Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas jako hvězdy špionážní novinky

Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas jako hvězdy špionážní novinky

11.3.2023 15:59


Na konci dubna představí Amazon svůj nový špionážní seriál Citadel, od něhož má vysoká očekávání a počítá s ním jako s jedním ze svých potenciálních vlajkových seriálů. Stojí totiž za ním kvalitní tvůrčí tým a ústřední dvojici v něm ztvární známí herci Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas.


Na začátku roku 2020 Amazon oznámil, že pracuje na novém špionážním seriálu, který ponese jméno Citadel. Pro službu jej připravila dvojice Josh Appelbaum a Bryan Oh a především jsou jeho výkonnými producenty bratři Anthony a Joseph Russoovi, kteří se proslavili režírováním čtyř marvelovek, a to Captain America: The Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame. Appelbaum a André Nemec, kteří spolu dělali na spoustě projektech včetně filmů Mission: Impossible – Ghost Protocol, Now You See Me či seriálu Zoo, měli původně zastávat funkci showrunnerů, ale kvůli kreativním změnám byli nakonec odsunuti na post výkonných producentů a titulem showrunnera Citadel se může pyšnit David Weil, jenž stojí například za seriálem Hunters.

Jelikož jde díky volbě tvůrčího týmu o projekt se značným očekáváním, není nijak překvapující, že i po herecké stránce půjde o spoustu známých jmen. Už od oznámení seriálu byly prozrazeny dvě herecké hvězdy, které ztvární ústřední špionské duo, a to Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas. A o čem bude pojednávat příběh jejich postav?

Před osmi lety došlo k pádu Citadely, globální špionážní agentury zajišťující bezpečnost všech lidí, kterou zničil mocný syndikát Manticore, jenž ze stínů manipuluje se světem. Následkem toho byly dvěma elitním agentům Masonu Kaneovi a Nadie Sinhové, kteří jen o vlásek unikli smrti, vymazány vzpomínky a od té doby žijí své životy pod novými identitami a nemají ponětí o své minulosti. Avšak jednoho dne Masona kontaktuje bývalý kolega Bernard Orlick, který zoufale potřebuje jeho pomoc, aby zabránili Manticoru v nastolení nového světového řádu. Mason vyhledá svou bývalou parťačku Nadiu a tato špionská dvojice se vydává na misi kolem celého světa, aby Manticore zastavili a zápolili se svým vztahem založeným na tajnostech, lžích a nebezpečné i nehynoucí lásce.

(Richard Madden a Priyanka Chopra Jonas jako Mason Kane a Nadia Sinh.)

V dalších hlavních rolích se v Citadel představí Stanley Tucci jako Bernard Orlick, Lesley Manville jako Dahlia Archer, Osy Ikhile jako Carter Spence, Ashleigh Cummings jako Abby Conroy, Caoilinn Springall jako Hendrix Conroy a Roland Møller si střihne dvojroli Anderse Siljeho a Davika Siljeho. První sérii bude tvořit šest epizod a první dvě spatříme na amazonské službě Prime Video 28. dubna. Další díly se budou vysílat už po jednom v týdenním intervalu až do 26. května.

Zdroj: Deadline
Foto: Amazon

Zaujala vás tato špionážní novinka?


Jít na Citadel | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!