Eternals

Eternals

2021


Schovávali se několik stovek let před zraky lidí. Nezasahovali do důležitých historických milníků. Nyní se ale něco změnilo. Svět je po útoku Thanose rozvrácený a Eternals se musí opět spojit a zahojit jizvy z minulosti. Čeká nás příběh, na který nejsme v MCU vůbec zvyklí.

Informace

Originální název: Eternals
Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Kamera: Ben Davis
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další
Producenti: Kevin Feige, Nate Moore
Scénografie: Eve Stewart, Clint Wallace
Kostýmy: Sammy Sheldon
Hudba: Ramin Djawadi

Oficiální synopse

Dostáváme se ke skupince neznámých a zcela nových hrdinů, kteří na Zemi žijí již několik stovky let. Mají ale jedno jasné pravidlo – nezasahovat do žádných lidských dějin. Jakékoliv katastrofy tak Eternals zcela přehlížejí. Brzy ale přijde den, kdy i oni se budou muset odhalit světu a ukázat všem, co v nich ve skutečnosti je a co je jejich hlavním účelem na Zemi.

Vznik

Už v průběhu třetí fáze se začalo mluvit o projektech, které jsou známy spíše větším a hardcore fanouškům Marvelu. Eternals sice rozhodně nejsou okrajovým komiksem, ale český čtenář si jen tak snadno nemohl najít cestu právě k těmto sešitům. Kevin Feige se ovšem rozhodl, že kromě klasických hrdinů, které již postupně v prvních třech fázích MCU představil, musí přijít na řadu i hrdinové, kteří byli a stále jsou odsunuti spíše na druhou kolej.

Třetí fáze se ještě poměrně nesla v duchu známých postav, ale ta čtvrtá má a bude tahem plného risku, nových hrdinů a také nových sérií. A tak se rozhodlo, že studio Disney zkusí své štěstí s Eternals. Ti mají i dnes poměrně bohatou komiksovou historii. Tuto skupinu postav vymyslel Jack Kirby a poprvé se Eternals představili v roce 1976.

(Ve filmu nás čeká spoustu nových postav, které jsme ještě nepotkali. Foto: Disney)

Jde o mimozemskou a humanoidní rasu, která má odkazovat k bohům. Jelikož klasičtí bohové mají v MCU již své právoplatné místo (Olymp, Asgard apod.), bylo nutné přijít s něčím novým, svěžím a naprosto nevšedním. Jack Kirby tak vytvořil zcela jedinečnou mytologii kolem Eternals. A díkybohu se komiks chytl, dobře prodával, a tak tu jsou postavy s námi až doteď.

Samozřejmě to nešlo bez superschopností a každý z Eternals má tak své široké spektrum schopností, které dokáže libovolně kombinovat. Samozřejmostí je nadlidská síla, létání a třeba i teleportace. Jack Kirby šel ještě dál a většině svých postav ještě dal čtení myšlenek, vytváření iluzí, přetvoření tvaru, generaci silových polí a dalších schopností, které stoprocentně uvidíme i ve výsledném filmu.

Komiks Eternals ale neměl ke čtenářům až tak úplně lehkou cestu, jak se mohlo zdát. Jack Kirby sice původně příběh vymyslel a měl připravených prvních pár čísel. Než ale Marvel stačil něco vydat, vydavatelství komiksů krachovalo. Jack Kirby tak rychle opustil vydavatelství a přešel ke konkurenčním DC. Jelikož nápad na Eternals měl stále v hlavě, pro DC vytvořil New Gods, což je taková obdoba Eternals.

(A dojde i na romantiku a i lechtivé scény. Foto: Disney)

Následně se ale Kirby k Marvelu vrátil a vrátil se zpět i ke svým myšlenkám na Eternals, které konečně ve zmíněném roce 1976 dokončil. Není ani tak trochu divné, že komiksové stáje DC a Marvel měli prakticky dvě stejné série. Častokrát se v minulosti stávalo, že jedno vydavatelství opisovalo od toho druhého a většina hrdinů má společný základ.

K filmu Eternals se dostala talentovaná režisérka Chloé Zhao, která dostala od Kevina Feige zcela volnou ruku. Rozhodla se vytvořit zcela samostatný film, kdy se nebude absolutně ohlížet, zda je nutné pokračování. I producent filmu Nate Moore naznačil, že film může fungovat i bez dvojky a bez trojky. Může tak jít o jednorázový film, na který nejsme od Marvelu moc zvyklí.

Chloé Zhao taktéž dost využívala praktických efektů a těm digitálním se snažila naopak vyhýbat. Jelikož její film představuje zhruba deset nových (a důležitých) hlavních postav, film taktéž trvá přes dvě hodiny. Ve svém snímku se soustředí i na diverzitu a aktuální témata. O hudbu se postaral talentovaný Ramin Djawadi, který pracoval třeba na Game of Thrones. Když už jsme u tohoto seriálu, v hlavní roli se taktéž představili dva důležití představitelé z této show – Kit Harington a Richard Madden.

Trailer a galerie

Zdroj: Marvel Studios


Thumbnail Play icon

Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře