Deadpool

Deadpool

Ryan Reynolds Sezóny 3 2009 - 2018


Deadpool je sprostý, nevychovaný a ukecaný žoldák, pracující pro úplně každého. Deadpool nenosí kostým aby chránil sebe, ale lidi okolo něj.

Informace

Skutečné jméno: Wade Winson Wilson
Výška: 188 cm
Váha: 95 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Fabian Nicieza, Rob Liefeld
Představitel: Ryan Reynolds
Poprvé se objevil v:
// New Mutants Vol. 1 #98 // únor 1991

Filmy

X-Men Origins: Wolverine (2009)
Deadpool (2016)
Deadpool 2 (2018)

O Deadpoolovi

Není ukecanější postavy než je Deadpool. Tento velkohubý žoldák je expertem na veškeré druhy zbraní, ale především sahá po katanách a pistolích. Mimo to je mistrem bojových umění a umí plynule mluvit pěti jazyky. Deadpool se dokáže zregenerovat z jakéhokoliv zranění. Můžete jej upálit, rozsekat, rozstřílet či vykastrovat, vždycky se z toho dostane. Dokonce je imunní vůči všem nemocem, toxinům, telepatii nebo posednutí. Jelikož je nepředvídatelný, stává se Deadpool velice nebezpečným soupeřem. V neposlední řadě je si také jako jedna z mála postav uvědomuje, že není skutečný.

Deadpool se vyznačuje žlutými komiksovými bublinami a láskou k chimichangas (burritos). Kamarádí se s pěšákem Hydry Bobem a mezi jeho úhlavní nepřátele patří Taskmaster, Thanos, Dracula, Abraham Lincoln a každý s opačnými názory než má on.

Komiksy

Wade se narodil v Kanadě. Jeho matka zemřela na rakovinu a otec byl alkoholik, který si na něm vylíval zlost. Poté co Wade opustil domov, dal se na dráhu žoldáka. V Americe se zamiloval do prostitutky jménem Vanessa s níž sdílel sny o lepším životě. Wade naneštěstí zjistil, že po matce zdědil rakovinu a přihlásil se do projektu Weapon X. Z Wadea se měl stát supervoják vybavený regeneračním sérem z mutanta známého jako Wolverine.

Vláda, která projekt podporovala, ale netušila, že se zde provádí nelidské experimenty. Doktor Killebrew a jeho sadistický asistent Ajax hráli s pacienty hru „deadpool“, tedy sázku na život. Wade navázal romantický vztah se Smrtí a snažil se spáchat sebevraždu, aby mohl být s ní. Navážel se dokonce do Ajaxe a říkal mu jeho skutečným jménem Francis, čímž si získal respekt ostatních pacientů. Aby se mu Ajax pomstil, udělal lobotomii jeho příteli Wormovi a Wade jej zabil, aby mu ukončil trápení.

Doktor Killebrew si ale nepřál, aby se pacienti zabíjeli mezi sebou a tak nechal Wilsona popravit. Ajax se toho ujal a Wadea zabil, jeho chuť k pomstě ale byla tak silná, že jeho regenerační faktor naskočil a zregeneroval jej. Zevnějšek ale zůstal znetvořen. Wade přijal jméno Deadpool a Ajaxovi se pomstil.

Deadpool se vrátil na dráhu žoldáka a dělal pro každého, kdo mu nabídl práci. Jedním z jeho zaměstnavatelů se stal obchodník se zbraněmi cestující časem jménem Tolliver. Pro Tollivera pracovala také Vanessa a jeho přítel z projektu X Sluggo. Zanedlouho se Deadpool spřátelil s mužem známým jako Weasel, jenž se stal Poolovým dodavatelem zbraní. Deadpool byl poté vyslán zabít mutanta jménem Cable, z nějž se vyklubal Tolliverův budoucí otec. S Cablem se ale dal dohromady a založili spolu tým X-Force.

Po několik dalších let zažíval Deadpool úžasná a šílená dobrodružství. Za celý život prostřídal osm manželek a jeho devátou se stala Shiklah, královna podsvětí, která byla původně zaslíbena Drákulovi. Deadpool byl také dočasně vyléčen, stal se z něj zenový mistr, vyvraždil veškeré superhrdiny nebo vedl válku proti svým jiným já z alternativních vesmírů.

Filmy, seriály a další média

Deadpool se několikrát mihl v seriálu X-Men z roku 1992. Měl také roli v Marvel Anime: X-Men, objevil se v Ultimate Spider-Manovi nebo Marvel Disk Wars. Krátce byl také v animovaném filmu Hulk Vs Wolverine, kde jednal jako voják programu Weapon X. Za Deadpoola jste si mohli zahrát v Marvel: Ultimate Allince, Marvel vs. Capcom 3, Marvel Super Hero Squad Online, Marvel: Avengers Alliance nebo LEGO Marvel Super Heroes od TT Games. Samozřejmě se také objevil ve filmovém světě X-Men.

X-Men filmový vesmír

S Wadem jsme se poprvé setkali ve filmu X-Men Origins: Wolverine. Wade byl součástí Týmu X, který jednal pod Williamem Strykerem. Podle Strykera mohl by být perfektním vojákem, ale musel by nechat pusu zavřenou. Členem Týmu X byl také Wolverine, který následně odešel. Wolverine se ale vrátil do programu Weapon X a dostal adamantiové drápy. Jelikož jim Logan uprchl, udělali z Wadea Weapon XI. Wade dostal adamantiové čepele, schopnost teleportace a lasery z očí. Byl nakonec poražen svým předchůdcem a jeho bratrem Victorem Creedem.

Vesmír byl ale restartován, jelikož svět ovládli Sentinelové. Profesor X vyslal Wolverina do minulosti, aby tomu mohl zabránit. Tým X nakonec nikdy nevznikl a Wade prožil svůj život s Vanessou Carlyste. Nakonec mu byla ale diagnostikována rakovina a tak se nechal naverbovat neznámou organizací, která mu slíbila, že jej vyléčí. Za tímto projektem stal Ajax, který v lidech probouzel jejich mutantní geny. Wade nakonec ovládl schopnost regenerace, ale jeho tělo bylo znetvořeno. Měl strach, že by jej Vanessa již nechtěla, tak se ji vyhýbal.

Wade přijal jméno Deadpool a celou tu dobu plánoval, že se Ajaxovi pomstí. Zároveň byl neustále verbován X-Meny, což odmítal. Když měl Ajaxe již v rukou, zastavili jej členové X-Men Colossus a Negasonic Teenage Warhead. Ajax nakonec unesl Vanessu a Deadpool se ji spolu s X-Meny vydal zachránit. Deadpool Vanessu zachránil a Ajaxe zabil. Fanouškům nakonec slíbil, že se vrátí v pokračování a s ním přijde i jeho kolega Cable.