Máme za sebou další týden v kinech a tentokrát ten vánoční. Jak tedy trhy zareagovaly na vánoční svátky? Mělo to pozitivní či naopak negativní vliv na tržby druhého Avatara? Zatím stoprocentně můžeme říci, že se nejedná o žádný průšvih. Velkofilm by se měl zaplatit do posledního dolaru.
V jednom z předchozích článků jsme vám přinesli souhrn, co vše musí dokázat dvojka Avatara, aby se vůbec zaplatila. A i když jsme možná byli u prvních výsledků z kin malinko skeptičtí, nyní už není takový strach se obávat. Alespoň na mezinárodním poli. Až 70% všech tržeb druhého filmu je právě ze zahraničí, které ukazuje nezvyklou sílu.
Ve hře je zpět Čína, od které se sice čekalo malinko víc, ale její tržby jsou rozhodně znát (v tuto chvíli 56 milionů dolarů, pozn. red.). Navíc ve většině zemí probíhají vánoční svátky, tudíž lidé odkládají návštěvu kina na pozdější dny, dost možná i na leden. Ze zahraničí dokázal druhý film vytřískat slušných 601 milionů dolarů, což je velice pěkné číslo. Problém jsou domácí tržby.
(Avatar: The Way of Water je na dobré cestě, aby se zaplatil. Foto: Disney)
Analytici předpovídali druhému filmu otvírák až za 200 milionů dolarů. Dvojka ale zůstala hluboko za očekáváním. V tuto chvíli Američané ve svých kinech nechali 279 milionů dolarů. Celosvětově jsme tedy tak na 881 milionech dolarech po téměř dvou týdnech. Pokud film stál opravdu 350 milionů dolarů a dalších 200 milionů padlo na marketing, stále platí, že film musí utržit kolem 1,2 miliardy amerických dolarů, aby se celý zaplatil.
Tímto tempem by ale film měl na tuto metu dosáhnout. Teď je ale otázka, zda se na takovémto čísle zastaví. Nebo bude dále pokračovat. Jak už jsme psali několikrát dříve – James Cameron nevyvíjel film třináct let jen pro to, aby se jeho snímek pouze zaplatil. Musí něco vydělat. Nejlepší by bylo, kdyby dvojka pokryla veškeré výrobní náklady na dvojku a trojku. Chceme ale moc a je to vůbec reálné? To nám napoví příští týden.
Zdroj: BoxOfficeMojo.com
Radeji snad at se to nezaplati a Cameron se venuje necemu jinemu. Tento dokumentarni film o Pandore a podvodnim svete zas tak zajimavy neni
Ona mě ta Amerika moc nepřekvapuje; co tak pozoruji ze sítí, tak Američani nepatří mezi největší fanoušky Avatara. Navíc pro obyčejné diváky film nenabízí nic tolik převratného jak tomu bylo u jedničky. Čína by byla větší nebýt neustálých lockdownů.
Pravda, v americe je to šílený, ale spíše jen na pobřeží samozřejmě. A Čína měla za rok přes 100 milionů nakažených.
Tržby v Číně jsou hodně za očekáváním hlavně kvůli covidu, v Americe je zase šílené počasí… Jinak by těch 1.2Miliardy už měli