké větší návštěvy ze strany X-Menů, i když je tu samozřejmě problém s časovou osou, protože film New Mutants se odehrává v současnosti, zatímco poslední filmy X-Menů jasně v minulosti, i když jsme se již stále více a více přibližovali naší současnosti (poslední díl Dark Phoenix skončil v 90. letech).


V budoucnu byl rozhodně plán na velký crossover po vzoru MCU, k tomu ale už určitě nedojde. Původně se spekulovalo, že by ve filmu mohl alespoň mít cameo James McAvoy jako Profesor X, ale ani to nebylo možné, protože náš film se odehrává, jak jsme již zmínili, v současnosti, zatímco McAvoyova Xaviera a především jeho obličej máme spojené ještě s minulým stoletím (co si ale budeme říkat, celé stárnutí postav ve světě X-Menů je postavené na hlavu, takže by možná už nikdo neřešil, jak kdo v dané době vypadá).

(Colossus ve filmu nakonec nebude. Foto: Fox)

Po finančním neúspěchu filmu Apocalypse v kinech bylo definitivně rozhodnuto, že film New Mutants se bude odehrávat v současnosti a ne ve stejném časovém období jako Apocalypse. Tvůrci zřejmě vyhodnotili, že bude lepší, když hrdinové budou zakotvení v současnosti, kdy se s nimi mladší publikum dokáže více ztotožnit.

To Boonovi trochu překazilo plány, takže určité staromódní prvky, které byly zakomponovány v původním scénáři, musel z filmu vyškrtnout, ale podle jeho slov se scénář nemusel měnit nijak drasticky. Přesto jsme se měli dočkat alespoň jednoho malého camea, které nakonec také nedopadlo.

Měli jsme vidět flashbackovou scénu, kde bude vystupovat Ilyana Rasputin a její bratr Piotr Rasputin, kterého známe spíše pod přezdívkou Colossus. Postava se stala oblíbenou především díky posledním dvěma filmům s Deadpoolem. Scéna byla dokonce zakomponovaná do scénáře a existovala i na prvotních nákresech.

Jelikož je Ilyana mladší sestrou Piotra, nabízelo by se, aby se její bratr ve filmu objevil. Jelikož se ale po neúspěšném filmu Apocalypse ještě více utáhl filmový rozpočet New Mutants, nebylo možné, aby si Josh Boone postavu ve filmu dovolil. A tak nakonec byla ze scénáře vyškrtnuta. Colossus se tak v New Mutants jistě neobjeví. Noví mutanti se musí spolehnout sami na sebe bez pomoci ostatních z jiných filmů.

Zasloužil by si film alespoň jedno nevinné cameo?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na X-Men | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře