Archer

Archer


Tihle tajní agenti jsou jedni z nejlepších na světě. Aspoň to o sobě sami tvrdí. Tím úplně nejlepším je Sterling Archer. A to i přes všechny své chyby, kterých má opravdu spoustu. Je to nezodpovědný sukničkářský alkoholik, který má ale v životě neuvěřitelně moc štěstí.

A lépe na tom nejsou ani jeho kolegové. Každý z nich má nějakou úchylku nebo vadu osobnosti. Občas fetují, občas se opijí, občas spolu provozují nezřízené sexuální praktiky a občas jsou prostě jen úplně natvrdlí.

Animovaný seriál od tvůrce Adama Reeda je směsí (černého) humoru, který nezná hranice, a kvalitní špionské akce. Vysílá se od roku 2010 na stanici FX, po šesti sériích se pak v roce 2016 přesouvá na sesterskou FXX.

V hlavních rolích hrají (dabují) kromě samotného Reeda i H. Jon Benjamin (Sterling Archer), Judy Greer (Cheryl Tunt), Aisha Tyler (Lana Kane), Jessica Walter (Malory Archer) a další.

Archer od svého vzniku získal přes pět cen, z toho čtyři ceny Critics' Choice Television Awards za nejlepší animovaný seriál. V USA, kde se vysílá, ho průměrně sleduje přes milion diváků, což je na poměry placeného televizního kanálu slušné číslo. Nutno podotknout, že Archer je i přes prvotní premisu divácky náročným seriálem a hraje si nejen se slovy, ale také s popkulturními narážkami, ve kterých jde opravdu do hloubky a divák nemusí mnohdy přespříliš sofistikovaný humor snadno pochopit.

Thumbnail Play icon

FOTO: FX