Dnešním dnem končí jedna velká komiksová éra, právě totiž skončil seriál Arrow

Dnešním dnem končí jedna velká komiksová éra, právě totiž skončil seriál Arrow

29.1.2020 16:53


Po sedmi a půl letech přichází konec seriálu Arrow, jednoho z nejsledovanějších seriálů současnosti. Oliver Queen a jeho druhové došli na konec své cesty. Následující článek neobsahuje spoilery z finálních epizod.


Dne 10. října 2012 odstartoval poměrně nenápadný projekt z dílny DC Comics, který se zaměřoval na samozvaného strážce Green Arrowa. Tehdy, když seriál začal, ještě nikdo netušil, co všechno zapříčiní. Právě díky němu totiž později vznikl obrovský komiksový vesmír, který se skládá hned z několika seriálů. Právě Arrowovi můžeme být vděční za to, co všechno pro nás stanice CW v posledních letech vyprodukovala, co se týče komiksových seriálů.

Seriál měl celkem osm sérií, které ve výsledku tvořilo 170 epizod. Prvních šest řad se skládalo z 23 dílů, sedmá měla 22 epizod a poslední, osmá řada, měla pouze 10 epizod. Kromě toho se v průběhu druhé řady seriál dočkal i své vlastní minisérie s názvem Blood Rush, která čítala celkem šest epizod.


(Toto je konec, dámy a pánové. Foto: CW)

Arrow byl přelomový i pro nás, pro Ednu, protože dlouhou dobu patřil web k tomuto seriálu mezi naše nejnavštěvovanější. Já osobně, @Xavik, jsem se tomuto seriálu věnoval už od jeho počátku, v podstatě se dá říci, že Arrow je vůbec prvním seriálem, o který jsem se na Edně staral. Celkově jsme si pro vás dosud připravili přes 1 960 novinek, které zahrnují články, videa a podobné věci (webu se budeme věnovat i po konci seriálu, rozhodně máme v plánu hned několik zajímavostí a shrnutí).

Seriál tu s námi byl téměř sedm a půl let, nicméně jeho konec je definitivní. Některé postavy možná uvidíme v nadcházejících epizodách/sériích jiných seriálů z tohoto univerza, jiných se možná dočkáme v připravovaném spin-offu Green Arrow and the Canaries (který si už nyní můžete přidat do Bedny a o který se už bude starat jiný redaktor, pokud se nějaký najde). Zároveň jsme vás na stránce k seriálu Arrow v průběhu posledních let informovali o novinkách z crossoverů, ty se nyní po konci seriálu Arrow přesunou na web Batwoman, a proto veškeré novinky k nadcházejícím crossoverům hledejte právě tam.


Jít na Arrow | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!