Neal McDonough

Neal McDonough

13.2.1966 56 let

Celé jméno: Neal P. McDonough
Místo narození: Dorchester, Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: Band of Brothers, Mob CityArrow

Neal se narodil roku 1966 v Bostonu matce Catharine McDonough a otci Franku McDonoughovi. Jeho rodiče emigrovali z Irska a jsou známy svým římskokatolickým vyznáním. Neal ale vyrůstal v Barnstable v Massachusetts, kde studoval na místní střední škole a poté na Syracuse University.

Jeho herecká kariéra odstartovala roku 1990 účastí ve film Darkman. Od té doby je znám tím, že hrál v mnoha seriálech a filmech, kde nehrál hlavní roli. Přesto je to herec, který se dobře zapamatuje díky svému hereckému umění.

Objevil se ve filmech jako Star Trek VII: První kontakt, Minority Report, Proud času, Kráčející skála, 88 minut, Vím kdo mě zabil, Zrádce, Navěky silný, Captain Amerika: První Avenger či Red 2. Svou roli z Captain Amerika: První Avenger si střihl ještě jednou v kraťasu Marvel One-Shot: Agent Carter.

Na televizních obrazovkách se zvěčnil v seriálech jako The Incredible Hulk (kde namluvil ve všech epizodách hlavní postavu Roberta Bruce Bannera aka Hulka), Bratrstvo neohrožených, Vzkvétající město, Lékařské záhady, Zoufalé manželky, Strážce pořádku či Mob City. Od roku 2015 hraje hlavního padoucha seriálu Arrow, který nese jméno Damien Darhk.

Za svou roli v seriálu Vzkvétající město získal cenu Satellite Award za nejlepšího herce ve vedlejší roli v televizním seriálu – Drama. Za roli Roberta Quarlese v seriálu Strážce pořádku získal také cenu Satellite Award za nejlepšího vedlejšího herce v sérii, minisérii nebo TV filmu.

Neal McDonough je ženatý od roku 2003 s Ruvé Robertson, s níž má jednoho syna a tři dcery.

Foto CC BY-SA 2.0 Kristin Dos Santos, Wikimedia Commons


Hraje v