Helmut Zemo

Helmut Zemo

Daniel Brühl Sezóny 1 2016 - 2016


Sokovijský voják, který po smrti své rodiny přísahal pomstu týmu Avengers. Zemo vymyslel brilantní plán, jak hrdiny zničit, přičemž se měli pozabíjet mezi sebou navzájem.

Informace

Celé jméno: Helmut J. Zemo
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: T. Isabella, R. Thomas, S. Buscema
Představitel: Daniel Brühl
Poprvé se objevil v:
// Captain America #168// (prosinec 1973)

Filmy

O Zemovi

Filmový Zemo se od toho komiksového podstatně liší. Zatímco je komiksová verze ze šlechtického rodu Hydry, Zemo z filmu je pouhým vojákem ze Sokovie, který se mstí Avengerům za smrt své rodiny. Obě verze však sdílejí vysokou inteligenci, bojové nadání i smysl pro rodinu. Ale ať už jde o filmovou či komiksovou verzi, jejich rodiny jsou po smrti.

Mezi jeho nepřátele patří Iron Man, Captain America, Ant-Man, Arnim Zola nebo Black Panther.

Komiksy

Helmut je v pořadí třináctý Baron Zemo, navíc je synem stejně proslulého Heinricha, se kterým se Kapitán utkal za druhé světové války. Heinrich svého syna učil ideálu nadlidské rasy, s tím že pouze Zemové mohou vládnout světu. Když se Helmut doslechl o smrti svého otce, vystoupil na veřejnosti jako Phoenix, ale byl poražen Kapitánem Amerikou, přičemž byl znetvořen chemikálií zvanou Adhesive X. Po několika letech se vrátil po boku Arnima Zoly, výcvik mu poskytla Red Skullova dcera a on nadále plánoval svou pomstu vůči Rogersovi.

Plán zavrhoval založení týmu superpadouchů jménem Masters of Evil, kterému se podařilo vtrhnout do sídla Avengers. Rogers Zema porazil, což samozřejmě značilo jeho neúspěch. O pár let později se oženil s Heike Zemo, která tvrdila, že je reinkarnací jeho otce Heinricha, což se později ukázalo jako lež. Pár spolu začal unášet děti, ze kterých vybírali ty vhodné, přičemž jich nakonec adoptovali 25. Kapitán a Diamondback děti osvobodili a Zemovi šli do vězení, kde baronka zemřela.

Jeho dalším plánem bylo vytvoření falešného týmu superhrdinů, který by nahradil Avengers. Sám si začal říkat Citizen V a tým pojmenoval Thunderbolts. Zemo byl již na pokraji svého vítězství a patřil mu skoro celý svět. Nečekal však, že tým bude chtít zůstat na dráze hrdinů. Baron skupině těsně unikl a několikrát se je nadále pokoušel převést na svojí stranu, což se mu nepovedlo. Nakonec se z něj stal nový vůdce Hydry.

Filmy, seriály a další média

S Baronem Zemem jste se mohli setkat v seriálech The Avengers: United They Stand a Avengers Assemble. Utkat jste se s ním mohli ve hrách Iron Man and X-O Manowar in Heavy Metal a Marvel: Avengers Alliance. Hratelnou postavou pak byl v Marvel Avengers Academy a LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Helmut se narodil 16. 6. 1978 v hlavním městě Sokovie. Jakmile vyrostl, přidal se vojenské jednotce zvané EKO Škorpióni, kde se vypracoval na post velitele. I přes svou násilnou práci si založil rodinu a měl syna jménem Carl. Rodina žila v Sokovii poklidným životem a z Carla se stal fanoušek Avengers. Ultron však zaútočil na Sokovii a Škorpióni byli povolání k obraně své vlasti. Zemo poslal svou rodinu pryč, bohužel je ale nezachránil, jejich těla našel dva dny po bitvě. S vědomím, že Ultron byl poražen týmem Avengers, obvinil je ze smrti své rodiny. Aby se jim pomstil, přišel s plánem, který je měl donutit, aby se pozabíjeli mezi sebou.

Zemo využil úniku informací S.H.I.E.L.D.u a Hydry a vystopoval Karpova, bývalého člena této teroristické organizace. Od něj získal knihu k ovládání Winter Soldiera, ale nepodařilo se mu zjistit, co zabiják způsobil roku 1991. S pomocí technologie S.H.I.E.L.D.u způ­sobil sérií útoků, přičemž je svedl na Winter Soldiera. Nakonec se mu podařilo zabijáka vystopovat a s pomocí knihy ovládnout, čímž získal informace, které chtěl.

Kapitán Amerika se nakonec za svého přítele z války postavil, což započalo Občanskou válku superhrdinů. Skupiny vedení Kapitánem a Iron Manem se utkaly na letišti, přičemž pouze Steve s Buckym unikli, aby mohli vystopovat Zema. Našli jej na Sibiři, kam dorazili také Iron Man a Black Panther. Zemo jim pustil nahrávku, jak Bucky zabíjí Tonyho rodiče, což vedlo k jejich potyčce. Panther poté zabránil Zemovi spáchat sebevraždu a nechal jej uvěznit.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics