Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022


Mnohovesmír je v nebezpečí. Dveře do našeho vesmíru se otevírají, poté co Doctor Strange pokazil kouzlo se Spider-Manem. Nyní musí čelit kruté realitě, že verze kohokoliv z nich se může objevit i v našem vesmíru. Dokáže ale nejmocnější čaroděj napravit tento nepořádek?

Informace

Originální název: Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Premiéra: 5.5.2022
Režie: Sam Raimi
Scénář: Michael Waldron, Jade Halley Bartlett
Kamera: John Mathieson
Hrají: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Xochitl Gomez, Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Patrick Stewart, Bruce Campbell a další
Producenti: Kevin Feige
Scénografie: Charles Wood
Masky: Elizabeth Yianni-Georgiou, Donald McInnes
Hudba: Danny Elfman

Oficiální synopse

Po nebezpečném otevření bran mnohovesmíru je náš vesmír v nebezpečí. Doctor Strange si moc dobře uvědomuje, že linka mezi naší a jinými realitami je velice tenká. Aby se Doctor Strange dokázal vypořádat se všemi možnými a nemožnými překážkami mnohovesmíru, musí se vydat do jeho neprobádaných hlubin, kde musí poznat i sám sebe. Doslova.

Vznik

Marvel Studios přišlo o svého Tonyho Starka. A logicky hledalo adekvátní náhradu. Již delší dobu se šuškalo, že tuto úlohu převezme Doctor Strange, kterého ztvárňuje charismatický herec Benedict Cumberbatch. I ten má stejně jako Robert Downey Jr. za sebou zajímavou kariéru a rozhodně by tíhu MCU světa mohl na svých bedrech utáhnout.

Tvůrci tedy přišli s oznámením druhého dílu, který měl mít zásadní vliv na budoucnost propojeného světa Marvelu. Zároveň se taktéž mělo jednat o (oficiální) první hororový film, který kdy pod Marvel Studios vzniknul. Aby si diváci na tzv. mnohovesmír zvykli, byl jim již postupně servírován a představován v seriálech WandaVision, Loki a taktéž v neposlední řadě i ve filmu Spider-Man: No Way Home.

(I Takovéto šílenosti nás čekají. Foto: Disney)

Očekávání od tohoto filmu byla veliká. A ne všichni dokázali tento tlak unést. Režisér prvního dílu Scott Derrickson, který se měl režisérsky postarat i o druhý film, těsně před natáčením projekt opustil. Byl v šíleném časovém pressu a neviděl cestu ven. Na poslední chvíli se tak ke kormidlu dostal režisér Sam Raimi, který je třeba zodpovědný za pavoučí trilogii Spider-Man od studia Sony.

Scott Derrickson se ovšem se Samem Raimim zná, popřál mu hodně štěstí a fanouškům vzkázal, že pokračování je v dobrých rukou. Scénář se přepisoval na poslední chvíli a taktéž se spekuluje, že jisté úpravy pokračovaly i po pozitivních ohlasech v kinech na film Spider-Man: No Way Home. Tvůrci totiž byli nadšení, jak fanoušci mnohovesmír přijali. Kevin Feige tedy stál o to, aby Raimi šel ještě trošku za hranu a pořádně to ve svém filmu rozbalil.

Kromě navrátilců z prvního dílu se taktéž můžeme těšit na Elizabeth Olsen, která si opět střihne roli Scarlet Witch. Olsen odletěla natáčet film do Londýna pouhé dva dny po skončení natáčení WandaVision. Sama pak na svých sociálních sítích přiznala, že se již těší na zasloužený odpočinek a dovolenou.

(Wanda Maximoff se vrátí v plné síle. Foto: Disney)

Návratů velkých postav bude ale přeci jenom o malinko více. Nevrátí se ovšem jen známé MCU postavy, ale i postavy z jiných komiksových sérií, které zatím nepatřily do MCU kánonu. Stoprocentní záležitostí je tak Patrick Stewart, který si od Logana znovu zopakuje roli Charlese Xaviera. Údajně ovšem nebude jediným překvapením a ve filmu na nás má čekat celá řada nečekaných postav (spekulovalo se o Deadpoolovi, Wolverinovi a dalších).

Kevin Feige začal filmy propojovat i s animovaným seriály. Nikdo asi netušil, že temná verze Doctora Strange ze seriálu What If…? se dostane i sem. Těšit se můžeme i na mladou hrdinku Americu Chavez, která má sehrát důležitou roli v budoucích filmech. Roli vzala mladá a nadaná Xochitl Gomez. Na palubu se vrací i hudební skladatel Danny Elfman, který pro Raimiho složil i povedený soundtrack ke Spider-Manovi.

Elfman se nyní vrací již pojedenácté ke komiksovému filmu. V posledních letech střídavě pracoval pro Marvel Studios ale i pro konkurenční Warner Brothers, které vlastní stáj DC. Definitivní premiéra filmu proběhla v květnu 2022. Jedná se o jeden z nejočekávanějších filmů roku 2022, který by mohl opět u fanoušků a kritiků velice zabodovat.

Trailer a galerie

Zdroj: Marvel Studios


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře