Pátá řada možná bude poslední a navíc v ní neuvidíme jednu hlavní postavu

Pátá řada možná bude poslední a navíc v ní neuvidíme jednu hlavní postavu

16.6.2024 12:54


Na podzim se na stanici FOX téměř po roce a půl vrátí s novými epizodami seriál 9–1–1: Lone Star. Všechny okolnosti, které se kolem něj nyní dějí, ale nasvědčují tomu, že může jít o poslední sérii. Jeden z hlavních představitelů se dokonce do nadcházející řady nevrátí.


Pátá řada 9–1–1: Lone Star to vůbec nemá po celý rok snadné. Nejenže byla její produkce následkem stávky odložena, ale stanice se navíc rozhodla její uvedení nechat až na podzim, tudíž jednu seriálovou sezónu seriál zcela vynechal. Nová série tedy odstartuje na podzim a fanoušky čeká 12 epizod. Nicméně vyvěrají spekulace, že by mohlo jít o závěrečnou kapitolu seriálu.

Tyto spekulace rozproudila herečka Robyn Lively, která si v seriálu zahrála Juddovu matku Marlene. Ta totiž sdílela příspěvek na sítích, kde děkuje, že mohla být součástí poslední série 9–1–1: Lone Star. Navíc to vypadá, že hlavní představitelé se poohlížejí po nových hereckých příležitostech, neboť kvůli dvěma neúspěšným pokusům o projednání nových smluv jsou už od loňského roku v domnění, že seriál s pátou řadou skončí. Ředitel Foxu Rob Wade původně hlásil, že o osudu seriálu bude rozhodnuto až během svého vysílání, neboť bude záležet na sledovanosti, nicméně to už nejspíš platit nebude. Smlouvy hercům totiž vyprchají po konci natáčení páté série, tedy 19. července, a zjevně se nepředpokládá, že se smlouvy ihned prodlouží. Proto nejspíš bude o seriálu rozhodnuto ještě předtím. Zástupci stanice doufají, že si seriál nějak dokáží uchovat, ale vše zatím nasvědčuje tomu, že bude pátá série poslední.

Na podzim po stávkách se opět žádné nové projednání smluv, kterým by si stanice zajistila herce do dalších řad, nedělo. Místo toho dostali herci finanční kompenzaci, v podstatě takový peněžní bonus, namísto toho, aby došlo k upravení smluv a navýšení jejich příjmů z hraní v seriálu. Mluví se o tom, že pokud někdo nechtěl tento bonus přijmout, mohl klidně ze seriálu odejít. A tak se v jednom případě i stalo. Herečka Sierra McClain, která působí v seriálu už od svého začátku v roli Grace Ryderové, se rozhodla se stanicí spolupráci ukončit a v páté sérii se tudíž neobjeví.

(Grace v páté sérii neuvidíme. Foto: FOX)

Herecký představitel TK, Ronen Rubinstein, fanoušky uklidňuje, že zatím o pokračování či zrušení seriálu rozhodnuto nebylo a není tak nutné se už nyní nervovat. Místo toho by se fanoušci měli těšit na nadcházející řadu, která bude senzační.

Žádný článek neuvádí, že by o našem seriálu bylo rozhodnuto. Jednu věc vím ale jistě, a to tu, že budeme nadále vkládat naši krev, pot a slzy do těch pár posledních epizod páté řady a představíme vám zatím tu nejúžasnější sérii. Snad se s vámi všemi uvidím v září.

Pokud tedy o osudu seriálu nebude rozhodnuto před vypršením smluv herců, v případné šesté sérii (kdyby se stanice rozhodla Lone Star nakonec prodloužit) by nejspíš došlo na obměnu hlavních postav, protože je nepravděpodobné, že by se všichni vrátili. V případě ústředního herce Roba Lowa se ale fanoušci seriálu nemusejí bát, neboť herec má se stanicí uzavřenou smlouvu na jiném základě a už nyní se vyjádřil, že by byl ochoten se do role Owena Stranda vrátit.

Zdroje: Deadline, TVLine

Mrzelo by vás, kdyby byl seriál ukončen? Bude vám v pokračování chybět Grace?


Jít na 9-1-1: Lone Star | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře