Rogue

Rogue

Anna Paquin Sezóny 4 2000 - 2014


Rogue je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav X-Menů, ktterá má schopnost při dotyku vysát s člověka či mutanta veškerou energii.

Informace

Skutečné jméno: Anna Marie
Výška: 173 cm
Váha: 54 kg
Druh: mutant
Barva očí: zelené
Barva vlasů: hnědá
Představitelka: Anna Paquin
Autoři postavy: Chris Claremont, Michael Golden
Poprvé se objevil v: Avengers annual #10 (1981)
Rok vzniku: 1981

Filmy

X-Men (2000)
X-Men 2 (2003)
X-Men: Poslední vzdor (2006)

O superhrdinovi:

Rogue je jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav X-Menů, která dříve stála na špatné straně, ale poté se přešla na tu dobrou, tedy k X-Menům.

Jedná se rovněž o osobu, které její schopnosti asi nejvíce poznamenali život. Kohokoliv se totiž dotkne, vysaje z něj veškerou energii. Například Woverine by její „dotek smrti“ zřejmě přežil, s ostatními lidmi a mutanty by to však při doteku dopadlo asi hůře.

Filmový příběh

Rogue je jedna z X-Menů mladší generace, která není ve filmech nikdy tak výrazná jako Wolverine nebo Cyclops. Je však celkem milá mladá dívka, která ale musí neustále nosit rukavice, protože kdyby se někoho dotkla, vysála by z něj jeho energii a on by umřel. Tato schopnost většinu času negativně ovlivňuje její život, ovšem dokáže jí ho i zachránit. Například ve chvíli, kdy ji Wolverine nechtěně probodne svými drápy, načerpá od něj schopnost regenerace a tak si zachrání život.