Kit Harington

Kit Harington

26.12.1986 37 let

Celé jméno: Christopher Catesby Harington
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones, Pompeje

Herec Kit Harington se narodil roku 1986 v Londýně, kde žil až do svých jedenácti let. Chodil na školu Worcester Sixth Form College, kde studoval drama a divadelní studie. Dostudovat se mu povedlo až roku 2008 a to na škole Central School of Speech and Drama.

Kitovým snem bylo se stát novinářem nebo kameramanem. Osud to však chtěl jinak, Kit získal roli Alberta v divadelní hře Válečný kůň, kterou oslnil. Za tuto roli získal ceny a uznání, proto se mu podařilo prosadit v hereckém průmyslu. Kitovi se hraní líbilo, a proto se přihlásil na konkurz seriálu Game of Thrones, kde získal roli Jona Sněha.

Jon Sníh je zatím jeho největší role, ale zřejmě se jí až do smrti nezbaví, protože hlavně tato role jej proslavila. V Game of Thrones působí už od roku 2011 a nehodlá v tom přestat. Když se prosadil v tomto seriálu, tak si jej začali všímat ve filmovém průmyslu a postupně ho začali zvát do svých projektů.

Hned rok po získání role Jona Sněha získal roli Vincenta ve filmu Silent Hill 3D: Zjevení. Roku 2014 jsme jej mohli vidět v hlavní roli filmu Pompeje, kde ztvárnil pohledného a udatného Mila. O rok později jej uvidíme ve vedlejší roli filmu Sedmý syn. K tomu ještě stihl namluvit postavu Ereta v animáku Jak vycvičit draka 2.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v