Jeffrey Mace

Jeffrey Mace

Jason O'Mara Sezóny 1 2016 - 2017


Nový ředitel S.H.I.E.L.D.u a experiment projektu Patriot, který mu dodal nadlidské schopnosti.

Základní informace

Čtvrtá série

Jeffrey Mace pracoval původně jako novinář, který přežil útok zorchestrovaný Zemem ve Vídni. Kvůli jedné dobré fotce jej rekrutoval Glenn Talbot, který jej zapojil do projektu Patriot, což byl nový pokus o znovuvytvoření supervojáka. Jediný rozdíl byl v tom, že se sérum muselo dávkovat v intervalech, načež vyprchalo a Jeffrey byl opět normální. To bylo samozřejmě vládní tajemství a jako nový hrdina lidu se z Mace stal nový ředitel S.H.I.E.L.D.u.

Jedním z jeho prvních příkazů bylo lapit Daisy Johnson, z níž byla tou dobou známá hrozba. Akce se chopili CoulsonMackem, z Jemmy se stala ředitelka vědy a techniky a May měla za úkol složit speciální úderný tým. Jako ředitel vystupoval Mace hodně na veřejnosti a představoval vládním hlavounům, jak se organizace změnila. Často se debatovalo o Inhumans, kteří byli nadále považováni za hrozbu, což si Mace uvědomoval, ale i tak byl ochoten bojovat za jejich práva.

S.H.I.E.L.D. se nakonec zapletl i s tajemným Ghost Riderem, jehož Mace považoval za spojence Quake a dalšího veřejného nepřítele. Nakonec si ale uvědomil, že oba jsou na správné straně a domluvil se s nimi. Dalším problémem ale byla Aida, jíž vytvořil Holden Radcliffe. Díky ní a dalším LMD se S.H.I.E.L.D. opět dostal do ohrožení, což vedlo k uzavření hlavního týmu do Konstrukce a následně i Maceově smrti. Před tím se ale ještě S.H.I.E.L.D. několikrát utkal s Watchdogs, kdy se Mace jakožto Patriot akcí sám zúčastnil. Po smrti Mace začala veřejnost brát S.H.I.E.L.D. opět jako hrozbu a organizace se musela vrátit do stínů.

Foto: ABC