Felix Blake

Felix Blake

Titus Welliver Sezóny 2 2013 - 2016


Loajální a obětavý agent S.H.I.E.L.D.u, který po útoku Deathloka skončil na vozíku. Po pádu S.H.I.E.L.D.u za­ložil Watchdogs, kteří měli chránit lidstvo a bojovat proti novému druhu známému jako Inhumans.

Základní informace

Felix Blake byl loajálním agentem S.H.I.E.L.D.u s pro­věrkou sedmého levelu. Byl pověřen Furym, aby vypátral Objekt 47 a během honu na Jasnovidce asistoval Coulsonovu týmu pod velením Victorii Handové. Mise však Felixe téměř stála život, jelikož jej napadl Deathlok, který mu zlomil páteř.

Blake byl převezen do nemocnice, kde se vyléčil z většiny svých zranění. Zůstal však ochrnutý. V nemocnici zjistil, že S.H.I.E.L.D. skončil a Hydra převzala kontrolu. Aby mohl chránit lidstvo před extrémními hrozbami, založil Watchdogs a omylem se stal pěšákem Hydry.

První série a Objekt 47

Během své kariéry pracoval na Nitramínu, jenž kdysi navrhl Howard Stark. Doufal, že by jej S.H.I.E.L.D. mohl využít ve svém arzenálu. V roce 2012 byl pověřen úkolem získat zbraň Chitauri, kterou dva civilisti použili k loupeži po bitvě o New York. Vystopoval je spolu s agentem Sitwellem. Lupiče však nezatli, ale naverbovali je jako nové agenty. Claire Wise, jedna z nových agentů byla k Blakeovi převelena jako jeho nová asistentka. Jelikož však nedokázala ani připravit kávu, doháněla Blakea k šílenství.

Když dosáhl prověrky sedmé úrovně a dozvěděl se, že je Coulson naživu, byl jeho kontaktem, když jeho tým získával Chitaurijskou helmu nakaženou mimozemským virem. Jemma se však tímto virem nakazila a Coulson se kvůli neuposlechnutí rozkazů ohledně její léčby dostal do problémů.

S.H.I.E.L.D. se nakonec dostal na stopu Jasnovidci, který jim způsoboval nemalé problémy. Blake se stal součástí týmu, který tohoto jedince prověřoval, nakonec vypátrali jistého Thomase Nashe. On Jasnovidcem naneštěstí nebyl a Blake byl napaden Deathlokem, který mu zlomil páteř. Po nějakou dobu zůstal v nemocnici a stal se ochrnutým. Nakonec se dozvěděl o vzestupu Hydry a pádu S.H.I.E.L.D.u.

Třetí série

Přestože se z Blakea stal vozíčkář, založil organizaci známou jako Watchdogs a stal se jejich šéfem. Se svými lidmi komunikoval skrze hologram a skryl tak svou neschopnost chodit. Muže zásoboval Nitramínem, na kterém kdysi pracoval a nakonec naplánoval útok na ATCU, kterým odcizil jadernou hlavici.

Po této misi vyslal své lidi zneškodnit domnělého Inhumana, kterým podle něj měl být Mack. Útok přitáhl pozornost S.H.I.E.L.D.u, který byl nyní pod Coulsonovým velením a sám ředitel nalezl jeho úkryt v Atlantě. Blake je obviňoval ze zrazení lidstva chráněním a verbováním Inhumanů, ze kterých pak budoval tým. Coulson se jej snažil přesvědčit, že s ním manipuluje Hydra a poté mu představil svého společníka Lincolna. Lincoln na něj zaútočil a prokázal, že šlo o hologram.

Blake hlavici později doručil Giyerovi a požadoval lepší zbraně než starou technologii Howarda Starka, aby mohli Watchdogs vést proti Inhumanům válku. Giyera mu slíbil, že vše jde podle plánu a každý dostane, co si zaslouží. Další informace o Blakeově životě nám jsou neznámy. Jelikož jsou Watchdogs pořád aktivní, můžeme počítat s tím, že je naživu.

Foto: ABC