Luke Fox

Luke Fox

Camrus Johnson Sezóny 2 2019 - 2021


Syn Lucia Foxe, který pomáhá Batwoman bránit Gotham. Budoucí hrdina Batwing.

Informace

Celé jméno: Lucas Fox
Alias:: Batwing
Výška: 1,75 m
Váha: 77 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Justin Gray, Jimmy Palmiotti
Představitelka: Camrus Johnson
Poprvé se objevila: Batwing Vol 1 #19 (červen 2013)

O Lukeovi

Syn slavného Lucia Foxe kráčí od svých komiksových začátků v otcových stopách a jako Batmanův pomocník postupně přijímá hodnost Batwinga, člena netopýřího týmu. Brzy se z něj nakonec stane i samotný Temný rytíř.

Komiksy

Luke v komiksu debutoval v roce 2013 a začínal jako zápasník MMA, kterého sponzoroval Bruce Wayne. Díky vlivu svého otce Lucia získal následně práci ve Wayne Enterprises a postupně se vypracoval na vrcholnou pozici šéfa ochranky. Bruce si po čase uvědomil, že v Lukeovi třímá obrovský potenciál a odhalil mu svou tajnou identitu, i to, že Lucius patří k jeho nejbližším rádcům. A tak se z Lukea stal Batwing.

V rámci aktuální série Detective Comics od Jamese Tyniona IV se Luke stal stabilní součástí netopýřího týmu pod vedením Batwoman a jako létající Temný rytíř zažehnal několik hrozeb, včetně zmutovaných kolegů či útoku Syndikátu obětí. V brzké době se z Lukea stane přímo Batman, otázkou je, jak k této změně kostýmu dojde. Co si pro nás Tynion IV připraví?

Batwing je mocným zástupcem Temného rytíře. Foto: DC Comics

Batwoman

Po smrti svého otce Lucia převzal Luke jeho pozici ve Wayne Enterprises. Nevíme jistě, zda pomáhal Batmanovi v jeho finálních měsících v Gothamu, každopádně ale víme, že po jeho odchodu spravoval Wayne Tower. Jednoho dne do věže dorazila Kate Kane, objevila Batcave a zahájila kariéru Batwoman. Luke, jako následovník Lucia, stojí po jejím boku, všichni však víme, že postupně bude tím největším hrdinou právě on.

Oblékne Luke kostým i v seriálu? Foto: CW