Saul je zpět, podívejme se, co se událo na začátku šesté řady

Saul je zpět, podívejme se, co se událo na začátku šesté řady

25.4.2022 21:30


Po dlouhém čekání je zpět Better Call Saul a tentokrát naposledy. Máme za sebou začátek šesté sezóny, během které se s námi rozloučí nejen seriál, ale dojde k ukončení hned několika linií. Tvůrci začali pracovat na odstranění postav již od samotného začátku.


Všechno musí jednou skončit. Právě šestá řada bude tou poslední pro seriál Better Call Saull. Ta má za sebou dvě epizody a obě nás skvěle vtáhly zpět do děje kolem Saula Goodmana. Šestá řada má předurčené mít to těžké. Všichni fanoušci mají velká očekávání o konci seriálu a uspokojit všechny není vždy možné.
Seriál musí uzavřít hned několik dějových linií. Kromě toho všichni čekáme, že dojde k propojení linií seriálů Breaking Bad a Better Call Saul. V neposlední řadě všichni chceme vědět, jak to bude s Genem.

Hned na začátku šesté řady můžeme vidět konec

Tohle si ti dva nikdy neodpustí. Peter Gould a Vince Gillian na začátku sezóny ukáží, jak celá vlastně končí. Následně víme, že podobnou scénkou většinou začíná poslední epizoda série. V našem případě můžeme jen odhadovat, jestli tyto scény uvidíme již v osmé epizodě, nebo až ve druhé polovině seriálu.

Na úvod jsme byli svědky toho, jak stěhovací firma vyklízí dům, ve kterém aktuálně žije Saul a Kim. To hned vyvolává otázky, co se stalo? Samozřejmě všichni víme, že vztah mezi Kim a Saulem musí skončit. Všechny nás zajímá, kdy to bude a jak se to stane.

Čeká Saula rozvod? Foto: AMC

Vážně musí skončit?

Saul v Breaking Bad nebyl hlavní postavou. Během celého seriálu jsme ho viděli párkrát a nejčastěji to bylo u něj v kanceláři. Takže proč by vlastně tvůrci museli ničit vztah mezi Saulem a Kim? To, že jsme Kim v původním seriálu vůbec neviděli, nemusí znamenat nic špatného. Seriál se totiž věnoval zcela jinému tématu, takže zatahovat do děje dalšího právníka nebylo potřeba. Je tu šance, že ti dva spolu zůstanou?

Společný plán na zničení Howarda

Howard Hamlin je trnem v oku jak pro Saula tak i pro Kim. Oba ho nesnáší a přišli s plánem, jak se ho zbavit. Právě během tohoto plánu Saul přijde na to, že neví, s kým vlastně žije. Kim umí být ostrá jako břitva, což nám ukáže ve scéně, ve které se znovu potkáme s Kettlemanovic rodinkou. Právě jejich zápletkou celý seriál začínal a i proto se je Saul rozhodl zneužít ke lstivému plánu.

Kim a Saul pracují na tom, aby Howarda vyloučili z právnické komory kvůli braní drog a jde jim to parádně. Dvě mety již mají za sebou, teď nesmí ztratit dech. Každopádně musí být připraveni na protiúder, který by mohl přijít, až se Howard dozví, o co se snaží.

Přijde Howard o práci? Foto: AMC

Nacho na útěku

Na konci páté řady učinil Nacho krok, který ho dostal do problémů. Pustil speciální komando do vily, kde bydlel Eduardo Salamanca. Jeden by řekl, že speciální komando zvládne pozabíjet pár lidí, ale Lalo měl kliku a podařilo se mu přežít.
Teď všichni vědí, že Nacho zradil a snaží se ho zabít. Gus, který ho na daný úkol využil si jeho smrt přeje úplně stejně. Protože, kdyby se někdo dozvěděl, že nitky celého útoku vedou právě k němu, byl by to pro něj naprostý konec. Právě proto se i on snaží, aby Nacho zmizel. Lalo se bude chtít pomstít nejen jemu, ale i celé jeho rodině, takže Nacho musí najít cestu do Ameriky dřív, než bude pozdě.

Podaří se Nachovi uniknout? Foto: AMC

Kde je Gene?

Začátek a konec sezóny vždy patří Geneovi. Tedy Saulovi v současnosti, který žije v utajení. Naposledy, když jsme ho viděli, tak trpěl stihomamem a vypadalo to, že ho sžírá minulost. Všechny fanoušky celého universa zcela jistě zajímá, jak to se Genem dopadne. Dočká se zaslouženého klidu, nebo si ho mafie najde?

První dvě epizody začaly pracovat na uzavření celého příběhu a přinesly nám plno zajímavých momentů. Jak si myslíte vy, že to dopadne s Kim, Howardem a Nachem?

Zdroj anotačního obrázku: AMC


Jít na Better Call Saul | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!