Nové vydání Kapitána Ameriky končí šokujícím zvratem

Nové vydání Kapitána Ameriky končí šokujícím zvratem

26.5.2016 13:21


Kapitán Amerika je jedna z nejikoničtějších postav komiksového světa Marvelu. Jeho fanoušci však zápletku v prvním vydání nového čísla s názvem Captain America: Steve Rogers nevzali s velkým nadšením. Ukáže se, že Rogers je vlastně záporák. A byl jím od svého dětství.


Captain America: Steve Rogers #1 přináší zvrat, který odhalí, že Steve Rogers je, a vždy byl, tajným agentem zlověstné organizace Hydra. To, že se nejedná o žádného klona, Life-Model Decoy či nějakého podvodníka, potvrdily pro magazín Entertainment Weekly autoři Nick Spencer a Tom Brevoort.

„Jeho posláním je podporovat cíle a ideologii Hydry,“ vysvětlil Brevoort. „Věděli jsme, že to pro fanoušky bude jako facka do tváře. Myšlenka Kapitána Ameriky znamená pro mnohé občany tohoto národa hodně. Chceme, aby lidé tento příběh procítili a reagovali na něj. Zatím se nám to daří.“

FOTO: Marvel Comics

Faktem však je, že Marvel si proti sobě poštval mnoho fanoušků této ikonické postavy, kteří se cítí znechuceni a tuto sérii dokonce odmítají kupovat. Postavu Kapitána Americy vytvořili autoři židovského původu Jack Kirby a Joe Simon v době druhé světové války, aby ve fiktivních příbězích bojoval proti Hydře, organizaci ekvivalentní té nacistické. A teď je její součástí. Zajímavé také je, že kontroverzní příběh Steva Rogerse přichází u příležitosti jeho 75. výročí.

Jak je již obecně známo, v komiksech se může stát opravdu všechno. Steve Rogers za sebou zanechal několikaletou superhrdinskou minulost, proto si počkejme, jak celá série nakonec dopadne.

Co říkáte na tuto zprávu? Jak si myslíte, že tato série skončí?


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!