William Stryker, Jr.

William Stryker, Jr.

Josh Helman Sezóny 4 2003 - 2016


Major armády Spojených států, který ze srdce nenávidí mutanty. Je vedoucím projektu Weapon X, který dal vzniku Wolverinovým adamantiovým drápům.

Informace

Skutečné jméno: William Stryker, Jr.
Druh: člověk
Barva očí: modrozelená
Barva vlasů: hnědá
Představitelé: Josh Helman, Brian Cox, Danny Huston
Autoři postavy: Chris Claremont, Brent Anderson
Poprvé se objevil v: Marvel Graphic Novel #5 (1983)
Rok vzniku: 1983

Filmy

X-Men 2 (2003)
X-Men Origins: Wolverine (2009)
X-Men: Budoucí minulost (2014)
X-Men: Apocalypse (2016)

Filmový příběh

Je synem Williama Strykera Sr., se kterým se mladí X-Meni potkali v CIA. Za války ve Vietnamu sloužil jako pilot helikoptéry, časem se dopracoval až na majora armády Spojených států. Když byl Stryker mladý, poslal svého syna Jasona do Xavierovy školy a doufal, že mu pomůžou ovládnout jeho mutaci. Později začal brát mutaci jako nemoc a věřil, že je třeba ji vyléčit. Jason mezitím postupoval ve své agresi a za pomocí iluzí donutil svou matku k sebevraždě. Stryker poté dal svému synovi lobotomii a nechal ho kryogenicky zmrazit. Po smrti své ženy se rozhodl, že musí eliminovat veškeré mutanty.

Ve Vietnamu pak rekrutoval Logana a Victora Creeda, kteří se připojili do jeho Týmu X. Během jejich poslední známé mise pátrali po adamantiu, které nakonec využil pro tvorbu Loganovy nezničitelné kostry. Logan měl ale pouze sloužit jako experiment a tak se proti Strykerovi vzbouřil a nakonec osvobodil veškeré mutanty, které se mu podařilo zajmout. Stryker pak Loganovi prostřelil hlavu adamantiovou kulkou a vymazal mu tak všechny vzpomínky.

O patnáct let později zmanipuloval za pomoci svého syna Xaviera, aby pomoci telepatie zneškodnil všechny mutanty. Naštěstí bylo tomuto incidentu zabráněno. Stryker nakonec zemřel při explozi svého zařízení u jezera Alkali.

V alternativní časové lince narazil Stryker na Logana již v roce 1973, kdy se Logan vypravil do minulosti, aby zabránil stvoření Sentinelů. Přestože byla časová linka změněna, Stryker se dostal k Loganovu tělu a provedl na něm stejný experiment jako v původní časové linii.