Kevin Feige vysvětluje, co si od čtvrté fáze slibuje a proč je co se týče pojetí postav tak odlišná od těch předchozích

Kevin Feige vysvětluje, co si od čtvrté fáze slibuje a proč je co se týče pojetí postav tak odlišná od těch předchozích

13.6.2022 17:05


Vývoj. Ten je nezbytný a setkáváme se s ním i u Marvel Cinematic Universe. První tři fáze se v určitých ohledech držely poměrně při zemi, nicméně čtvrtá to řádně odšpuntovala. Zdá se, že se nic měnit nebude a přednost budou dostávat originální projekty. Čeho chce Feige docílit?


Různorodé filmy, různorodé seriály. Pro některé fanoušky vše skončilo skvělým zakončením třetí fáze, ale Marvel Studios má plány i na dalších pár let dopředu. Čtvrtá fáze tentokrát vsadila na různorodý vizuál, odlišné postavy a dokonce i unikátní pojetí filmů a seriálů. V minulosti bylo filmům od Marvelu vyčítána určitá monotónnost. Podle šablony se sice jede i nadále, přesto se k seriálům a filmům pouští více kreativní tvůrci.

(Bez vývoje to nejde. Bude se vsázet na jedinečnost, různorodost a originální pojetí. Foto: Disney)


Čtvrtá fáze je bezesporu jedinečná. Velkou přednost dostaly především nové postavy, vracejí se ovšem i ty staré v naprosto unikátních projektech (Scarlet Witch v sitcomu, Hawkeye ve vánočním seriálu apod.). Originalita tu rozhodně je a vlastně se do budoucna neplánuje výrazná změna. Naopak. Feige našel tu správnou tóninu MCU a chce v tom nadále pokračovat:

Je záměr, aby logo Marvel Studios nebylo příslibem stále stejné skupiny postav a stejného vyznění. Pod logem se má schovávat unikátní duch, styl, atmosféra, emoce. A je perfektní plynule přejít od Moon KnightaMs. Marvel, protože oba seriály jsou od A do Z úplně jiné od Multiverse of Madness či Love and Thunder. To je to, co dělá MCU tak unikátní – ten jedinečný tón, styl a různorodé postavy. Chci, aby si lidé říkali: podívejte, jak jsou ty postavy odlišné. Takto o postavách smýšlíme, takovýto pocit chceme, aby diváci u filmů a seriálů měli.

Ne všem fanouškům bude toto nové pojetí úplně vonět, ale zkrátka nejde se zavděčit všem. Po více jak dvaceti filmech byl nutný určitý vývoj, přece jenom první tři fáze překypovaly charakterově podobným typům, což se nyní neděje. Navíc u filmů se stále jede více na jistotu, riskuje se spíše u seriálů. Uvidíme, kam to celé povede. Čtvrtá fáze je zatím spíše směsicí oddělených příběhů a na pozadí nemůžeme vidět nějakou větší mozaiku, která by vyústila v něco grandiózního. Feige nás ale určitě překvapí, na velký cross-over si ale ještě musíme počkat.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Avengers | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!