Daniel Brühl

Daniel Brühl

16.6.1979 45 let

Celé jméno: Daniel César Martín Brühl González
Místo narození: Barcelona, Katalánsko, Španělsko
Známé projekty: The Alienist, Inglourious BasterdsRush

Daniel Brühl se narodil 16. června 1979 v katalánské Barceloně jako syn brazilského Němce a Španělky. První roky života prožil v Barce, ale následně se s rodinou přestěhoval do německého Kolína nad Rýnem, kde také absolvoval gymnázium a univerzitu. Vzhledem k tomu, že plynně hovoří nejen anglicky, německy a španělsky, ale též francouzsky, katalánsky a portugalsky, okamžitě mohl začít s filmovou kariérou téměř kdekoliv.

Debutoval v poměrně neznámých německých soap operách a televizních filmech, pořádný rozmach však jeho kariéra zaznamenala až roku 2003, kdy ztvárnil hlavní roli v kultovní tragikomedii Good Bye, Lenin!. Následně se role začaly hrnout a Daniel v Německu zazářil v romantickém dramatu Die Fetten Jahre sind vorbei, či skvěle sekundoval Maggie Smith v historické podívané Ladies in Lavender. V roce 2007 se mihl v thrilleru The Bourne Ultimatum a konečně prorazil v Hollywoodu, načež se po boku Michaela Fassbendera a Brada Pitta objevil v komerčně úspěšném trháku Quentina Tarantina Inglourious Basterds.

Životní roli pak Daniel ztvárnil v dramatu Rush, kde jeho Nicki Lauda vybojoval nominaci na Zlatý glóbus. Na Laudu pak navázal Danielem Bergem v životopisném snímku The Fifth Estate, který popsal vznik WikiLeaks. Roku 2015 pak Daniel trpěl v Pinochetově táboře ve filmu Colonia a následně coby Helmut Zemo potrápil všechny členy Avengers ve třetí epizodě Captaina Americy s podtitulem Civil War.

V poslední době si Daniel zahrál nacistu ve válečném dramatu The Zookeeper's Wife, který se natáčel u nás, a potkal se v něm se skvělou Jessicou Chastain, a následně jako člen vesmírné posádky přivedl z jiné dimenze Clovera ve filmu The Cloverfield Paradox. Rovněž si prožil americký seriálový debut v dobovém dramatu The Alienist.

Embed from Getty Images

Foto: Instagram Daniela Brühla


Hraje v