Čtvrtá série sklidila velkou kritiku, ale i přesto se v seriálu nalezlo několik pozitiv. Pojďte se s námi podívat na ty nejlepší a nehorší momenty ze čtvrté řady seriálu Arrow.
1. Nejlepší epizoda: Unchained
Dvanáctý díl Unchained nám připomněl staré dobré časy, tedy ty časy, kdy byl v týmu Arrow Roy Harper. Roy si totiž v této epizodě zahostoval a jeho spolupráce s týmem byla famózní. Díky tomu jsme se v krušných časech dočkali nabité a dynamické epizody, kterou tento seriál potřeboval jako sůl. Zároveň byla zápletka dílu nadmíru uspokojující.
Další kandidáti: Brotherhood, Dark Waters, Eleven-Fifty-Nine
2. Nejhorší epizoda: Broken Hearts
První část čtvrté řady byla pravděpodobně tím nejlepším na této sérii. S přibývajícími díly to bylo čím dál horší a horší a to právě potvrzuje šestnáctá epizoda Broken Hearts. V ní jsme se mimo jiné dočkali návratu Cupid, která je mezi fanoušky velmi oblíbená. A jak už to u Cupid bývá zvykem, tak si s sebou přinesla lásku.
Ano, právě láska hrála v tomto díle hlavní roli. Scény s Cupid byly ubohé až směšné a díl se především zaměřil na nekonečný a nejvíce problémový vztah mezi Oliverem a Felicity. Kámen úrazu této epizody je tedy jasný. Felicity se konečně rozhodla, že nebude s Oliverem, ale způsob, jakým to udělala, je nám dodnes nejasný. Vůbec celý jejich vztah nám je nejasný. Proč ho tam tvůrci vůbec dávají?
Další kandidáti: Code of Silence, Lost Souls, Lost in the Flood
3. Nejlepší vývoj postavy: Dinah Laurel Lance
Paradoxně toho nejlepšího vývoje se ve čtvrté řadě dočkala ta postava, která nakonec zemřela. Ano, Laurel Lance byla tahounem celé řady, ale bohužel k její smůle se nedočkala ani jejího konce. Nejenom, že už byla coby Black Canary na vysoké úrovni, ale zároveň její vedlejší, soudní, linka byla hlavním lákadlem na další díly.
Na druhou stranu se zas musí říct, že jsme se s ní rozloučili na úrovni. Dalo se čekat, že padne rukou Damiena Darhka, tedy rukou hlavního padoucha. Nejvíce však oceňujeme finální rozhovor mezi Laurel a Oliverem, kdy se mu přiznala, že právě on byl vždycky tou osobou, kterou milovala. Zlatý komiks!
Další kandidáti: John Diggle, Quentin Lance, Nyssa al Ghul
4. Nejhorší vývoj postavy: Felicity Smoak
Pokud jste četli náš článek toho nejlepšího a nejhoršího, co se událo v druhé řadě seriálu The Flash, tak víte, o čem nyní budeme psát. Ano, tuto kategorii opět vyhrála hlavní ženská postava. V porovnání s Iris se však jedná o zcela jiné měřítko.
Opět si zavzpomínáme na první dvě řady – Felicity byla milá, vtipná a příjemná. Její proměna však proběhla tak drasticky, až zkazila takřka celý seriál. Především tedy několik dílů čtvrté řady, které se zaměřily na její vztah s Oliverem. Jednou byla v týmu Arrow, jednou zase ne. A to jsme dosud nezmínili její matku Donnu. Nejednomu fandovi seriálu se v kapse otevírala kudla, když v jedné scéně viděl obě dvě postavy. Felicity se aktuálně ve svém vývoji posunula z nuly na mínus jedna (obrazně řečeno).
Další kandidáti: Malcolm Merlyn, Thea Queen, Sara Lance
5. Nejlepší nová postava: Damien Darhk
I přes negativní ohlasy na čtvrtou řadu musíme opět vyzdvihnout hlavního padoucha. Damien Darhk byl dobrým padouchem, který Oliverovi a jeho týmu způsobil spoustu problémů. Jeho magie byla novým prvkem seriálu, která neškodila, ale zároveň nebyla nic extra. Nejvíce však musíme pochválit výběr herce, Neal McDonough byl pro roli Darhka stvořen. Líbila se nám jeho vyšinutost spojená s elegancí. Dodával do seriálu humor i temno. Jen škoda jeho finálního plánu (o něm se zmíníme níže).
Další kandidáti: Curtis Holt, Lonnie Machin, Noah Kuttler
6. Největší zvrat: smrt Laurel
Smrt jedné z hlavních postav byla bohužel ohlášena už v prvním díle Green Arrow. Tím tento zvrat ztratil své kouzlo a moment překvapení. Ale i přesto jsme „smrt“ vybrali za největší zvrat čtvrté řady.
Udělali jsme to hned ze dvou důvodů. Za prvé se jednalo o snad jediný pořádný zvrat, který nám čtvrtá série nabídla. A za druhé proto, že jsme celou dobu mohli tipovat, kdo zemře. Nakonec se totiž jednalo o velmi překvapivou smrt, protože Laurel byla málo tipovanou postavou.
Další kandidáti: zánik Ligy zabijáků, odhalení otce Felicity, falešná smrt Andyho Digglea
7. Nejvíce promarněná příležitost: Darhkův plán
Jak jsme již psali výše, Darhk byl skvělý padouch. Nicméně mu tvůrci zkazili jeho příběh. Celou dobu jsme čekali, co má Darhk za lubem, a nakonec jsme se dočkali toho, že plánuje sežehnout celý svět, tedy až na jedno specifické místo.
Ničení světa a vůbec apokalypsa je již nudným tématem. Úplně by stačilo něco v regionálním či jen sídelním měřítku. Je pravda, že v Arrow jsme ještě nic takového neměli, ale tvůrci mohli vymyslet něco lepšího. Ocenit musíme alespoň fakt, že tvůrci oživili komiksovou postavu Damiena Darhka a dali jí plnohodnotný příběh.
Další kandidáti: Felicity na invalidním vozíčku, epizodní padouši, John Constantine
8. To nejlepší na čtvrté řadě: Oliverova kandidatura
Alespoň nějaké téma tvůrci zpracovali podle komiksů. Oliver už konečně kandidoval na starostu Star City, a starostou se nakonec i stal. Jednalo se o mnohem zajímavější a lepší linku než byla ta, ve které bojoval jako Green Arrow proti zločinu. Tím seriál ukázal, že nemusí být nutně akční. Spousta kvalitních dialogů seriálu prospívá, jen je třeba toho využívat.
Další kandidáti: crossover, hlavní padouch, zánik Ligy zabijáků
9. To nejhorší na čtvrté řadě: vztah Olivera a Felicity
A na závěr bohužel musíme zmínit to nejhorší. Vztah mezi Oliverem a Felicity je obrovskou brzdou seriálu. Už ve třetí řadě nás tato věc štvala, ale tehdy se dala ještě překousnout. Nyní se na jejich vztah zaměřilo hned několik epizod a bohužel to otřáslo celou čtvrtou řadou. Proč se dívat na celou řadu, když se skrz to řeší pořád to stejné dokola? Více na toto téma netřeba.
Další kandidáti: oznámení smrti hned v prvním díle, flashbacky, Felicity Smoak a její rodina
Foto: CW
Z tohoto článku mám neskutečný Deja vu.
Naprosto nezvládli postavu Damiena.Jak jeho návaznost na Rase a ligu. tak celkovým pojetím. Podle Rase měl být ultra nabušenej a melo mu jít o převzetí ligy. Nikde sem nepostřehl, že by ho nějaká liga zajímala. Měl být šéfem HIVE, kterou měl založit. No byl tam pěšák, kterej se zodpovídal kravaťákům. Navíc vyobrazenej jako podpantoflák, kterýho peskuje jeho stará. Hrůza. Malcolm? Co s tou postavou provedli naprosto nechápu. Takovýho poslušnýho pěšáka. Zrovna jeho nemělo zničení blbýho prstenu vůbec limitovat, a měl dál vést ligu, případně její zbytky. Felicity? Blbá ubulená nesnesitelná kráva. Thea naprosto nevyužitá situace s Lazarus pit. John klasika, která uz prostě nudí. Nevyužit potenciál s bratrem. Oliver? Nechápu vůbec vyvoj jeho schopností. první 2 rady byl megafighter. ve 3 se stal jeste nabusenejsi a ve 4 dostává ve fightech do drzky? místo aby si s pesakama HIVE vytíral. No snad v 5 rade udelaji tým Oliver, Roy a cernej homosexual za komplem. John by mohl ve valce umrit. Felicity by mohla dostat praci pro argus a byt druhoradou postavou.
Chápu že některé body prostě potřebovaly zástupce, ale opravdu padouch jako plus? Kromě skvělého výběru herce všechno okolo té postavy stálo za hovno. Tý postavě nedali vůbec žádné pozadí, vysvětlení proč byl zlej a co ho na lidstvu tak znechutilo a celkově větší prokreslení – místo tolika dílů vyloženě utopených díky debilní Felicity a Olicity, mohli jeden díl věnovat celý Darhkovi (Savage v Legendách byl na hovno úplně stejným způsobem). V životě se mi ještě žádná postava nedostala na úroveň čiré nenávisti, ale Felicity se to povedlo, z Malcolma udělali fakt mentála co mění strany častějc jak ponožky a každý ho hned přivitá, Thea a Diggle absolutně utopený charaktery, který tam už nemají co dělat, akční scény čím dál slabší a hlavně se už ani nesnaží zakrývat kaskadéry a hned se to pozná. Jediné pozitiva vidím v Laurel a lince okolo kandidatůry. A prosím ať tvůrci nenutí Amella hrát, protože ta jeho snaha uhrát všechno tím jedním výrazem ala „čumim nechápavě do blba“ je hrozná.
A nějaké zlepšení bych nečekal Guggenheim leze do zadku nástiletým Olicity fanynkám a pro ně ten seriál točí. Nebýt toho propojení s dalšími seriály, tak s tím končím, ale holt musím trpět dál.
nesouhlas asi s vývojem postavy nikdo až tžeba na quentina nebo na nysu, by neměli být v dobrém vývoji postavy, a jinač to šlo hodně ale hodně dolu za serial momentálne 40%, ale to díky dobrým dvoum prvním seriim, ale doufám v dobré vyvrcholení na ostrově v páte serii, kvůli ostrovu se na serial dívam, ostatní jsem přetáčel, bo to bylo klíše a ažř moc felicitovské
S většinou věcí v článku souhlasím. Dříve jsem měla Felicity ráda, byla vtipná a milá, ale její vtípky se stále opakují, takže už mi lezou na nervy, stejně jako její vztah s Oliverem. Kéž by se vrátil starý dobrý Oliver/Arrow. Laurel jsem měla vždy ráda, i když mi taky v určité fázi lezla krkem (její závislost aj.), proto je pro mě z celé série nejhorší věc, že ji nechali zabít. Kéž by umřela Felicity, byl by klid :-)
Hmm, celá série byla sračka, po tomto jsem s Arrowem skončil.
#10 Draumer: V pořádku.
#9 dvory: mně právě třeba přišla smrt Laurel více než očividná a rozhodně se nejednalo o šok. Z pera scénáristů byla Laurel nejslabším nejen článkem, ale ve čtvrté sérii tam byla maximálně jako otravnej hmyz. Takže potud opravdu nemůžu souhlasit s tím, že by to bylo epický, úžasný atd…
To samé, 11:59 nebyla ničím unikátní, jako díl, aby patřila do souhrnu těch nej ze čtvrté série. NAopak za totálně nejslabší považuju epizodu Canary Cry, neboť větší kravinu a slátaninu, jsme tam za celé 4 roky neviděli. S ohledem na to, že autoři seriálu se podílejí i na tvorbě komiksů ten díl prostě úplně popíral celou podstatu toho, co se 4 roky psalo jen proto, aby se zavřela pusa fanouškům Laurel – špatný charakter už od začátku (špatně napsaný, špatně zahraný).
Co jsem četla, tak první dvě epizody mají být pod vedením jiného režiséra, který v předchozí sérii měl akční epizodu plnou boje, takže myslím, že se rozhodně máme na co těšit a začátek páté série všechny fanoušky pořádně nabudí :) Jinak taky s článkem víceméně souhlasím, akorát mě opravdu nemrzí smrt Laurel. Vím, že to je ode mě zlé, ale nikdy jsem ji neměla ráda :D Naopak Felicity jsem ze začátku milovala, ale do konce čtvrté série se mi poněkud změnil názor. Měla by se opět věnovat více počítačům a být taková ta stydlivka, než aby v ruce držela samopal (omlouvám se za název zbraně, nejsem v tom odborník ale poznám, že toto PISTOL není :D ).
#12 Baltik#3 Ellennnka: Já musím říct, že to mám opačně a téměř s 95% s autorem souhlasím, ale jak říkáš, je to velmi subjektivní.
Nejhorší mi opravdu přišla celá rodina „The Smoaks“, na kterou se fakt nešlo dívat. Felicity by už autoři měli konečně trochu upozadit a dát prostor jiným lepším a novým postavám. Naopak je škoda, že se Roy objevil pouze v té jedné epizodě. Celkově by se autoři měli vzpamatovat a přidat trochu šťávy, která se v průběhu třetí a čtvrté série vytratila neznámo kam..
#11 Ellennnka#7 tom99: Myslím, že Diggle už dávno taky za moc nestojí a pro mě dobrý potenciál měla Thea, který však využitý nebyl, když si představím že mohla skončit jako Red Hood, tak mě to prostě štve.
Já jen doufám, že si tvůrci trošku pročtou internetová fóra, kde fanoušci jasně píšou, co se jim nelíbí. Felicity je ubohá, ale snad mě v této řadě ještě víc štval Malcolm, ze kterého udělali ubohého pěšáka, který mění strany raz dva bez většího smyslu. V příští řadě bych uvítal méně epizodních záporáků, trošku roztaženější hlavní děj na více epizod a nové (zajímavé) postavy. Vždyť už skoro žádná oblíbená postava v seriálu není. Kromě Olivera a Digglea všichni ostatní s prominutím stojí za prd…
#8 HellTsukuNo nevím Thea neměla žádný vývoj, ale potenciál jo… (to že mohla vraždit a začít šílet z Lazarus Pit)
Já si myslim že největší zvrat týhle řady bylo přejmenování seriálu na Felicity and Friends.
Když mi Laurel konečně přestala hrát na nervy a začala se mi jako charakter líbit, tak ji zabili :( FeelsBadMan
Tak tedy s 95% článku naprosto nesouhlasím a dala bych úplně jiné věci :-D Ale chválím autora za zajímavé shrnutí, byť zcela subjektivní a krátkozraké :-)
#9 dvory#1 Kimberlly: Jo, díky za opravu. :)
V deviatom bude máte druhú sériu. :) A s výberom súhlasím, akurát pre mňa bola najlepšia nová postava Curtis. Ale ďakujem za skvelý článok a zhrnutie 4.série. :)
#2 Xavik