Jak ovlivní zvrat z dvanácté epizody budoucí díly?

Jak ovlivní zvrat z dvanácté epizody budoucí díly?

21.8.2019 0:19


V minulém díle Ghosts došlo k události, která naprosto změnila budoucí chod dění seriálu. Výkonný producent John Wells vysvětluje, proč k tomu došlo a jak to ovlivní následující sérii.


Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery z dvanácté epizody Ghosts.

Seriál Animal Kingdom patří mezi ty, které se nebojí zabíjet nejen vedlejší postavy, ale i ty hlavní. V minulých letech jsme se tak dočkali smrtí Catherine, Baze, Lucy a během čtvrté série i Mii. A po čtyřech letech ovládání a intrik se smrt zmocnila i matriarchy rodiny Šmoulinky. Tu ve dvanáctém díle zastřelil J poté, co konfrontovala své syny, především Popa, aby ji zastřelili. Dopady, které to bude mít na další vývoj seriálu, vysvětluje výkonný producent John Wells magazínu TVLine.


Pěkně popořádku, co vás vedlo k rozhodnutí zabít Šmoulinku? Měla toho už Ellen dost?
Víte, vždy vše zakládáme na příběhu. A když jsme si říkali, jaký příběh bude Šmoulinka mít a kam nás to zavede, přišlo nám to jako dobrá součást vyprávění. A jedná se o Animal Kingdom. Nečekáme, že se někdo dožije konce.

(Šmoulinka si svou smrt naplánovala. Foto: TNT)

Proč Šmoulinka chtěla, aby ji zabil Pope? Jelikož to byla tak silná postava, proč nezmáčkla spoušť sama?
Cítíme to tak, že to chtěla z toho důvodu, protože tak trochu chtěla, aby ho to, že zavraždil svou vlastní matku, zničilo. Nedokázalo si totiž představit, že by Pope bez ní dokázal žít. Uvažovali jsme i o tom, že by ho sama závažněji postřelila, ale nakonec jsme od toho upustili, protože nám to připadalo přehnané.

Zabila by Popa, kdyby J nezasáhl?
Asi ano. Nebo by ho jen střelila do kolene či do nohy, aby tím přiměla někoho jiného ji zabít. A fakt, že to byl J, kdo ji zastřelil, je velmi podstatný. Mění to celou dynamiku.

Ano, zdá se, že nás v páté sérii čeká zcela jiný seriál.
Podívejte, ve světě, ve kterém nyní jsme a co se týká vyprávění příběhů a udržení nadšení diváků, chcete své fanoušky překvapovat, a to takovým způsobem, kdy si sami řeknou „Rozhodně se musím dívat dál, protože nemám ponětí, jak tohle bude pokračovat.“ Takže proto jsme se to rozhodli udělat.

(Byl to J, kdo nakonec zmáčkl spoušť. Foto: TNT)

Co můžete říct o tom, jak to ovlivní ostatní Codyovi?
Kluci se nyní budou snažit přijít na to, jak pokračovat bez jejich matky. Část toho, co se snažíme udělat, je rozvíjet rodinné drama, které je zasazené do komplikovaného a nepříjemného světa s pár lidmi, kteří si ten život užívají. Přejete si, abyste si s nimi mohli někdy vyrazit ven, ale zároveň se jich taky bojíte. Myslím, že tohle nám poskytne větší příležitost to udělat v dalších dílech, protože teď jsme narušili celou rovnováhu. Kdo se ujme vedení? Kdo bude rozhodovat? Můžeme si ještě důvěřovat?

Ellen na sebe v seriálu silně upozorňovala, dokonce i ve scénách, ve kterých ani nebyla. Jak chystáte zaplnit toto místo?
I další rok budeme sledovat, jak se ze Šmoulinky stala Šmoulinka, alespoň po nějakou dobu. Budeme totiž dále sledovat mladou Šmoulinku a malého Andrewa a Julii. Myslím, že její nepřítomnost pocítíme, a také to, jaké dopady to bude mít na pocity druhých ohledně jejich životů a vzájemných vztahů. Byla lepidlem, které je stmelovalo? Podkopávala jejich úsilí? Ve finále čtvrté série zjistíme, že ve své poslední vůlí udělala pár zajímavých věcí ohledně toho, jak chce rozdělit to, co měla. Proto myslíme, že je tady ještě hodně čeho vyprávět, co se týká i Šmoulinky.

(Bude se seriálu dařit i bez matriarchy rodiny? Foto: TNT)

Takže jistým způsobem budeme mít Šmoulinku i v páté sérii.
Ano. Ve smyslu toho, co se stane po smrti silné osobnosti, která byla v něčích životech tak důležitá? Měla pravdu o tom, co si o každém z kluků myslela? Nebo snad to, jak je viděla, ovlivnilo to, kým se stali a dokážou se stát někým jiným? To mi přijde právě velmi zajímavé k prozkoumání.

Zdálo se, že Deran je pevně rozhodnutý, že se s Adrianem do Oceanside už nikdy nevrátí. Máte nějaký vzkaz pro fanoušky, kteří se obávají, že odjede?
Podívejte se na další díl.

Pope vypadá, že ho smrt matky, kterou občas miloval a občas nenáviděl, velmi zasáhla. Jaké následky to bude mít pro něj?
Těžké. A chystáme se také prozkoumat, proč si byli tak blízcí už od doby, kdy byl malým klukem a co všechno musel udělat pro výchovu svých bratrů. To bude velkou součástí příběhu mladé Janine, jak se z nich stali ti, které známe. Už se velmi těším na psaní tohoto scénáře.

Co na Smrt Šmoulinky říkáte vy? Budete se na seriál dál dívat i bez ní? Ještě přikládáme informaci, že se ve finále objeví herec Denis Leary, který v minulé řadě hrál Deranova otce Billyho. Co asi bude mít za lubem?

(Billy se vrátí na scénu. Zdroj a Foto: EW)


Jít na Animal Kingdom | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře