Krimi Aquarius s Davidem Duchovnym v hlavní roli bude příští rok pokračovat další řadou. Pokud se nemůžete rozhodnout, zda se na seriál podívat, možná vám pomůže hodnocení redaktorů Edny, které si můžete přečíst v následujícím článku.
@KevSpa
Pár dílů to sice trvalo, ale to co zejména v druhé půlce řady následovalo, byla jedna velká jízda. Je fakt, že mladší publikum to asi neosloví, to si žádá nonstop akci a nějaké postupné budování příběhu i vývoj postav jde mimo něj (čest výjimkám). Oceňuju skvělou atmosféru a výborný výběr šedesátkových songů. Tahle oldschoolová krimi mi zkrátka sedla a přesto, že jsou tam pořád určité rezervy, jsem nadmíru spokojená s tím, jak se popasovali s postavou Charlese Mansona, který je tu skvěle vylíčen jako manipulativní psychopat, ale jeho příběh nehraje prim. Davidu Duchovnymu role detektiva, který se potýká s řadou problémů včetně alkoholismu, dokonale sedla. Tak jako u spousty jiných seriálu, hodnocení Aquaria bude trpět tím, že řada diváků od něj čekala něco jiného, než čím ve skutečnosti je. Jenže to není problém seriálu, ale onoho diváckého přístupu ve stylu „chci, aby to bylo takové a když nedostanu, co chci, je to špatně“.
@Lucifrid
Čekala jsem trochu něco jiného. Ale na druhou stranu, to hlavní by se mělo odehrát až v dalších sériích, druhá naštěstí bude. A taky záleží, jak moc/málo se NBC bude držet historie právě v budoucnu. První řada mě chytla za srdce, i když za to může i titulkářský syndrom, díky kterému se mi seriál líbil asi ještě víc. (Zatím) nepolíbená Californication jsem si Davida děsně užívala a Gethin Anthony dokázal zahrát Mansona velice věrohodně. Seriál odráží dobu nejen chováním postav, ale i slangem, a hlavně neskutečnou hudbou. Ne že by člověk seděl přibitý u obrazovky a bez hnutí sledoval, co se stane – tedy, ne na začátku. Tady je zamilovanost maličko pomalejší, ale hlubší. Něco jako u Mad Men, kteří jsou ze stejné doby. Ale tak od poloviny mě to už nepustilo a musela jsem to dokoukat jako maraton, děj se co děj. K dokonalosti tomu chybí jen trochu víc historických reálií, kterých se doufejme dočkáme v dalších řadách.
@L0newolf
Co říct k seriálu Aquarius? Prostě šedesátý léta ve Spojených státech a snad vše s tímto obdobím spojované. Hippies, drogy, sexuální tabu, rasové nepokoje, předsudky, stín vietnamského konfliktu, a v neposlední řadě parádní dobová hudba. Středobodem toho všeho je dekektiv z oddělení vražd Sam Hodiak, ztvárněný skvělým Davidem Duchovnym a jeho kolega Brian Shafe. Jako třešnička na dortu vystupuje skutečná postava z historie Charles Manson, zde okouzlující vůdce „kultu“ ještě z doby předtím, než se nechvalně proslavil jako vrah. Pro milovníky kriminálek a „the love generation“ jasná záležitost. Z pohledu překladatele jsem si také „vychutnal“ hojně uživáné idiomy, slang a rozmanitá slovní spojení. Přenesení do češtiny často představovalo výzvu.
@Maty9
Začátek slibný, počáteční nadšení rychle opadá, prostředek trochu jakžtakž ucházející, chvílema nuda. V posledních epizodách se ale seriál znovu vzchopí a i když zůstalo všechno otevřené, dočká se důstojného konce. Postava Charlese Mansona i jeho představitel Gethin Anthony se velmi povedli. Ale není to jen o něm. Je tu nakousnutá spousta vedlejších dějových linií a nic není pořádně rozvedené ani zakončené, navíc všechno navazuje tak nějak kostrbatě. Řekla bych dobrý nápad, špatné zpracování. I když to vypadá, že se počítá s dalšími sériemi, kde by se to mohlo vyjasnit. Výkon Duchovnyho je podle očekávání skvělý a jsem nadšená ze soundtracku, od samotného seriálu jsem ale čekala víc. Dobře ukazuje atmosféru (nejen) kolem policie 60. let. Je to taková oddechová dobová kriminálka. Stojí za zhlédnutí, ale není to žádný zázrak.
@TheDarkKnight
Je to, jako jít na druhé Avengers. Hlavní dějová linka vypadá z popisů, trailerů a všech propagačních materiálů jako něco, co chcete vidět na jeden nádech (což bylo u Aquaria dokonce možné), po prvních desítkách minut ale zjistíte, že vás ve skutečnosti baví mnohem víc sledovat vedlejší dějové linky (kterým kvůli té hlavní ale není věnován dostatek prostoru). I když se čím dál více v televizi dostávají do popředí serializovaná díla bez výraznějších odboček a divák čím dál více některým svým oblíbeným seriálům „Velké pětky“ vyčítá, že nemají méně epizod a příběh se soustředí více na jednorázové odbočky než na samotný příběh (dobrým příkladem je čtvrtá řada Person of Interest), u Aquaria je tomu přesně naopak. Po dlouhé době je to seriál, který by divák, nebo alespoň já, viděl rád jako více procedurální, zkrátka jako starou dobrou kriminálku ze šedesátek, kde by se tvůrci nesnažili hrát si na intelektuální vypravěče osudu vraha jednoho desetiletí, ale zaměřovali se na vraždu v bufetu ve stylu Zodiaca, protesty, detektivy, na všechno, co v seriálu bylo, ale bylo zde umístěno spíše jako vata než příběh s potenciálem.
A jak se líbil seriál vám? Podělte se o své názory v komentářích.
Foto: NBC
K Aquariovi jsem přešel ihned po sedmidenním maratonu Californication (série/den) :) Byl to celkem vysilující zážitek, ale stejně jsem si nakonci pěkně zabrečel, i když pravda poslední sérii už chybělo ta pravá LA atmosféra a nemyslím si, že zatažení děje do filmového prostředí byl správný krok. Také nic proti Heather Graham, ale z průměru se asi nevyhrabe.
Čili přechod na Aquaria bylo asi jako potkat se s cihlou a celý první díl jsem si říkal, co to sakra…?? O čem to jako má být?? Šedý filtr na kameře.. Ale stejně je na seriálu něco, co vás k němu zase přitáhne. Jakási zvědavost, co se vlastně bude dít. A jak někdo píše výše, „hlavní“ dějová linka není ze začátku až moc zajímavá a popravdě si myslím, že ani není hlavní, protože je v seriálu prostě zachycena jako jakákoliv jiná. Hlavní je jen z pohledu textů produkce… Osobně si myslím, že seriál je to pohledem do života zajímavých lidí od 60. let, kde jeden z nich je „jen“ manipulátor a budoucí vrah. V seriálu je všechno, co do období první série patří – rasová diskriminace, nepokoje, policie bez servítek, snobské paničky hrající bridž, válka ve Vietnamu…
Číselné hodnocení dávat nebudu, protože si myslím, že je o ničem. Někomu se může seriál líbit z pohledu postav, někomu zase jako výlet do minulosti a někdo zase může masturbovat nad Duchovnym. Seriál je z dobře nakynutého těsta, které se momentálně zdárně peče a dokud se nespálí, budu se těšit na výsledek.
Očekával jsem možná něco jiného, dostal jsem něco jiného :D Souhlasím, že dějová linie Masona je trochu slabší, ale možná to je právě ten problém, že každý očekával, že se půjde tvrdě na branku, když všichni víme, jak to dopadne. Možná se od začátku počítalo s druhou sérií, proto si nechali prostor pro delší děj…Kladně herecky hodnotím Duchovnyho, který prostě umí, postava Charlese Masona, jakkoliv mně protivná byla dobře ztvárněna, dobrá volba herce. A navíc sympatická Claire Holt v roli Chairman Tully. Atmosféra výtečně vystižená, od hippies, přes rasové problémy až po totální šovinismus a všudepřítomné kouření cigaret…to vše podtrženo největšími hity své doby. Celkově bych hodnotil mezi 75% – 80%.
Začal jsem koukat kvůli Davidu Duchovnymu a hodně dlouho trvalo než jsem našel zalíbení i v ostatních postavách. Samotný Charlie Manson mi přijde jako nejslabší článek celého seriálu. Herec sice skvělej, ale jeho dějová linka je taková nijaká. Ovšem působí dobře jako odlehčení od problémů, které jsou ve městě, ale to je tak asi celý. Nejlepší epizoda byla ta, ve které byla Charmain svědkem vraždy těch dvou policistů. Co se týče poslední epizody tak stejně jako u Daredevila nic moc, i když tady je to snad ještě horší. Vše zůstalo otevřené a celé je to strašně moc na sílu tlačené. Jako by si ty závěrečné linie vycucali z prstu během obědové pauzy. Co však musím vyzdvihnout je skvělý soundtrack, jenž ztělesňuje to nejlepší z 60.tek. Atmosféra seriálu je taktéž skvělá, obzvlášť v druhé půlce. Nejlepší scéna byla asi tak jak matka Emmy vyčítá Hodiakovi, že on nemá ani tušení jaké je to když se jeho dítě pohřešuje. Na čež jí on odvětí, že to jeho syn je ten kdo se pohřešuje. (neskutečně silná scéna). Celkově seriál hodnotím hodně slabýma 4*.