Čekání je u konce, třetí série míří konečně na Netflix

Čekání je u konce, třetí série míří konečně na Netflix

15.5.2024 18:10


Konečně jsme se dočkali, již 16. května má na Netflixu premiéru první polovina třetí série. Zbylých čtyř dílů se pak dočkáme o měsíc později, 13. června. Na co všechno se můžeme těšit?


Třetí série sleduje milostný příběh Colina BridgertonaPenelope Featheringtonovou, kamarádkou z mládí. V minulosti prohlásil, že si ji rozhodně nikdy nevezme, ale i tak je mu v její přítomnosti příjemně a přátelství snadno přeroste v lásku. Nebude mít cestu k Penelopeninu srdci umetenou. V Londýně se totiž objevil nový lákavý starý mládenec lord Debling, který si chce najít manželku a oko mu padne právě na Penelope.

To je on, Penelopina srdce druhý šampion. (Foto: Netflix)

Kromě milostných pletek nás čekají i další příběhy. Dozvíme se například, jak to bude s pokračováním přátelství mezi Penelope a Eloise Bridgertonovou, které se v druhé sérii pokazilo. Eloise totiž odhalila totožnost pisatelky bulvárního plátku lady Whistledownové. A hon za pravou identitou novinářky bude také určitě ve třetí sérii hrát velkou roli. S dějem nepochybně zahýbají další nové postavy.

Staří známí a nové tváře

Takovým přírůstkem má například být postava Marcuse Andersona. Je to charismatický muž, který svou přítomností rozsvítí každou místnost. A podle náznaků, kterých jsme si mohli všimnout v různých propagačních materiálech, se tato postava zřejmě sblíží s matkou rodu Bridgertonů Violet. Objeví se i John Stirling, mladý skotský hrabě, který hledá manželku. Jak čtenáři knih dobře ví, tak ji i najde. Ovšem pro nečtenáře její totožnost odhalovat nebudeme.

Tohle je můj bratr, je to skvělý zahradník. (Foto: Netflix)

Potkáme se i s dalšími sourozenci Bridgertonovými. Velká pozornost bude upřena na Francescu, která v letošním roce vstupuje do společnosti. Chybět nebudou i Benedict či Eloise a samozřejmě nejstarší Anthony se svou manželkou Kate. Kdo naopak chybět bude, jsou vévoda a vévodkyně z Hastingsu, o kterých byla první série. S těmi už se nejspíše nikdy nesetkáme.

Další pokračování?

Netflix již před několika lety potvrdil, že seriál se dočká minimálně čtyř sérií. Nicméně hlavní showrunnerka Shonda Rhimes se několikrát vyjádřila, že by chtěla zfilmovat všechny sourozenecké knihy. Těch je celkem devět. Osm knih o sourozencích (každá o jednom) a jedna povídková, která obsahuje druhé epilogy k jednotlivým příběhům a novelu o tom, jak se zamilovali rodiče sourozenců Violet a Edmund.

Je tedy možné, že sérií bude celkem osm a také, že se dočkáme ještě nějaké podobného spin-offu, jakým byl příběh Queen Charlotte: A Bridgerton Story. Bridgerton totiž patří mezi dojné krávy Netflixu. Ovšem o kom další série bude? Tvůrci se už u třetí série rozhodli, že nutně nemusí jít ve stejném pořadí, v jakém vycházely knihy. Příběh Penelope a Colina je až čtvrtý v pořadí a přeskočil tak Benedicta.

Benedictův příběh je sepsán ve třetí knize ze série a připomíná pohádku o Popelce. Hrdinka Sophie potká na maškarním bále svého prince (Benedicta), zamilují se do sebe, ale ona prchá a on ji několik let marně hledá. Je tedy možné že ve třetí sérii onen osudový bál uvidíme a tvůrci si tak připraví půdu pro další příběh. Ovšem kdo ví, showrunnerka Shonda Rhimes se sérií knih Julie Quinn inspiruje pouze volně a taky je možné, že ze Sophie udělá nakonec Stephena, protože se nechala slyšet, že by jí nevadilo, kdyby nějaká hlavní postava seriálů byla LGBTQ+.

Benedict nemá o obdivovatelky nouzi. (Foto: Netflix)

Ovšem je také možné, že čtvrtá série bude o někom úplně jiném. Ve stejný rok, kdy se odehrává kniha Čekanka, ze které třetí série Bridgertonových vychází, se odehrává i příběh Eloise. A také Francescina kniha, ovšem ta popisuje až její druhou osudovou lásku. Na čtvrtou sérii, stejně jak na druhou polovinu série třetí, si budeme muset ještě počkat a kdo ví, jaké překvapení nám přinese.


Jít na Bridgerton | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře